Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » «…А народ без мови не народ»
21.02.2023

«…А народ без мови не народ»

Запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів – скількома епітетами супроводяться визнання української мови… Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе (Олесь Гончар).

Мова – це одне з багатьох чудес світу. Вона являється тим цінним надбанням нашого буття, тією скарбницею важливих знань, що визначає нашу ментальність. У ній сконцентровано всі бажання, надії та сподівання мільйонів людей, що являють собою єдиний народ.
Розмаїття мов є величезним культурним надбанням людської спадщини. У кожного народу є своя мова і вона для нього найрідніша. А для нас найдорожчою є наша поетична, пісенна, щира, добра і натхненна українська мова.
Саме вона – наша мова – втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської. І це так, бо, як сказав Володимир Сосюра: “Мова – це душа народу, а народ без мови не народ”.
До Міжнародного дня рідної мови бібліотека презентує книжкову мозаїку «Ти чарівна, рідна мова!», яка допоможе здійснити подорож у дивовижний світ української мови, познайомитись з історією становлення та розвитку нашої мови, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками — словниками. Створена  виставка доповнена рядом публіцистичних статей у періодиці, які присвячені рідній мові, підбірками цікавих фактів, афоризмів, крилатих висловів.
У реаліях сьогодення відзначення Міжнародного дня рідної мови є знаковою датою, адже зараз ми виборюємо наше право розмовляти рідною українською. Мова — це наш скарб, наше минуле, сьогодення і майбутнє. Поки існуватиме українська мова, доти існуватиме нація українців.
Людина може володіти багатьма мовами, але найкраще, найдосконаліше повинна знати рідну. Адже рідна мова – цей той чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші та найніжніші струни людської душі.

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно.
Політь бур’ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде!

Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді і світ навколо стане кращим, добрішим.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)