Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Яворів

Історія бібліотеки села Яворів Долинського району, як і багатьох інших населених пунктів, бере початок від заснування товариства “Просвіта”, читальня якої знаходилась в орендованому приміщенні. У 1948 році силами жителів села збудовано клуб, на який звозили дерево з розібраних хат німецької колонії, що знаходилась поруч. В одній з кімнат новозбудованого клубу облаштували бібліотеку. Перші книги привезли з Долини на підводі, їх було близько 400. Інвентарні книги та формуляри були саморобні. Первинні документи бібліотеки переписувались, деякі з них втрачено, тому записи починаються з 1970 року.
Тепер бібліотека обслуговує 505 користувачів, до послуг яких понад 10 тис. примірників документів. Завідувач бібліотеки-філії Вінтонів Марія Василівна закохана в рідний край, звичаї та традиції українського народу. Вона зібрала літопис села, оформила при бібліотеці музейний куток, згуртувала активних читачів бібліотеки в клуб «Оберіг», який постійно бере участь у святах на рівні села та району. У 2013 році за підсумками районного огляду-конкурсу клубів за інтересами та любительських об’єднань «Місце зустрічі – бібліотека» «Оберіг» отримав 3 місце.
Досвід Марії Василівни перейняла Коваль Тетяна Русланівна, яка прийшла на посаду зав. бібліотеки-філії у 2013 році.
У 2010 році за результатами районного огляду-конкурсу «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня» бібліотека-філія с. Яворів визнана журі одним із переможців у номінації «Автентичність матеріалу», а за результатами літературної експедиції «Веселимось, читаємо, літечко вітаємо!» цього ж року отримала 2 місце. Приніс перемогу бібліотеці і 2011 рік – номінація «Бібліотекар-дослідник» стала результатом участі у районному етапі огляду-конкурсу «Краща сільська бібліотека 2011 року».
У 2012 році для покращення роботи книгозбірні з центральної районної бібліотеки передано комп’ютер.
У 2014 р. у бібліотеку, на час декретної відпустки основного працівника, прийшов молодий фахівець – Оксана Озаришин. У цьому ж році, за сприяння громади села, придбано нове комп’ютерне обладнання і підключено його до мережі Інтернет. Оксаною Ігорівною також створено при бібліотеці гурток «Вітрила креативності», члени якого власними руками готують з різних матеріалів цікаві предмети побуту, інтер’єру, прикраси тощо.
Повернувшись після декретної відпустки, Тетяна Кецмур продовжила роботу гуртка. А в 2016 році було створено блог бібліотеки «БібліоСкарбниця» та бібліотечну сторінку в мережі Фейсбук.
Не минув намарно і 2017 рік – за підсумками районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки» літературний FRESH «Читання зі смаком» було відзначено у номінації «Актуальність теми та повнота її розкриття».
Також бібліотека взяла участь у проекті «Display-кросинг» Молодіжної секції УБА, представивши на суд користувачів свій варіант виставки «Мрій! Читай! Мандруй!», яка впродовж року подорожувала бібліотеками України. Кожен охочий в одну мить міг стати «туристом», вирушити у незабутню бібліотечну мандрівку з героями улюблених книг, ознайомитися з рідним краєм у туристичних маршрутах, отримати море вражень та позитиву. Гідом подорожі був домовичок, який супроводжував відвідувачів розділами виставки.
У 2018 році бібліотеку відвідали колеги з усього району в рамках Школи удосконалення бібліотечної майстерності. Під час бриз-візиту завідувач бібліотеки ознайомила присутніх з роботою гуртка «Вітрила креативності» та клубу «Оберіг», які діють при бібліотеці, а також з блогом «БібліоСкарбниця» та відзначила постійну допомогу і підтримку місцевої сільської ради, яка з року в рік виділяє субвенцію на розвиток книгозбірні.
У 2020 році бібліотека взяла участь у етнографічному районному конкурсі-виставці «Лялька-мотанка – берегиня роду». Представлена нею лялька-мотанка «Радість» отримала відзнаку у номінації «За творче представлення».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)