Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Фольклор

Гойсак В. Мовна картина світу, відображена
в народних колядках з Лемківщини [Текст] / Вікторія Гойсак. – Горлиці : Kwadrat, 2010. – 288 с.

Книга, яку пропонуємо читачеві, є публікацією кандидатської дисертації, захищеної у грудні 2009 року в Ягеллонському університеті. Автор книги, долинянка Вікторія Гойсак (Черненко), розкриває символічний світ лемківських народних колядок, які досі збереглися в пам’яті лише найстаршого покоління.
Душа Прикарпаття у кожній людині [Електронний ресурс] : народний аматорський фольклорний колектив «Лолиняночка» / газета «Добра справа»; радіо «Хвиля гір»; проект реалізовано за підтримки Анатолія Диріва. – Долина, 2012. – 1 електрон. опт. диск (СD-R) : звук (80 хв.), цифр., стерео; 12 см.
Цей аудіодиск – перша ластівка проекту «Душа Прикарпаття – у кожній оселі» на теренах Долинського району. Мета проекту – зберегти нашу самобутність, наш , нашу історію для нащадків. Аматорський фольклорний колектив «Лолиняночка» с. Лолин не залишає байдужими нікого, він вже відомий у різних куточках України. В репертуарі колективу старовинні пісні, колядки, веснянки. Талановиті учасники ансамблю відтворили обряд вінкоплетіння лолинсько-бойківського весілля.
Лозінська М.Д. Співаночки мого краю: Коломийки, укр. нар. пісні. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2006. – 184 с.
До фольклорного збірника збирача української усної народної поетичної творчості Марії Лозінської увійшли як відомі, так і цілком автентичні зразки пісенного скарбу Прикарпатського краю. Прикарпаття – співучий край. Тут коломийки люблять усі; співають і складають. Любов до фольклору, до пісні спонукала автора до подорожей по селах Долинського району, щоб записати і зберегти народний скарб. Коломийки почала записувати ще в шкільні роки. Збірник вміщує 1250 коломийок, народні пісні про кохання, співаночки про родинне життя, колискові та жартівливі козацькі, рекрутські та солдатські пісні.
Книга стане у пригоді дослідникам фольклору, викладачам, студентам та учням під час занять з українознавства, поціновувачам автентичної пісенної спадщини Прикарпаття.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)