Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Солуків

Хата-читальня в с. Солуків була створена в 30-х роках. Спеціального приміщення для читальні не було, вона знаходилась у приватних будинках тих, хто в той час нею завідував.
У 1957 році в селі засновано бібліотеку в приміщенні тогочасного клубу. З 1974 року книгозбірня знаходиться у новозбудованому сільському клубі.
Бібліотека творчо співпрацює з школою, клубом, громадськими організаціями. В приміщенні книгозбірні оформлено краєзнавчий куток, фонд розкрито виставками та тематичними полицями. Цікаві стародавні речі вжитку, реліквії української родини представлені на полицях виставки-пошуку «Знай свій родовід». Увагу користувачів привертають виставка-подорож «Прикарпаття – моя колиска й доля» та виставка-досьє «Бойківщина: від первовіку до сучасності». Почуття гордості за свою Батьківщину, осмислення її історії викликає виставка-роздум «З глибин вічності падають зерна в душу». За ювілеями письменників, митців, визначними подіями історичного та літературного характеру дозволяє слідкувати виставка-календар «Україна ювілейна». Книги для найменшеньких, речі, зроблені їхніми руками, знайшли своє місце на виставці-презентації «Подружіться з книгами, малята».
У 2010 році за підсумками районного огляду-конкурсу «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня» бібліотека ввійшла до числа книгозбірень, які зібрали найбільше старовинних пісень.
Сьогодні книгозбірня обслуговує 520 користувачів, видаючи їм понад 10 тис. примірників літератури щороку. Бібліотечний фонд становить близько 11 тис. примірників документів. Зав. бібліотеки-філії – Халус Наталія Йосипівна залучала до бібліотеки користувачів, проводячи масові заходи різного спрямування: літературні турніри, поетичні струмочки, години пам’яті, екологічні диліжанси та багато ін. Її досвід перейняла Куціль Тетяна Йосипівна, яка створила при бібліотеці гурток «Вправні пальчики». Члени гуртка власними руками створюють вироби з паперу, природних матеріалів, пластиліну, захоплюються орігамі та витинанкою, вишивкою й макраме, бісероплетінням та ін. Їхні витвори можна побачити на бібліотечних виставках.
У 2013 році книгозбірня отримала перемогу в районному рівні обласного фотоконкурсу «На гостини до книжкової родини» у номінації «Читай, щоб зробити світ кращим».
2015 року з ЦРБ бібліотеці передано комп’ютер та підключено її до Інтернету.
Плідним можна назвати 2017 рік, адже саме цього року бібліотека отримала перемогу в районному етапі обласного конкурсу «Краща бібліотека 2017 року» у номінації «Бібліотека – територія творчості», а її виставка-знайомство «На хвилях читацьких захоплень» – друге місце районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».
У 2018 році бібліотека визнана кращою серед книгозбірень району в районному етапі обласного конкурсу «Краща бібліотека 2018 року», а вже у підсумковому обласному етапі бібліотеку відзначено серед кращих в області у номінації «Бібліотека – територія творчості».
Цього ж року бібліотеку відвідали колеги з усього району в рамках Школи удосконалення бібліотечної майстерності. Під час бриз-візиту завідувач бібліотеки розповіла про здобутки, перемоги та ознайомила присутніх з виробами учасників гуртка «Вправні пальчики» і виставкою «Читай зі смаком», яку організовують бібліотеки України в рамках проекту Молодіжної секції УБА «Display – кросинг».
У 2020 році бібліотека отримала ІІ місце у номінації «Краща друкована реклама» районного конкурсу «Давайте всім розповімо про себе» та відзнаку у номінації «За елегантність представленого виробу» (лялька-мотанка «Берегиня») у етнографічному районному конкурсі-виставці «Лялька-мотанка – берегиня роду».
Детальніше з роботою бібліотеки можна ознайомитись на бібліотечній сторінці у мережі Фейсбук.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)