Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Художня література

Антологія краю. Долина. Болехів. Околиці / Упоряд. О.Дяк, при співпраці В.Олійника. – Львів: Логос, 2000. – 408 с.: іл.
Пропонована Антологія знайомить читача з творчими здобутками Долинщини і Болехівщини. В антологію увійшли твори літераторів, які народились в нашому краї, або упродовж багатьох років живуть, працюють, творять у нашому регіоні. Частина імен доволі відома літературному світові – Ярослав Лесів, Зіновій Красівський, Василь Куйбіда, Олесь Дяк, Василь Олійник. Антологія знайомить нас із творами молодих літераторів – Тетяни П’янкової, Ольги Паньків, Оксани Сподар. Вирує творче життя на Долинщині. І сьогодні воно невід’ємне від того літературного процесу, що відбувається в Україні.
Великдень Слова : вибране / Долин. ЦРБ, літ. студія «Слово»; [упоряд. Галина Максимів; худож. оформ. Юрія Фреїва]. – Долина : [б.в.], 2014. – 74 с. : іл.
У книзі зібрано вибране з творчих ужинків літературної студії «Слово» за 2013–2014 роки.
Мандрівка сторінками цього видання є пізнавальною та корисною для читачів усіх вікових категорій.
Джерела спалаху: Збірник віршів членів студії “Слово” при Долинській ЦРБ. – Долина, 2007. – 64 с.: іл.
Вже другий рік при центральній районній бібліотеці діє літературна студія “Слово”. Мета студії – виховати любов до прекрасного, навчити розуміти і сприймати справжню поезію, літературу, прагнути до творчості. “Джерела спалаху” – перший збірник кращих віршів учасників студії. Вірші юних авторів подаються в чотирьох тематичних розділах: “Нектар душі”, “Терен дійсності”, “Власний простір”, “Аромат пристрасті”. Збірник ілюстрований роботами Катерини Вінтонів. Книга видана за сприянням Долинської міської організації “Спілка Української Молоді в Україні”.
З горіха зерня [Текст] : поезія, проза і публіц., фотодокументалістика / [упоряд. Василь Олійник; літ. ред. Оксана Тебешевська]. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2012. – 384 с.
«З горіха зерня» – це літературно-художній альманах, присвячений 20-річчю свята ліричної Франкової поезії в Лолині. До альманаху ввійшли твори понад сорока авторів, які в свій час були учасниками цього літературно-мистецького свята, це – як відомі письменники, так і молоді літератори, науковці, журналісти, працівники культури, громадські діячі.
Книга складається з трьох розділів: поезія, проза і публіцистика, фотодокументалістика. Видання розраховане на тих, хто цікавиться життям і творчістю великого Каменяра, сучасним літературним процесом краю.
Немає вороття з любові : зб. поезій / Оля Головатюк, Мар’яна Григорська, Світлана Стефанишин, Ліля Пінчук. – Івано-Фраківськ : Просвіта, 2019. – 128 с.
Автори збірки «Немає вороття з любові» є учасницями літературної студії «Слово», що діє при Долинській центральній районній бібліотеці. Їх вірші друкувалися у брошурах: «Слово молодих», «Перо і час», «Благословення муз», «Одержимість серця» та збірниках: «Джерела спалаху», «Столиця Франкового серця», «З горіха зерня», «Великдень Слова» та на сторінці «Срібне коло» газети «Добра справа». За фахом ці жінки – вчителі, а ще їх об’єднує любов до поезії та внутрішня потреба писати і творити.
Збірник поділено на п’ять розділів, в які увійшли вірші про щире почуття любові («Слова безкрилі птиці»), про Батьківщину («Думками вільними крізь час»), про головну істину – Христову Любов («Піднестися до неба»), про трепетні переживання серця («Для тебе серце і життя»), про найщасливішу пору в житті людини – дитинство («Метелики кольорові»).
«Підемо на бойки…» : бойківський гумор і гумор та карикатура про бойків / упоряд. Микола Савчук. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2014. – 56 с. – (Наш сміх; вип. 3).
Ви не знаєте гумору бойків? Тоді ця книжка для вас. Її впорядкував коломийський сміхованець Микола Савчук і назвав „Підемо на бойки…”. Це видання – третій випуск його гумористичної серії „Наш сміх”, яка заснована як щоквартальник. Отже ж, ходімо на бойки… і зутрінемось не тільки з старовинним гумором бойків, але й з сучасними творами бойківських гумористів Івана Ярича та Івана Іванишина.
Столиця Франкового серця. Поезія, публіцистика, фотодокументалістика / Упоряд. В. Олійник. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2006. – 232 с.
“Столиця Франкового серця” – літературно-художній альманах, який складають твори письменників, журналістів, молодих та юних літераторів, котрі брали участь у святах ліричної Франкової поезії у бойківському селі Лолин, де не раз бував великий Каменяр. Перше свято відбулося у липні 1993 р., чотирнадцяте ознаменує 150-річний ювілей від дня його народження. Це є перша спроба організаторів свята закарбувати його на сторінках книги, ознайомити читачів з творами тих авторів, які тут виступали (С. Пушик, Я. Дорошенко, Д. Рихтицька, О. Дяк, Я. Ткачівський, Я. Ярош, Ю. Курташ-Карп, Д. Юсип, В. Качкан, І. Ярич та інші).
Поряд з поезіями громадянського та інтимного змісту друкуються наукові та дослідницькі статті про життя, літературну і громадсько-політичну діяльність письменника.
Балагурак Н. У полум’ї війни : зб. поезій / Н. Балагурак, Ю. Микитин, О. Надольська. – Львів : ПАІС, 2015. – 64 с.
Збірка поезій присвячена воїнам АТО. Усі думки, відчуття та переживання вилились у рядки про боротьбу за нову націю, волю та свободу. Автори від імені всього українського народу висловлюють слова вдячності нашим захисникам, які на карту ставлять найцінніше – життя. У цій боротьбі за істинне право зватись українцями перемога буде за нами!
Бандра К. Карби болю / Катерина Бандра. – [Івано-Франківськ] : Просвіта, 2017. – 400 с.
Це перша книга Катерини Бандри, простої жінки з Витвиці, яка почала писати після трагічної загибелі Сергія Нігояна на Майдані, коли її душа була переповнена болем і стражданнями. Твори написані простою мовою і легко прокладають шлях до серця читача.
У віршах авторки – многоликість історії України, пекучого сьогодення, переживань за долю народу. В книзі вміщено цікавий цикл віршів для дітей. Завершує видання оповідання, етюди у прозі та невелика п’єса, яка була написана ще в юні роки. В цій різножанровій збірці творів є правда людини, яка багато пережила, перебачила і зафіксувала це на папері.
Бірц Т. Пелюстки кохання / Таня Бірц. – Вінниця : Нілан–ЛТД, 2016. – 200 с.
Це перша поетична збірка нашої краянки, яка народилася в селі Шевченкове, Тетяни Бріцької. Вірші пише з дитинства. Здебільшого це інтимна, пейзажна лірика, патріотичні вірші про Україну. Кожен знайде для себе свою історію, відчує емоції автора – щастя, розлуку, смуток і кохання.
Бойчук М. Світ душі : поезії / Марія Бойчук. – Біла Церква : Час Змін Інформ, 2019. – 100 с.
«Світ душі» – це вже друга поетична збірка Марії Бойчук. Книга складається із п’яти розділів, які містять вірші на різну тематику: від захоплення красою світу і досконалістю матері-природи до наболілих проблем сьогодення. Поетичне слово авторки тепле і щире. Їй болять людська байдужість, безвідповідальність, підміна цінностей і фальшиві пріоритети.
Борис М. Люди і долі : повісті, оповідання, новели / Михайло Борис. – Брошнів : Таля, 2014. – 312 с.
Нову прозову книгу Михайла Бориса склали дві вже відомі багатьом читачам повісті «Невільниця Софія» та «Вірність клятві», оповідання «Терниста дорога», «У кожного своя доля» та чотири дебютні новели. Уже самі назви цих творів визначають, що в них йдеться про боротьбу українського народу проти чужоземних окупантів. Неймовірні випробування долі довелося пережити героям творів, високою ціною довелося платити за ті цінності, які допомогли їм залишитися людьми. Художня канва творів збагачена цікавими документальними матеріалами.
Вартовий (Стефанишин) А. У сумерках віків : драма / Антін Вартовий (Стефанишин) ; [упоряд. Галина Максимів ; іл. Надії Дички]. – Долина : [Кузьмінчук], 2016. – 60 с.
