26-й Чорнобильський квітень
Весна 86-го в Україні буяла первоцвітом садів. Напевне, вона б і не запам’яталася нам нічим особливим, якби… не чорний день в історії України. Це день, коли Чорнобиль став відомий усьому людству. Це слово сьогодні є символом горя, страждань, розорених людських осель. Це – земля, стежки якої заросли травами і якими ніхто не ходить. Гірка слава, як полин.
26 квітня ми 26-й рік поспіль згадуємо вибух, що прозвучав на увесь світ, і людей, які мужньо захищали нас від його наслідків – ліквідаторів, телевізійників, фоторепортерів, що інформували суспільство про розвиток подій з епіцентру катастрофи, та звичайних громадян, які, опинившись один на один із лихом, знайшли в собі сили захищатися і захищати. Чорнобиль був з усіма. Але кожен пам’ятає своє.
Книжкова виставка “26-й Чорнобильський квітень”, що організована в читальному залі, є даниною пам’яті всім, хто поклав своє життя і здоров’я заради ліквідації страшних наслідків Чорнобильської аварії та пересторогою всім прийдешнім поколінням. Роздумуючи над цією подією, ставлячи собі численні запитання, кожен зможе знайти відповіді на них серед книг, представлених на виставці:
Як змінила ця аварія людські долі? Як вплинула на всіх нас?
Що потрібно для того, щоб не повторилося лихо?
Чому в наші дні ми не повинні забувати про Чорнобиль?
Які уроки людство винесло після Чорнобиля?
Що нас чекає в майбутньому?
Головне в цій трагедії – її уроки. Ми не маємо права їх ігнорувати…