Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Адам Міцкевич – світоч польської літератури
10.12.2018

Адам Міцкевич – світоч польської літератури

24 грудня минає 220 років від дня народження Адама Міцкевича – найвизначнішого польського поета-романтика, провідного представника європейського романтизму, справжнього титана духу, який залишив чималий творчий спадок, цікавий як своєю художньою формою, майстерністю та довершеністю, так і тією надзвичайно вагомою суспільною проблематикою, яку він порушує.
Учасники літературної студії «Слово» на поетичній майстерні «Поетичне новаторство Адама Міцкевича» з нагоди дня його народження зрозуміли, що життя
Міцкевича – це, насамперед, поезія. Із відеоперегляду «Одна історія» присутні дізнались, що саме Міцкевич став засновником романтизму у польській літературі та польській романтичній драмі. Зрозуміли, що він є світовим поетом, оскільки завзято боровся за свободу рідної держави до кінця свого життя.
Буктрейлер «Адам Міцкевич – світоч польської літератури» розкрив життєву долю поета, яка була і трагічною, і незвичайною. А за свідченням його сучасників, Адам Міцкевич вирізнявся освіченістю, витонченістю манер, ввічливістю та вмінням підтримувати розмову як у світських салонах, так і в колі друзів. Чудово сприйнявся студійцями і перегляд інших буктрейлерів: «Пілігрим» та «Буря» з циклу «Кримські сонети».
Присутні пригадали зі шкільної програми, що Адам Міцкевич понад 9 місяців перебував в Україні, про яку писав: «Країна розкоші прослалась наді мною, вгорі – блакить ясна, тут – лиця чарівні», а Іван Франко назвав його «найбільшим поетом польської нації і одним із найгеніальніших людей, яких видало людство».
Але не всім було відомо, що все своє життя Міцкевич згадував Україну, був закоханий в українську мову, часто повторював, що «українські простори є столицею ліричної поезії».
На зустрічі звучала лірична та патріотична поезія Адама Міцкевича та поезія учасників літературної студії.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)