Це перше з часів незалежної України видання історичної драми «У сумерках віків» уродженця Долини, письменника, педагога, члена ОУН Антона Стефанишина. До цього часу ця драма існувала в машинописному варіанті. Антін Вартовий створив драму під час проживання в рідній Долині. Твір розповідає про історичне минуле нашого краю, патріотизм та боротьбу за мир, про любов та людяність, про цілющу силу рідної природи. Для ліричних героїв драми властиві непохитна життєва позиція і чистота душевних поривів буття.
Величко С. До мами : поезії / Світлана Величко. – Івано-Франківськ : Фоліант, 2019. – 156 с.
Величко Світлана, лікар-невропатолог, поетеса за станом душі, родом із Рожнятівщини. Автор щиро переживає за долю України, її вірші про найбільші цінності нашого народу: родину, батьків і любов до рідного краю. Видала 3 збірки віршів, а також книгу «Жив-був народ». Нагороджена дипломом за участь у міжнародному літературно-краєзнавчому конкурсі імені Мирона Утриска.
Працює в медико-санітарній частині НГВУ «Долинанафтогаз».
Гаврилишин В. Іду до Вас : сповідь небайдужого журналіста / Василь Гаврилишин ; [перед. сл. М. Петренка]. – Львів : СПОЛОМ, 2016. – 396 с. : іл.
Журналіст Василь Гаврилишин прийшов до читача з незвичайною книгою, яка наповнена незаперечною інформацією та фактами впереміш із власними емоціями, симпатіями та споминами.
Об’єктами його журналістської, поетичної та письменницької уваги стали непересічні особистості, яскраві професіонали, громадські діячі, політики. Серед них чи не найбільше соратників по перу, колег за спільною працею на Львівському телебаченні, якому автор віддав рівно півстоліття свого творчого труду.
Завдяки небуденному журналістському талантові, майстерно використовуючи різноманітні засоби висвітлювання – есеї, документальні нариси, поезію, світлини і улюблений, попри неабияку складність, жанр акровіршів, яких понад сотню – автор щиро вшановує пам’ятні миті своїх численних друзів.
Головчин Ю. Притчі / Юлія Головчин; [худож. оформ. Юрія Фреїва]. – Івано-Франківськ : Лілея НВ, 2012. – 96 с.
Перша книга журналіста Юлії Головчин – це історії, які вчать доброти та благородства, співчуттю до ближнього. Притчі допоможуть зрозуміти життєві істини, навчать забути образи, посіяти злагоду і мир. Автор закликає нас цінувати те, що маємо, а в життєву дорогу взяти вислів: «Не кажи Богові, що у тебе є проблема, а повернись до проблем і скажи, що у тебе є Бог».
Головчин Ю. Притчі. / Юлія Головчин ; [худож. оформ. Юрія Фреїва]. – Івано-Франківськ : Лілея НВ, 2013. – Ч. 2. – 96 с.
Молода письменниця, журналістка, автор програм на радіо «Дзвони» представила на розсуд читачів другу частину своєї книги «Притчі». «У літературі Юлію цікавить жанр притч. Це не легкий і не простий жанр, оскільки його класичні взірці сягають біблійних (євангельських) часів. Чому саме цей жанр? Тому що Юля, незважаючи на свій майже юний вік, пізнала ціну людських знахідок, яких небагато, і людських утрат, яких забагато. А пізнавши найголовніше, вона плекає в собі і несе іншим почуття любові», – зазначив голова обласної організації НСПУ і автор передмови до другої частини видання Євген Баран.
Гошилик О. Міст через вічність / Олександр Гошилик. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2016. – 48 с.
Автор збірки віршів та прози «Міст через вічність» 21-річний долинянин Олександр Гошилик, боєць АТО, який пройшов Майдан, а після нього протягом двох років служив у добровольчому батальйоні “Донбас”. Побував і в Іловайському котлі. Його хлопець називає головною точкою внутрішніх змін. Поезія з окопів дає нам доступ до правди, дає можливість пізнати найголовніше – «що відчуваєш, що згадуєш, про що мрієш, що думаєш, коли ти там, коли ти перед тим, після того і завжди».
Гук В. Афоризми / зібрав і видав Василь Гук. – Івано-Франківськ : [ВГЦ «Просвіта»], 2013. – 58 с.
У кожної людини в різні моменти життя виникає потреба в осмисленні тих подій, які відбуваються з нею. Саме тоді приходить на допомогу мудрість людства, яка сконцентрована в афоризмах, яку ще з давнини дбайливо зберігали і передали з покоління в покоління, і яка легко запам’ятовується і згодом неодноразово відтворюється іншими людьми. Збирав народну мудрість і вислови видатних людей і наш земляк Василь Гук. Від Ярослава Мудрого до Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Івана Франка, Романа Шухевича, Йосипа Сліпого, Любомира Гузара, Ліни Костенко – ось шлях зібраних автором афоризмів.
Дичка Н. Абетка / Мал. автора. – Долина, 2007. – 36 с.: іл.
Нова “Абетка” члена Національної Спілки письменників України Надії Дички – це другий творчий експеримент, розрахований на маленьких читачів. Абетка складена за назвами населених пунктів, річок, гір, що розташовані на території Долинського району Івано-Франківської області. Віриться, що як місцеві дошкільнята та учні молодшого шкільного віку, так і гості нашого гостинного Бойківського краю, будуть приємно вражені відкриттями світу чудових назв, про які не знали до того. А ще – захочуть побувати в чарівній подорожі Бойківськими стежками разом з “Абеткою”.
Дичка Н. Війна без приводу війни : зб. поезій / Надія Дичка. – Київ : Смолоскип, 2015. – 80 с.
Вже понад рік не стихають залпи снарядів на сході країни, коли щодня гинуть люди, вже понад рік триває в Україні війна. Про неї не можна мовчати, оговтавшись від жаху війни, до «зброї» встало поетичне слово, яке завжди допомагало і надихало.
Бійцям, які загинули в зоні АТО, і тим, хто продовжує боротися за Україну, – присвячується нова збірка поезій Надії Дички «Війна без приводу війни». Ця збірка є своєрідним продовженням попередньої книжки «Знакове світло Майдану». Обидві збірки писалися на одному диханні, де сплелися переживання автора за долю України та українців.
Дичка Н. За годинником серця : поезії / Надія Дичка – Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2008. – 120 с.
«За годинником серця» – це дев’ята поетична збірка долинянки Надії Дички. Авторка перебуває в постійному творчому пошуку, працює над новими поетичними формами. Приємно здивують читача уміщені в книжці мікропоема про виникнення міста Долина та вінок сонетів. Окремим розділом надруковані вірші, що покладені на музику, серед них пісні, присвячені рідному місту.
У всіх віршованих творах Н. Дички домінує незмінна і незбагненна у всі часи величина Любові.
Дичка Н. Знакове світло Майдану : зб. поезій / Надія Дичка. – К.: Смолоскип, 2014. – 48 с.
Нова збірка поезій Надії Дички присвячена подіям, що відбувалися на Майдані у Києві 2013-2014 рр. Збірка вражає майстерністю та професійністю віршів, які по-філософськи глибоко та по-ліричному чуттєво передають настрій Революції Гідності. «Знакове світло Майдану» – це не проста назва збірки поезій. Вона вимучена болем, тривогою, надією і вірою в перемогу Світла і Добра.
Дичка Н. Між злом і світлом. – Івано-Франківськ: Нова зоря, 2003. – 336 с.
“Між злом і світлом” – нова збірка поезій поетеси з м. Долини. Надія Дичка – член Національної спілки письменників України, лауреат обласної премії ім. В.Стефаника. Духовно-філософського спрямування вірші насамперед звернені до молоді. Бо саме молодь часто опиняється між злом і світлом. Ці поезії є згустком Правди, Віри і Довіри, дорогою до Надії й Любові. Авторка збірок поезій: “Дорога” (1996), “Ввійду у храм” (1997), “Зимові лелеки” (1997), “Пора півоній” (2002). Як графік ілюструє власні збірки поезій.
Дичка Н. Футбольна абетка [Текст] : [вірші] / Надія Дичка; мал. на обкл. А. Богаткіна, О. Супрун [та ін.]. – [Б. м. : б. в.], 2013. – 42 с. : іл. – (Книга ілюстрована малюнками дітей).
