Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » А гімн є! Наш, історичний, національний
17.01.2012

А гімн є! Наш, історичний, національний

Кожен народ має свої священні символи, котрі уособлюють його самобутність, національну єдність. До таких символів, крім прапора та герба, належить і гімн. Це ті слова й музика, які торкаються найпотаємніших струн душі, кличуть до високого і світлого, які змушують кожного вставати при перших же акордах і з трепетом в серці відчувати велику гордість за свій народ, свою Україну.
Яскравим виявом патріотично-національних почуттів українців єдиної нашої землі стала поява вірша вченого зі світовим іменем, етнографа, фольклориста, людини дивовижної душі, невтомного працелюба, що пройшов через вислання, котрий досяг визнання в чужині, але жодні привілеї не заступили в ньому бажання повернутися і жити задля України – Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Жодному іншому твору не судилася така велична і… трагічна доля. Велична, бо в ньому втілена споконвічна мрія народу стати суверенним, здобути волю, виражена незламна віра у відродження України. Трагічна, бо понад століття пісню- гімн переслідували, забороняли, вбивали…
Для користувачів читального залу цікавою стала інформина «Ще на нашій Україні піснь гучна розляже» – інформація про історію створення пісенного символу нашого народу, про те, чому саме цей твір спромігся полонити серця мільйонів українців і 20 років тому став Державним гімном України.
Декламувалися різні варіанти текстів, починаючи з найближчого до оригіналу, подані в книзі Д.Чередниченка «Павло Чубинський».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)