Микола Костомаров: сторінки великого життя
16 травня виповнюється 200 років від дня народження видатного діяча європейської культури та історії Миколи Костомарова, який залишив дослідникам безцінні скарби думки і слова, що охоплюють практично всі галузі гуманітарної діяльності.
«Перегорнути» сторінки його долі та творчості запрошуємо всіх бажаючих під час усного журналу «Микола Костомаров: сторінки великого життя» на засіданні клубу «Золота осінь», який відбудеться 28 травня о 14:30 в літературно-мистецькому залі бібліотеки.
В університеті Микола Костомаров вивчав стародавні й нові мови, цікавився античною історією, німецькою філософією і новою французькою літературою, вчився грати на фортепіано, пробував писати вірші. Зближення з гуртком українських романтиків Харківського університету незабаром визначило його захоплення переважно фольклором і козацьким минулим України.
Оформившись в ідейному плані, кирило-мефодіївці мали намір перейти до практичної діяльності, пропагуючи свої переконання серед населення. При цьому Гулак, близький до декабристського радикалізму Павла Пестеля, не виключав застосування насильницьких методів боротьби, а Шевченко навіть мріяв про народне повстання.