Тематика нової книжки для дітей долинської поетеси Надії Дички навіяна Чемпіонатом Європи з футболу Євро-2012, що відбувся в Україні та Польщі влітку 2012 року. Ця абетка допоможе дітям весело та швидко вивчити всі літери української абетки. А для тих, хто вже вміє читати стане просто добрим другом – допоможе дізнатися більше про футбол та підняти настрій. Абетка ілюстрована кращими малюнками дітей за результатами дитячого художнього конкурсу, який організував прикарпатський політик та меценат Володимир Грабовецький.
Долішній Ю. Осінній першоцвіт : зб. віршів / Юрій Долішній. – Львів : [б. в.], 2008. – 64 с.
Відомий на Долинщині нескорений борець-патріот Юрій Долішній свої переконання втілює в поетичному слові. Автор збірки поезій з висоти своїх власних спостережень, суджень і оцінок розкриває різні періоди змагань за Українську державу, в поетичній формі леліє українську національну ідею. Поезія пронизана синівською любов’ю до України, до рідної землі.
Дучимінська О. Сумний Христос / Упоряд. Р.Горак. – Львів: Каменяр, 1992. – 238 с.: іл.
Ім’я Ольги Дучимінської з’явилось на сторінках авторитетних літературних видань початку XX століття. За радянських часів письменниця зазнала репресій та переслідувань. Доля конфіскованих рукописів невідома. “Сумний Христос” – це збірка прозових творів письменниці, яка видається вперше. В центрі уваги авторки – життя сучасного їй галицького суспільства.
Дяк О. Звуки непереможні / Олесь Дяк. – Львів : Апріорі, 2014. – 168 с.
Нова поетична збірка Олеся Дяка зіткана з блоків – мініатюр, які мають ніжні ажурні «конструкції». В особливих «дяківських» мініатюрах поєднані інтимна лірика і філософські роздуми. Автор знайшов власну нетрадиційну форму, які не подібні на хоку чи хайку, розширюючи можливості цього жанру.
Дяк О. Політ водоспаду : [поезії] / Олесь Дяк. – Дрогобич : Коло, 2012. – 148 с.
«Політ водоспаду» – ще одна спроба поета, композитора Олеся Дяка змінити світ… Автор немовби усамітнюється зі своїми думками і почуттями на березі далекого від збайдужілого сьогодення струмка. Філософські роздуми, витончені лінії пейзажу, тонкий ліризм любовної поезії – ось те, що наповнює збірку від першого і до останнього рядка.
Дяк О. Світ незірваної ожини: Вірші. – Львів: Сполом, 2005. – 96 с.: іл.
“Світ незірваної ожини” – це дев’ята збірка відомого українського поета, який виростав і мужнів в Старому Мізуні коло Долини. Ліричний герой поетичної збірки – неспокійний, заклопотаний добрими діяннями, одухотворений словом, у сподіваннях, що повсюдне служіння людям спроможне позбавити нас “присутності лиха”. Активне творче життя втілилося в написання поетичних збірок: “Той що летить” (1990), “Тягар всевидящого ока” (1991), “Воскреси птаха” (1993), “Вибране” (1994), “Ілюзія дива” (1998), “Оковірші” (2000), “Аритмія” (2002), “Шипшинова моя душа” (2003). Відомий як автор і виконавець власних пісенних творів у жанрі співаної поезії та популярної музики – лауреат багатьох пісенних конкурсів і фестивалів. Член Національної спілки письменників України.
Іванів Я. Дорогою до храму [Текст] : зб. поезій / Ярослав Іванів. – Долина : [Б. в.], 2009. – 100 с.
Це перша творча збірка нашого краянина Ярослава Іваніва (народився в с. Оболоня). Тематична палітра збірки багатогранна: духовна чистота і Любов, віра і вічні людські цінності, краса рідного Прикарпаття, осмислення історичних подій нашої держави. В книгу увійшли не тільки лірика, але і нотатки з пережитого про гіркий життєвий досвід, болючі спогади про страшні часи тоталітарного режиму.

Ільницька М. На межі століть / Мирослава Ільницька. – Брошнів-Осада : Таля, 2013 – 352 с.
Ільницька М. Бойкиня / Мирослава Ільницька. – Брошнів-Осада : Таля, 2013. – 120 с.
Ільницька М. Сила молитви / Мирослава Ільницька. – Долина : [б.в.], 2011. – 66 с.
Ільницька М. Дзвін волі / Мирослава Ільницька. – [Б.м. : б.в., 2014?]. – 66 с.

Книги написані нашою землячкою, медиком за освітою. Це і книга-сповідь про історію галицького народу («На межі століть»), і невигадані життєві історії бойківських родин, які живуть в щирій молитві до Бога («Сила молитви»). Читач здійснить подорож у часі до галицького села, де буде почуватися часткою тієї доби з усіма її звичаями та законами. Щедрість і доброта героїв, простота мови, бойківські традиції та обряди нікого не залишать байдужими.

Кірякова Л. З Україною у серці : [поезії] / Леонія Кірякова. – Івано-Франківськ : Лік, 2014. – 64 с.
Кірякова Л. Візерунки Долі : поезії / Леонія Кірякова. – К. : Вадим Карпенко, 2013. – 60 с.

Для віршів нашої землячки характерними є тонкі переживання, емоційний роздумливий лад – це перемоги і поразки, сумніви й одкровення, сум і чарівність, музика і дотик до душі. Авторка тонко відтворює свій душевний стан, у якому звучить мелодія почуттів та щирі ліричні зізнання доброго серця.
Курташ-Карп Ю. Рапсодії осінніх зорепадів [Електронний ресурс] : зб. поезій : аудіокнига / Юлія Курташ-Карп; авт.читання; фото та дизайн Юрій Карп. – Львів : Галицька Видавнича Спілка, 2010. – 1 електрон. опт. диск (CD-R) : звук (86 хв.), цифр., стерео; 12 см.
Збірка поезій «Рапсодії осінніх зорепадів» – ще одне диво Юлії Курташ-Карп. Вірші записані на компакт-диску в авторському читанні і оформлені як аудіокнига. Поезія нашої землячки – вишукана, інтелектуальна, непроста і, разом з тим, доступна. Голос у поетеси – глибокий, трепетний, він передає усю гаму емоцій, багатство внутрішніх переживань. Слухач буде заворожений натхненною містерією імпровізованого осіннього балу, знайде для себе рятівний простір Музики і Слова.
Курташ-Карп Ю. Яблунева сага: Вибрані поезії. – Львів: Кальварія, 2003. – 232 с.
Юлія Курташ-Карп – поетеса, сценарист, перекладач. У її творчому доробку п’ять поетичних збірок, три авторських телефільми, ряд літературно-музичних програм та збірка перекладів з польської віршів Кароля Войтили, знаного у світі як Папа Іван Павло II. Майстерність вислову, цілеспрямована життєва позиція, актуальність і поетичне кредо помітно виділяють авторку серед численної письменницької громади. Член Національної спілки письменників України.
Лесів Я. Сніг без ґрат : поезія, епістолярій, публіцистика, спогади, документи / Ярослав Лесів; уклад. Орина Сокульська. – К. : Смолоскип, 2014. – 784 с.
Це найповніше видання творів о. Ярослава Лесіва. В книзі зібрані поезії, листи, статті, виступи, інтерв’ю, спогади. Перед читачем відкривається постать Людини, яка пронесла свою любов до України, до рідного народу через найжорстокіші випробування долі, Людини, яка створила такий художній духовний світ, який назавжди залишиться Храмом високих ідеалів.
Лесів Я. У небі пісня обірвалась: Поезія / Упоряд. О.Дяк. – Львів: Каменяр, 1992. – 96 с.
Життя отця Ярослава Лесіва, довголітнього політв’язня, подвижника, обірвалося трагічно. Поет не дочекався виходу в світ своєї книги поезій. Не витримало серце останнього каменя, кинутого катом. А він же всіх ворогів своїх простив ще за життя своєю великою любов’ю: “Я вас, кати мої, прощаю і прощаюсь”. Поезія Лесіва пливе, як молитва, як подих душі. Вірші, що входять до збірки – це роздуми, медитації про красу людської душі, про концтабірне буття, про Україну, якої був великим вірним сином.
Лисенко Г. Над потоком Чорним : повість / Ганна
Лисенко. – Івано-Франківськ : Фоліант, 2016. – 236 с.

Жителі мирного бойківського села Чорна, котрі жили у злагоді з Богом та поміж собою, надіючись тільки на свої роботящі руки та власні сили, навесні 1951 року довідались, що згідно з Договором між Республікою Польща і СРСР щодо обміну ділянками територій їх виселятимуть у Сталінську (нині – Донецьку) область.
