Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Тяпче

Історія бібліотеки в селі Тяпче розпочинається з історії читальні «Просвіти», до створення якої саме в цьому селі приклалися такі відомі вчителі як Ольга та Петро Дучимінські. Будучи директором школи, Петро Дучимінський ще до Першої світової війни спробував зорганізувати в селі читальню, та з різних причин йому це не вдалося. І тільки 1925 року читальня «Просвіти» розпочала тут свою діяльність. Одним із її організаторів була Ольга Дучимінська – українська письменниця, вчителька, етнограф, культурно-громадська діячка. Проте просвітницька робота була дуже слабкою, оскільки у просвітян не було досвіду її проведення. Через це, за порадою тієї ж Ольги Дучимінської, 1929 року відбулися надзвичайні збори читальні, на яких було обрано новий склад керівництва, котре налагодило співпрацю вже не з Болехівською, а з Долинською філією «Просвіти» і робота читальні значно активізувалась.
Сюди сходилися жителі села читати книжки, часописи, газети, дізнаватися та обговорювати різноманітні новини. Тут діяли драматичний та хоровий гуртки, проводились голосні читання. Найбільший розквіт просвітянських організацій в селі Тяпче припадав на 1930-1935 роки.
Згодом функції читальні взяла на себе бібліотека. Саме в книгозбірні можна було поспілкуватись, почитати, взяти участь у різних заходах.
За час свого існування бібліотека села Тяпче неодноразово переносилась: спочатку в приміщення школи, а потім – адмінбудинку.
На сьогоднішній день бібліотека обслуговує більше 500 користувачів, яким щорічно видає понад 10 тис. примірників документів. Документний фонд становить близько 9 тис. примірників. При бібліотеці створено кімнату-музей, де всі бажаючі можуть ознайомитись з історією села, на власні очі побачити старовинні предмети побуту та одяг тощо.
Завідувачка бібліотеки-філії Лесів Леся Тарасівна зуміла привернути до бібліотеки найменших користувачів, які приходять сюди не тільки почитати книжки чи періодичні видання, а й займатися улюбленими справами (вишивання, орігамі, малювання, витинанка тощо) чи просто поспілкуватись з друзями й пограти в цікаві ігри.
У 2020 році бібліотека взяла участь у етнографічному районному конкурсі-виставці «Лялька-мотанка – берегиня роду». Представлена нею лялька-мотанка «Подорожниця» отримала відзнаку у номінації «За відтворення характерного сільського побуту».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)