На прикладі сім’ї Гримарів показано розпач і митарства людей, змушених з чужої волі покидати рідні гори і селитися у степовому краї.
Литвин О. Вузлик думок зі смаком полину [Текст] : поезії / Ольга Литвин ; [коректор та передм. Оксана Сподар]. – Київ : АВІАЗ, 2018. – 144 с.
Перша збірка віршів поетеси з Прикарпаття Ольги Литвин приваблює своєю щирістю, емоційністю, тонким ліризмом і філософськими роздумами. Ось як пише авторка про свою творчість: «Розв’язую вузлик своїх думок, а вони, наче маленькі пташки, вилітають із гнізда. І несуть на своїх крилах все те, що притаманне кожній людині: радість і щастя; гірку сльозу і біль, але найбільше Любові… Бо своє серце у вузлик мені уже не зав’язати… Пишу знову і знову, бо ці «пташки-думки» тривожать серце, а воно б’ється сильніше і відкривається для нових почуттів…»

Литвин О. Ластівка : поезія / Ольга Литвин. – Львів : Піраміда, 2021. – 136 с. : іл. .
Ластівка – сакральна птаха українців…Летить через моря і океани, та несе в світи з собою запах рідної домівки, щоб повернутись…
Мереживо рим і почуттів, світ прекрасних миттєвостей трьох країн: Естонії, Швеції та України. В кожному рядку читач знайде рідне, близьке, трепетне, дороге серцю душі.
Вірші написані простою мовою, без складних філософствувань, нав’язливих повчань і міркувань. Але водночас, – надзвичайно оптимістичні, наповнені духовним спокоєм і щирістю.
Литвин О. Правда у терновому вінку : поезія / Ольга Литвин. – Київ : АВІАЗ, 2019. – 144 с. : іл.
«Правда у терновому вінку» – це вже друга збірка поезій нашої краянки. Життєве кредо авторки: «Не зупинятися на досягнутому!». І вона натхненно працює зі словом, творить свій поетичний літопис побаченого, пережитого, відчутого вразливою душею… Пошук правди і справедливості на життєвому шляху завжди проходить крізь терни скорботи та несправедливості. Тому тільки почуття любові до Всесвіту та прості щирі людські почуття допомагають рухатися вперед…
Лицур – Щадей Г. Таке життя / Галина Лицур – Щадей. – Львів : Піраміда, 2019. – 196 с.
У своїй першій прозовій збірці автор наважилася написати про буття людей, чиї долі згромадилися в родинних розповідях і у власній пам’яті. Це дуже складно – прожити разом із героями сюжети їхніх життів, таких різних на події і таких суголосних в горі й радощах, у недугах і здоров’ї, в ставленні до Бога, до природи, до гріхопадіння. Дідо й баба Софія, ворожка й нещасна Марися, німий роботящий чоловік і успішний власник «розумного дому», відлюдник Михайло і осамотіла Калина з клаптиком неба в місті – вони дихають, розмовляють, «жиють» тим, що їм судилося.
Любко Р. Дорогами життя і правди [Текст] : поезії / Роман Любко. – Дрогобич : Посвіт, 2017. – 280 с.
У поезіях, вміщених у збірці, автор відгукується на всі актуальні події сьогодення, висловлює свою громадянську позицію, вірить у правильність обраного українцями шляху, стверджує, що лише з Божою допомогою ми подолаємо всі негаразди і труднощі в житті.
Любко Р. Задля гармонії життя : [поезії] / Роман Любко. – Долина : Таля, 2009. – 98 с.
Третя поетична збірка долинянина, вчителя за фахом увібрала філософське мислення для утвердження Божої істини, яка є захистом духовних та соціальних прав української нації. Гармонія життя тільки там, де людина прагне до морального і духовного очищення душі та серця.
Любко Р. Силою молитви: Поезії. – Долина, 2004. – 110 с.
“Силою молитви” – перша збірка поетичних творів вчителя Долинської гімназії. Роман Любко – син священика, тому через все своє життя несе людям любов і доброту. Як виконавець своїх власних пісень він є Лауреатом багатьох пісенних конкурсів, фестивалів.
Любко Р. Силою молитви [Текст] : поезії / Роман Любко. – 2-ге вид., допов. – Дрогобич : Посвіт, 2013. – 152 с.
Вірші, які увійшли до ліричної збірки Романа Любка, сповнені роздумами про призначення людини на землі, про одвічні людські почуття, цінності. Твори пройняті безпосередністю, щирістю, відвертістю.
Любко Р. Поклик душі і серця [Текст] : поезії / Роман Любко. – Дрогобич : Посвіт, 2011. – 120 с.
«Поклик душі і серця» – четверта збірка поезій Романа Любка. В поезіях – глибока віра в Бога, любов до життя, шанобливе ставлення до жінки, матері, небайдужа громадська позиція.
Максимів Г. Книга амазонок : повість у новелах / Галина Максимів. – Львів : Апріорі, 2016. – 236.
«Книга амазонок» – дебютна книга авторки. За змістовним наповненням до неї увійшли повість «Книга амазонок» та кращі новели з творчого доробку. Це твори про минувшину рідної історії і сучасність. Завдяки оригінальності стилю й образів, вправності й майстерному сюжетотворенню магічний реалізм Галини Максимів затягує читача у полон, вибиратися з якого не хочеться. Автор стала переможцем Всеукраїнського літературного конкурсу рукописів прози на кращу книгу року 2016 «Крилатий лев».
Мацьків Л. В обіймах яблуневого саду : поезії / Лілія Мацьків. – Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2016. – 112 с.
До своєї першої збірки поезій «В обіймах яблуневого саду» Лілія Мацьків йшла не один рік. Та побачити її – не пощастило. Тяжка хвороба обірвала струну неспокійного, сповненого повсякденних клопотів життя.
Все те, що хвилювало її серце, що змушувало його плакати чи сміятися, виливала у вірші. Це громадянська і пейзажна лірика, інтимні замальовки, гумористичні етюди… Щирість почуттів, яскравість художніх образів приваблюють і хвилюють. Поезії – наче пелюстки яблуневого цвіту, які так щедро розсипала для нас її душа…
Медвідь Г. Замкова гора / Ганна Медвідь. – Львів : Піраміда, 2014. – 292 с.
Медвідь Г. На струнах душі : зб. оповідань / Ганна Медвідь. – Львів : Піраміда, 2014. – 252 с.

Нові книги долинської письменниці Ганни Медвідь приваблюють динамікою сюжетів, драматизмом подій, які нікого не залишать байдужими. Історії героїв роману та оповідань вражають відвертістю, кожен твір – особливий. Автор сподівається, що ці книги «стануть порадником для кожного, хто потрапив у тенета родинних чи суспільних проблем і не залишать байдужими серця та душі читачів…».
Медвідь Г. Колір очей [Текст] : [роман] / Ганна Медвідь. – Львів : Афіша, 2011. – 283 с. – (Життєві історії).
Медвідь Г. Мимовільний викидень [Текст] : [роман] / Ганна Медвідь. – Львів : Афіша, 2011. – 291 с. – (Життєві історії).
Медвідь Г. Піднімайся і йди [Текст] : [роман] / Ганна Медвідь. – Львів : Афіша, 2011. – 311 с. – (Життєві історії).
Медвідь Г. Сонце щастя [Текст] : [роман] / Ганна Медвідь. – Львів : Афіша, 2011. – 283 с. – (Життєві історії).

Долинська письменниця Ганна Медвідь дебютувала в 2007 році романом «Маґда, батькова дочка», який знайшов своїх шанувальників.
Нові жіночі романи автора – це життєві історії, які чарують простотою викладу та пронизують змістом. Книги написані в реалістичній манері. Ганна Медвідь показує своїх героїв у різних життєвих ситуаціях, змушує читача страждати та переживати разом з ними. Книги цікаві для широкого кола читачів.
Медвідь Г. Маґда, батькова дочка: Роман. – Львів: Піраміда, 2007, – 208 с.
Авторка книги, Ганна Медвідь, народилася на Рогатинщині, після навчання доля привела її в наш край, на Долинщину. Працювала економістом, бухгалтером, займалася підприємницькою діяльністю.
«Маґда, батькова дочка» – це перша літературна спроба авторки, у якої за плечима складне, багате на випробування життя.
В книзі розповідається про те, як в невеличке прикарпатське місто приїжджає юна дівчина Маґда. Нелегке дитинство та навчання залишилися позаду… Немовлям Івана віддали в чужі руки вбивці його батьків. Він виріс, вивчився… Попереду у них ціле життя… Доля дарує їм як чорні, так і білі смуги, але головне в житті, щоб любов зігрівала душу…
«Це є дуже добра проза, яка впливає на людину, на її душу», – так говорить про цю книгу її видавець, Василь Гутковський.
Книга Ганни Медвідь є своєрідним викликом чужоземним жіночим та детективним романам, які заполонили наш літературний простір.
Микитин Ю. Душа на аркуші паперу [Текст] / Юлія Микитин, Орися Надольська. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2012. – 56 с.
Авторами збірки «Душа на аркуші паперу» є молода дівчина, вчитель історії за фахом Юлія Микитин та завідувачка клубу Орися Надольська, які народилися та живуть в рідному селі Яворів. Поезії, які увійшли у збірку, є спробою показати глибину і красу душі людини, є відбитком всього пережитого в їхньому житті, розкривають їх душевний стан як в радісні хвилини, так і в моменти смутку та журби.
Микитин Ю. Янголи поруч / Юлія Микитин. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2014. – 120 с.
Ця збірка поезій присвячується дітям, які перебувають під опікою благодійного фонду «Ти – Ангел» і стала подарунком на п’ятиріччя заснування фонду. «Янголи поруч» є своєрідним зверненням до кожної людини, якій не байдужа доля дітей, що потребують нашої допомоги. Це вже третя збірка молодої поетеси Юлії Микитин, яка невтомно працює в команді волонтерів БФ «Ти – Ангел».
Михайлів Л. Вибрані твори : у 3-х т. / Любомир Михайлів. – Івано-Франківськ : Місто–НВ, 2013. – Т. 1 : Солодка ягода любові : інтимна лірика. – 220 с.
До першого тому ввійшли ліричні твори з попередніх збірок автора. Головний лейтмотив книги – прославлення одвічної теми любові, жіночої і земної краси. Щирі, непідкупні і зворушливі почуття лягли в основу поезій.
Михайлів Л. Вибрані твори : у трьох т. / Любомир Михайлів. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2014. – Т. 3 : Як маків цвіт : поеми, поезії, оповідання, етюди, ст. – 2015. – 240 с.
В основу поетичних і прозових творів книги лягли теми повстанського руху під проводом ОУН-УПА на Україні в
40-50-х роках минулого століття, трагічні події на Майдані під час Революції Гідності та героїчні подвиги батальйонів АТО на східних рубежах України в наші тривожні дні, а також, ліричні замальовки, які несуть у собі високий дух патріотизму, ідеали добра, любові і справедливості.
Михайлів Л. Літа і літо [Текст] : поезії / Любомир Михайлів. – Львів : Тиса, 2009. – 126 с.
У своїй новій поетичній збірці автор прагне осмислити віяння нашого часу і тих перемін, які сталися на Україні за роки її незалежності. Політичні, соціальні мотиви тісно переплетені в збірці з ліричною поезією. Про все, що відстоялося в серці, він говорить щиро, відверто і з великою тривогою за майбутнє своєї нації.
Михайлів Л. Між сотнями літ : Вибране : поезії / Любомир Михайлів. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2007. – 324 с.
Михайлів Любомир Львович – письменник, журналіст, краєзнавець, автор дванадцяти художніх та краєзнавчих книг. «Між сотнями літ» – нова збірка автора, в яку ввійшли твори поетичних збірок, виданих в попередні роки. Істини добра і справедливості, любові і краси, відданості і самопожертви в ім’я щасливої долі своєї нації – це наріжні камені, на яких ґрунтується творчість нашого краянина.
Михайлів Л. На околиці осені : вибр. поезії, поеми / Любомир Михайлів. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2016. – 512 с.
Любомир Михайлів у своїй поетичній збірці «На околиці осені» прагне осмислити віяння нашого часу і тих перемін, які сталися на Україні за роки її незалежності.
Політичні, соціально-економічні мотиви тісно переплетені в збірці з ліричною поезією автора. Про все, що відстоялося в серці, він говорить щиро, відверто і з великою тривогою за майбутнє своєї нації. У збірку ввійшли поезії і поеми із книг, що побачили світ у 2014–2016 роках, та неопубліковані твори.
Майкл (Мишкало М.). Сторожі тротуару / Майкл (Михайло Мишкало). – К. : КОМОРА, 2013. – 148 с.
«Сторожі тротуару» – це перший художньо-публіцистичний роман нашого краянина Михайла Мишкала. В основі твору – трагедія “втраченого покоління”, його ровесників- «гастарбайтерів», які роз’їхалися по світу в пошуках щастя; будні людей, які на зламі 1980-1990 років прокинулися в індустріально занепалому Львові. В романі «Сторожі тротуару», за словами автора, 99,9% особистісної правди, адже шляхом заробітчанських поневірянь він пройшов особисто.
Надольська О. А. Скарб душі / Орися Надольська. – [Долина] : [П.п. Курінова А. Я.], 2014. – 68 с.
Це друга поетична збірка нашої землячки, яка працює завідувачкою клубу с. Яворова. Вся її поетична творчість вчить бути добрими, щирими до людей, любити рідну землю та родину.
Олійник В. В нашім домі новина : вірші та розмальовки для дітей / Василь Олійник; [худож. дизайн Галини Надольської та Богдана Шляхтича]. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2012. – 24 с.
Чудове поєднання мелодійних пізнавальних віршів Василя Олійника з малюнками бібліотекаря Долинської районної бібліотеки для дітей Галини Надольської та прикарпатського художника Богдана Шляхтича вилилось в цікаве видання для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Ця книга допоможе батькам та вчителям у всебічному розвитку дитини.
Олійник В. Йордань–вода : поезії / Василь Олійник. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2015. – 120 с.
Нова збірка відомого прикарпатського поета Василя Олійника з промовистою назвою «Йордань-вода» – це поетичне слово про любов і втрати, про сподівання й тривоги, про рідну землю. Збірка багата на цікаві образи, глибокі змістовні думки. Поезія Василя Олійника – ніжна, щира, лірична, душевна, яка оспівує найяскравіші миттєвості людського буття.
Олійник В. Княгиня: Інтимна лірика / Худож. оформл. Б. Фреїва. – Івано-Франківськ : Нова зоря, 2001. – 104 с.
Збірку “Княгиня” сучасного українського поета з м. Долини складає інтимна лірика. Своєрідним розділом-циклом книжки є “Картка любові”. Змістовні фрагменти з любовних листів молодого Івана до Ольги Рошкевич автор прагне розвинути, осмислити і відтворити у руслі свого власного відчуття. Автор збірок поезій: “Стремено” (1981), “Гармонія площин” (1992), “Толока” (1997). Працює заступником редактора Долинського часопису “Свіча”, веде літературну студію “Сонячна криниця”. Один із ініціаторів і організаторів проведення свята ліричної Франкової поезії в с. Лолин. Член Національної спілки письменників України (1993).
Олійник В. Крижма: Поезії. – Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2005. – 80 с.
Нову збірку поезій “КРИЖМА” дарує читачам поет з прикарпатського міста Долини, член Національної спілки письменників України Василь Олійник.
В ній роздуми над бистроплинням нашого часу, заглибленість в історичне минуле краю, щира розмова з природою, зустріч з неповторним світом кохання, цвіт якого ніколи не в’яне.
Олійник В. В. Крихтини для голуба : поезії / В. В. Олійник. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2013. – 72 с.
На сторінках нової поетичної збірки долинський поет та журналіст, член Національної спілки письменників України Василь Олійник роздумує над місцем людини в житті, висловлює свої міркування щодо важливих морально-етичних проблем сьогодення: добра і зла, щирості та лукавства, допитливості й байдужості. В його поезіях роздуми над бистроплинням нашого часу, зустріч з неповторним світом кохання, цвіт якого ніколи не в’яне. На цей раз автор пропонує читачам рубаї та чотиривірші, написані в різний час, коли він виконував свої журналістські обов’язки.
Олійник В. Понад шляхами сивими : вибране / ВасильОлійник. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2009. – 260 с.
Нову поетичну збірку Василя Олійника «Понад шляхами сивими» складають твори, написані упродовж багатьох років. Вони друкувалися в журналах, альманахах, збірниках, виходили окремими книжками – «Стремено», «Гармонія площин», «Толока», «Княгиня», «Крижма». Автор у своїх віршах прагне передати найпотаємніші порухи душі живим, щирим і зворушливим словом. Поетичне самовиявлення Василя Олійника – це оголений нерв, який дуже чутливо реагує на все те, що діється в нашому навколишньому світі.
Попович К. Твори. – Львів: Каменяр, 1990. – 214 с.
Климентина Попович належить до плеяди західноукраїнських письменниць та працівниць на ниві культури й освіти, діяльність яких пов’язана з боротьбою за емансипацію жінки. Скромній вчительці, завдяки наполегливій праці і мудрих порад Івана Франка, вдалося створити низку оригінальних віршів та оповідань. Письменниця через усю свою творчість пронесла любов до приниженого народу, переймалась його болями, закликала йти до “брата-сіроми”.
Проців І. Скарби Карпат : зб. віршів / Іван Проців. – Івано-Франківськ : Фоліант, 2018. – 184 с.
Збірка віршів складається з трьох частин «З любов’ю і вірою», «За долю України», «У підніжжі Прикарпаття». Автор ділиться своїми думками про віру і духовність, турботу про майбутнє України. Сила духовних і моральних випробувань, людяність, великий патріотизм, родинні цінності, уміння бачити красу довкола – така палітра віршів вміщених до збірки. Це вже друга книга автора, попередня книга – про історію села Княжолука «Стежками минулого».
П’янкова Т. Culpa mea… (вина моя) / Таня П’янкова. – Київ : Укр. письменник, 2016. – 116 с.
«Culpa Mea» – слова із молитви покаяння, що її промовляють християни-католики перед сповіддю. «Вина моя» – зізнається лірична героїня Тані П’янкової. (Не)провинна її сповідь вміщена на 112 сторінках і в чотирьох розділах збірки.
Глибинна змістовність поетичної збірки «Culpa mea», висока майстерність й невичерпний талант Тані П’янкової проявляється у кожному слові й рядку, в багатстві метафор, порівнянь, авторизмів, діалектизмів.
«Culpa mea» – вчить нас не розмінюватись і не розмінювати людей, почуття, стосунки. А найбільше вчить – не боятись любити!
П’янкова Т. Заплакане щастя: Поетичне видання. – Івано-Франківськ: Нова зоря, 2003. – 88 с.
Їй тільки двадцять. Молода, допитлива, залюблена у цей розтривожений світ, вона мовою поезії хоче сказати про нього своє слово. “Заплакане щастя” – перша поетична ластівка авторки з Вигоди, студентки філологічного факультету Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника.
П’янкова Т. Кролівна : іронічна повість / Тетяна П’янкова. – Київ : Український пріоритет, 2016. – 192 с.
Це іронічна історія про силу справжнього кохання і страх бути щасливими. Історія, яка могла б статися з кожним із нас… Допомагає подружній парі навчитися бачити, чути і відчувати одна дуже розумна істота. Звідки приходить ця іронічна, ексцентрична, смілива, нахабна, відверта, але все ж – біла та пухнаста «Кролівна» і куди зникає? Запрошуємо до читання.
П’янкова Т. Сонце в подолку : роман / Таня П’янкова. – Вигода : П’янкова Т. Л., 2018. – 264 с.
Роман про нас. щасливих і нещасних; про живих з Циганського Горба і вільних з Божого Пагорба; про світло Мудрих янголів, які завжди з нами; про любов, котра тримає на світі; дику пристрасть і пекучу зраду, прощення, віру… І про вічність, перед якою всі ми – лише сонячні зайчики…
П’янкова Т. Цілунок в тім’я / Тетяна П’янкова. – Брустури : Дискурс, 2015. – 72 с.
Це вже друга збірка авторки. За словами поетеси, натхнення вона черпає із життя, тож пише вірші нечасто (першу збірку видала 12 років тому). Інтимні поезії нової збірки відверто еротичні, висвітлюють перед читачами стриману, відверту, спраглу, сильну і ніжну ліричну героїню.
Видання доповнюють вишукані роботи Крісто Дагорова, художника із Швейцарії болгарського походження, який малює власні фантастичні світи на губах.
П’янкова Т. Чужі гріхи : роман / Таня П’янкова. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 240 с.
«Чужі гріхи» – це третя прозова книга письменниці, попередня назва якої «Німотка». У 2019 році цей роман здобув спецвідзнаку «Коронації слова» за «найкраще висвітлення соціальної проблеми».
Події у книжці відбуваються на малій Батьківщині письменниці Тані П’янкової у селищі Вигода.
Перед самим Великоднем на полі трагічно гине вагітна Гапія, залишаючи після себе велику таємницю свого серця. Її убита горем мати Юстина робить дві ляльки для залицяльників доньки, – Петра і його брата Михайла, щоб дізнатися правду і покарати винного у її смерті. І має вона для цього саме сорок днів, поки душа доньки не відлетить на небо. Далі в розвиток подій драматично втручається Яків Німотка (фактично головний герой твору, такий собі монах у миру, тільки не знати якої релігії), його батько Зеньо, Петрова дружина Оксана, односельці Дарина, Семен, снігова куля поступово обростає все новими персонажами. Спілкуються вони колоритним діалектом, до твору додається словничок з 80 слів.
Чи вистачить цього часу (40 днів) живим, щоб розплутати клубок спогадів, дивних збігів, таємниць і розірвати прокляття заговорених ляльок? Чи спокутує кожен із них свої та чужі гріхи?
Рибіцький Я. Дар Долі : лірика моєї душі / Ярослав Рибіцький. – Долина : [б.в.], 2018. – 189 с.
Рибіцький Я. Спогади / Ярослав Рибіцький. – Долина : [б.в.], 2018. – 144 с.

Книги відомого на Долинщині лікаря-хірурга, громадянина-патріота. Впродовж цікавого на події життя автор багато побачив, почув, пізнав і вирішив своїми надбаннями поділитися з іншими. «Дар Долі» – вірші автора, які йдуть від серця, теплі і проникливі. Друга книга – спогади, життєві роздуми, погляди на життя, оцінки прожитого, підсумки пережитого.
Рибіцький Я. Ідея честі : [поезія] / Ярослав Рибіцький. – Ч. І. – Київ : [б. в.], 2021. – 236 с.
Рибіцький Я. Ідея честі : [поезія] / Ярослав Рибіцький. – Ч. ІІ. – Київ : [б. в.], 2021. – 176 с.

Автор збірок – відомий на Долинщині лікар-хірург, який зі скальпелем у руках рятував життя своїх пацієнтів.
Тепер ця людина все, що пережито, викладає на папері. У своїх віршах автор пише про любов до рідного краю, про стосунки між людськими серцями, про патріотизм українців та тугу за молодими людьми, які загинули в боротьбі за волю України.
Рихтицька Д. Без Тебе – з Тобою [Текст] : поезії / Дарія Рихтицька. – Дрогобич : Посвіт, 2009. – 120 с.
Дарія Рихтицька – полум’яна патріотка української землі, дочка карпатських гір, змушена з юних літ виборювати многотрудне щастя на чужині. Пройшовши крізь суворе горнило життєвих буреломів, вона зуміла зберегти добру, ніжну й по-дитячому беззахисну душу. Пропонована поетична збірка є сьомою книжкою поетеси. Глибокі, сердечні почуття до України, проникнення у найтонші порухи душі, заглиблення у сутність поета, роздуми, емоції, стійка життєва позиція, ніжна інтимна лірика, живописність мініатюр – ознаки, властиві її поезії.
Ровенчак О.І. “Кардіограма” [Текст] : [літературно-публіцистичне видання] / Оксана Ровенчак. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2018. – 296 с.
Збірка журналістських розслідувань Оксани Ровенчак «Кардіограма» – це пізнавальна, цікава книжка, яку залюбки прочитають і поціновувачі майстерного слова публіциста, і фахівці – працівники преси.
«Взірцем живої, справді професійної роботи» назвав нове видання, що побачило світ в Івано-Франківську, голова НСЖУ Сергій Томіленко. На його думку, книжка приваблює, насамперед, достовірністю фактів і описаних подій.
Згруповані у книзі журналістські розслідування й судові нариси охоплюють широку панораму сучасного буття: корупцію районного і ширшого масштабу, руйнацію довкілля, загибель українських вояків-учасників миротворчих сил ООН, юридичну неграмотність, усиновлення маленьких українців іноземцями, сирітство, поневіряння громадян у пошуках правди…
Її видання сприймається як популярний – без нудної «науковості» – навчальний посібник за визначеною темою. Власне, таким і є задум авторки, яка щедро ділиться набутим досвідом опанування непростого аналітичного жанру.
Рошкевич М. Таку вже Бог долю судив: Оповідання, спогади / Упоряд. і післямова Р.Горака. – Львів: Каменяр, 1993. – 112 с.
У книжку ввійшла невелика за обсягом, але цікава творча спадщина сучасниці Івана Франка, якій він пророкував непересічну роль в українській літературі. Крім оповідань значний інтерес становлять її спогади про Івана Франка та Наталію Кобринську.
Савчин Я. Вересневі ікони: Поезії. – Львів: Каменяр, 1997. – 133 с.: іл.
У віршах, які складають збірку “Вересневі ікони” – відтворення світу у русі внутрішніх почуттів, дотик вразливими фібрами душі до істини: часом лірично-тремткої, часом ранимої, часом жорстокої. Ярослав Савчин – автор книжок, новел та нарисів “Між медами й полинами”, “Самотність”, “Мольфар”, “Карпатоборці”, збірки поезій “Нетлінь роса”. Учасник обласних художніх виставок Спілки художників України. Як маляр працює в техніці олійного живопису, надає переваги пейзажному жанрові. Працює заступником голови Долинської райдержадміністрації.
Савчин Я. Вічні рути [Текст] : проза / Ярослав Савчин ; [мал. П. Бойчука]. – Київ : Ліра–К, 2018. – 244 с.
До цієї книги увійшла коротка проза автора, в якій сюжети до оповідань, новел, нарисів знаходились в розмаї нашого життя, спілкуванні з цікавими особистостями, глибшому осмисленні фактів і явищ історії та сьогодення. А для читачів, які діткнулися до доль ліричних і реальних героїв творів цього видання, адресується світле побажання – знайти свою черлену руту вічної, вірної любові та життєвого й душевного благополуччя.
Савчин Я. Для двох сердець [Текст] : інтимна лірика / Ярослав Савчин ; мал. Богдана Фреїва ; худож. оформл. серії Роксоляни Бедрій. – Львів : Каменяр, 2017. – 34 с. : іл. – (25 улюблених віршів)
У збірці вміщено вірші сучасного українського поета з Прикарпаття, члена НСПУ Ярослава Савчина. Написані вони в різні роки, друкувались в авторських збірках (зокрема, й у двох «каменярівських»: «Вересневі ікони», «Індульгенція присутністю»), колективних альманахах, літературних журналах і об’єднані темою сокровенних почуттів світлого, високого, вічного, де розквітають душі кожного з нас у веснах райського саду.
За цю збірку автор нагороджений міжнародною медаллю Олександра Довженка у 2018 році.
Савчин Я. Живиця : лірика / Ярослав Савчин. – Брустури (Івано-Франків. обл.) : Дискурсус, 2016. – 136 с.
Це вже десята книжка сучасного прикарпатського поета Ярослава Савчина, з якої «струменить життєдайне джерельце» проникливої лірики автора. Нова поетична збірка – це лірична пісня душі, слова якої написані серцем. Поезії наповнені проникливістю душевних почуттів, відчуттям невіддільності власного «я» від бурхливого сьогодення свого народу.
Савчин Я. Знаки сонця : поезії / Ярослав Савчин. – Дрогобич : Коло, 2015. – 184 с.
«Знаки сонця» Ярослава Савчина – вже п’ята збірка поета. Нова поетична книга – це лірична сповідь автора перед читачем, своїм краєм і Україною. Одвічні людські цінності, пошана минулого і доля майбутнього – ці відчуття автор передає власним метафоричним і настроєво-змістовним образотворенням, виражаючи логіку задуму пластичною цілісністю форми і змісту та утвердженням свого почерку у розмаїтому літературному світі.
Савчин Я. Індульгенція присутністю : поезії / Ярослав Савчин. – Л. : Каменяр, 2013. – 230 с.
У своїй новій книзі поезій долинський поет та журналіст Ярослав Савчин знову відкриває перед читачем потаємні струни своєї душі. А душа поета неспокійна, його поетичні рядки – це заклик до людей не сіяти зло, а творити світ чистим без фарисейства. Смислова інтонація віршів самовиявляється між класичністю і модерном. До книжки увійшли нові поезії та вибране з попередніх збірок.
Савчин Я. Читання ватри : вибр. поезії / Ярослав Савчин. – Київ : Укр. пріоритет, 2017. – 304 с.
Книгу «Читання ватри» сучасного українського поета Ярослава Савчина складають нові вірші та вибрані поезії з попередніх поетичних збірок.
У широкій тематичній палітрі поетичних рядків авторські відчуття ритмів і аритмії сучасності, вічність історичної національної пам’яті, висота патріотичного духу, символізм особистості, інтимна, пейзажна лірика. Їх змістовне і пластичне образотворення виражається від класичного вірша і верлібру до модерних пошуків самовиразу. Це видання – найповніша збірка поезій автора.
Савчук (Онищук) Л. Мої незабудки / Людмила Савчук (Онищук) ; [верстка та дизайн Любомира Куськів]. – Брошнів-Осада : Таля, 2018. – 524 с.
У першій поетичній збірці долинянки Людмили Савчук (Онищук) – вагома частка більш як 50-річного творчого доробку. Авторка веде зворушливу розмову про хиткі меридіани долі, барви рідних її серцю Поділля і Прикарпаття, хвилює лірикою про чистоту найвищого почуття.
Книга складається з п’яти розділів, в кожному з яких вірші насичені колоритністю роздумів, прагнень, переживань. Завершує книгу розділ пісенної поезії, частина з якої вже покладена на музику, має своїх виконавців і шанувальників.
Свинтицкий Н. «Стрелок» : ист. роман-трилогия / Николай Свинтицкий, Сергей Сидоренко. – [Брошнив–Осада] : Таля, 2009. – 452 с.
У романі тісно переплітаються художні образи і тогочасні реалії, які вибудувані на основі багатолітньої і ретельної обробки архівних матеріалів, і які відтворюють справжню картину 30-50-х років минулого століття, століття, яке забрало мільйони життів невинних людей. Книга про суть війни, про долі людей і народів, про любов і ненависть, вірність і зраду, підлість і благородство. Один із авторів книги, Свинтицький Микола, заслужений журналіст України, народився в м. Болехові, працює головним редактором газети «Голос Украины в Западной Сибири».
Скорода Ю. Стереотипи [Текст] / Юлія Скорода. – Тернопіль : Крок, 2011. – 116 с.
«Стереотипи» – це дебютна поетична збірка долинянки Юлії Скороди. Книга поділена на вісім розділів, які з різних ракурсів визначають стереотипність. Кожен розділ відповідно присвячений певній сфері буття, наприклад, СтереоТипи і СтоЛиці, СтереоТипи і Коханці, СтереоТипи і ВиКлики, СтереоТипи і Дитячі уявлення тощо. Твори, що увійшли до збірки, датуються 2006-2010 роками. «Більшість творів, які є в збірці, писалися саме в Долині», – зізнається авторка. Соковита мова і ліричність віршів Юлії Скороди підкорять широку аудиторію поціновувачів поетичного слова – це і студенти, які намагаються визначитися в житті, так і поважні зрілі особи, що мислять через призму сформованих стереотипних цінностей.
Солтис-Смирнова М. Звідки взялася новорічна коробочка? / Марія Солтис-Смирнова ; худож. Мирослава Волощук. – Рівне : Мистецькі грані, 2016. – 24 с.
Ця історія від молодої казкарки Марії Солтис-Смирнової про те, який шлях у нашому житті проходить папір, починаючи своє життя гілочкою на дереві і аж до новорічної коробочки.
Сподар О. Народження квітки: Поезії. – Львів: Каменяр, 1998. – 72 с.: іл.
Перша збірка віршів молодої поетеси з Долини. Автор працює викладачем образотворчого мистецтва і креслення у Долинському природничо-математичному ліцеї. Вірші приваблюють своєю безпосередністю, тонким ліризмом, колоритною емоційністю. Як художник проілюструвала власну збірку поезій.
Стефанюк І. Ти хочеш яблуко? / Ірина Стефанюк. – Львів : Апріорі, 2016. – 160 с.
Це перша книга автора, яка народилась і вчилась в Долині. Це історія кохання. Вона у кожного своя і неповторна. Це світ емоцій очима жінки. Як утримати та зберегти кохання? Відкривайте книгу, із задоволенням читайте і знаходьте відповідь…
Тимчій Л. Шипшинове намисто / Любов Тимчій. – Львів : Піраміда, 2020. – 156 с.
«Шипшинове намисто» перша збірка віршів Любові Тимчій. Вірші приваблюють щирістю і яскравістю художніх образів, глибиною емоцій і почуттів. Книга складається із п’яти розділів, де автор змальовує поетичним словом красу навколишнього світу, передає любов до Бога, до рідного краю, ділиться з читачем вічними родинними цінностями, які передаються з покоління в покоління.
Франко І. Зів’яле листя: Лірична драма / Пер. польськ. К.Ф. Ангельської; Пер. рос. А. Ахматової; Упоряд. і вступ. стаття М.М. Ільницького. – Львів: Каменяр, 2004. – 183 с.: іл.
Збірка класика української літератури Івана Франка “Зів’яле листя” належить до вершинних явищ світової лірики. Уже понад сто років розвіюються “листочки зів’ялі” ліричної драми. Та час не ослабив читацького інтересу до неї. А наштовхнуло поета на написання цих прекрасних поезій перше юнацьке кохання до дочки лолинського священика Ольги Рошкевич. Книга написана як мовою оригіналу так і в перекладах польською і російською.
Шеле Н. Фрагмен-ти щастя : роман / Ніколо Шеле. – Тернопіль : Крок, 2014. – 186 с.
Це перший роман молодого письменника Ніколо Шеле, який народився у Долині 1991 р. а зараз навчається у Львівському національному університеті на інженерній спеціальності.
Над ним Ніколо почав працювати ще навчаючись у шостому класі. Тоді з’явився перший фрагмент “Мрія”. Автор стверджує, що цей роман лише про світле – теплі почуття та добрі думки і наміри.
Псевдонім Ніколо Шеле – це один із приємних спогадів про дитинство та про маму. Вона працювала за кордоном і, приїжджаючи на Батьківщину, так пестливо називала сина. Справжнє ім’я письменника – Микола Шелепа.
Щеглюк В. На хвилях дум та реалій / Василь Щеглюк. – Львів : СПОЛОМ, 2016. – 104 с.
Нова збірка поета і прозаїка, члена НСПУ піднімає актуальні теми сьогодення. Автор не міняє своїх поетичних уподобань, життєвих та політичних принципів, прислухається до дум і прагнень своєї Нації. Маючи багатий життєвий досвід, він намагається багато про що оповісти поетичним словом, уникаючи поверховості та риторики.
У книзі також, традиційно для автора, відведено багато місця сатирі, гумору, афоризмам.
Щеглюк В. Несподівані скарби : (іст. роман для дітей та підлітків) / Василь Щеглюк. – Львів : Тріада плюс, 2012. – 264.
«Несподівані скарби» – захоплюючий, насичений подіями історичний, одночасно ж і пригодницький, роман, що має за мету сформувати у молодого читача поняття Батьківщини, зв’язку поколінь, національної героїки та українського націоналізму. Дія роману починається у наші дні, але знайдений школярем архів дідуся – вояка УПА повертає нас у буремні роки початку ХХ століття – Першої світової війни, Визвольних змагань 1917–1922 рр., коли справжні патріоти України воювали за свободу рідного краю і становлення незалежності держави.
Роман отримав премію та диплом лауреата на Міжнародному конкурсі «Коронація слова-2011».
Щеглюк В. Передчуття–перестороги : вірші / Василь Щеглюк. – Львів : СПОЛОМ, 2019. – 164 с.
Нова збірка віршів нашого краянина – це думки автора про сьогодення нашої держави. Книга насичена почуттями болю і провини за долю України, а передчуття поета підказують шлях до істини, шлях всіх нас до очищення.
Щеглюк В. Полки у небо йдуть… / Василь Щеглюк. – Львів : Тріада, 2015. – 68 с.
Назва збірки говорить сама за себе. Гинуть люди, Небесна сотня поповнилась Героями війни на Сході України. Нелегко писати твори громадсько-політичного звучання, але авторові це вдається. Він наче не пише, а викарбовує на граніті, вивіряючи кожне слово, кожен рядок на проникливість, правдозвучність.
Юсип Д. Вольтова дуга вражди… : ст., есеї, інтерв’ю / Дмитро Юсип. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2016. – 172 с.
Нову книгу Дмитра Юсипа «Вольтова дуга вражди» склали публіцистичні праці про долю України, про мову, культуру, літературу, про Євромайдан і Революцію Гідності. Крім студій в книгу вміщено і ряд інтерв’ю з непересічними творчими особистостями. Всі тексти видання об’єднює високе вміння автора розставити цікаві акценти, зробити несподівані, але завжди глибокі і вражаючі висновки. Кожна праця наповнена актуальним звучанням і живим національним духом.
Ярич І. Гуморіs Sміхуєнса [Текст] : [гуморески] / Іван Ярич. – Івано-Франківськ : Просвіта, 2012. – 176 с.
Журналіст, краєзнавець, неодноразовий лауреат літературних конкурсів ім. Мирона Утриска, Іван Ярич подарував любителям гумору нову збірку гуморесок. В книгу увійшли різні за жанром твори, написані протягом трьох останніх років. Сам автор свої твори називає «сміхосадом» і «запрошує до того сміхосаду всіх, кому сміх дорогу перейшов».
Ярич І. Мої дердідаси, хліботраси і донбаси / Іван Ярич. – Івано-Франківськ : ВГЦ «Просвіта», 2013. – 228 с.
«Мої дердідаси, хліботраси і донбаси» – це автобіографічна розповідь, яку автор веде з усмішкою, іронією, часом легким сарказмом. Але ширше й важливіше – з великим і щирим уболіванням за людину, її життя, мову, Батьківщину… Автор запрошує пройтися стежками свого дитинства, юності, які вимощені злиднями і невлаштованістю, адже народився в бідній багатодітній селянській родині. Розповідь закінчується 1969 роком, коли молодий майстер Долинської рембуддільниці прийшов працювати в редакцію «Червоної Долини». Далі буде…
Ярич І. Уsміхнені zлидні [Текст] / Іван Ярич. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2009. – 156 с.
Гуморески, афоризми, вислови, оповідання, які написані останнім часом, складають нову гумористичну збірку нашого краянина. Сміх, за словами автора, це формула довголіття. Саме в країні сміху вже не один рік плідно працює Іван Ярич. «Тіштеся словом, відбілюйте зуби сонцем: якнайбільше посміхайтесь і дасться вам многая і благая літ!» – закликає читача автор збірки.
Ярич І. Цирк на дроті : роман-гумореска / І. Ярич. – Івано-Франківськ : ВГЦ «Просвіта», 2016. – 244 с.
Це розповідь про людей далеких від реального світу – громадян з планети Бомж. Ця тема привернула увагу автора тому, що про безхатьків у рідній стороні мало знаємо. У творі йдеться не тільки про життя «нічийних» людей, але й всіляких диваків і дивачок, з якими перехрещуються їхні життєві дороги. Автор використовує засоби гумору і сатири, щоб сміхом «розбавити» сумне побутування лицарів звалищ, котрим доводиться щораз натикатися на глухі стіни сучасності.
Яросевич А. Вітер і ніч (невидимий і невідчутна: непізнана і незбагненний): Поезія / Худож. оформл. Ю.Фреїва. – Львів: Каменяр, 2002. – 80 с.: іл.
Це третя збірка поета. Автор збірок “Триптих” (1997), “Поророка” (2000). На Долинщині він відомий ще як хороший лікар, вмілий керівник (працював заступником голови райдержадміністрації до 2001 р.). Поезії Андрія Яросевича (літературний псевдонім Руслана Богачова) притаманні глибока філософічність, густа, колоритна образність, новизна. Автор прагне віднайти свій шлях на рівні чистоти людського сумління.
Яросевич А. Тіло : поезія / Андрій Яросевич; [худож. Богдан Фреїв]. – Івано-Франківськ : Лілея–НВ, 2008. – 96 с. : іл.
В четвертій збірці сучасного поета з Долини в притаманних автору образних та метафоричних засобах поетичного слова ви зустрінетесь з текстами Тіла. Текстами, з яких твориться і які творять Тіло безчуттєвого, безтілесного, нематеріального. Тіло – це своєрідна матриця, фантом для пізнання розчарувань та радості, «доброти і печалей».
Як літня ніч, – тепла, чорна, безмежна, – така поезія А. Яросевича, пройнята смутком та спокоєм, спогляданням і пізнанням. Творчу концепцію поета гармонійно доповнює графіка Богдана Фреїва, який, як і автор збірки, є учасником мистецького агентства «VITИ», що діє в Долині.

 

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)