Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Долинщина бібліотечна » Слобода Долинська

Слобода Долинська

Село Слобода Долинська відноситься до Тростянецької сільської ради та має досить давню історію. У 1909 році в Слободі Долинській було засновано читальню, а в 1932-33 роках її перенесено в нове приміщення, в якому також знаходились сільська рада, «Просвіта» та танцювальний зал. Тут діяв хор і художній гурток. Проте згодом будівля згоріла і бібліотеку перенесли у житловий будинок одного з сільських мешканців. У 1975 році бібліотеку перенесено у новозбудоване приміщення, де вона знаходиться і по сьогодні. Свого часу в бібліотеці діяли пункти видачі літератури: влітку – на фермі в селі Оболоня, а взимку – в селі Тростянець.
Сьогодні бібліотека розміщується у двох кімнатах, документний фонд становить близько 7 тис. примірників. Книгозбірня щороку обслуговує понад 500 користувачів, яким видає понад 10 тис. документів.
Різноманітною є соціокультурна діяльність бібліотеки: літературні години, історичні портрети, літературно-мистецькі вітальні, екологічні диліжанси, презентації нових книг – далеко не повний перелік бібліотечних заходів, за допомогою яких книгозбірня популяризує творчість літераторів та митців, розповідає про найвизначніші події з життя України в цілому та нашого краю зокрема.
Особливу увагу книгозбірня приділяє краєзнавчій діяльності, спрямовуючи свою роботу на розкриття правдивих сторінок нашого краю, відродження народних свят, традицій та обрядів. Цікавим для користувачів є краєзнавчий куточок «Мій бойківський краю, зелений розмаю», в якому своє місце знайшли не тільки книги та періодичні видання, а й тематичні теки, ілюстрації, фото та речі декоративно-прикладного характеру. Оформлення бібліотеки в цілому також має свої «родзинки», зокрема проходячи повз бібліотечні стелажі, можна поринути у фантастичний світ, втілений руками художника на боковинках полиць із книгами.
Завідувачка бібліотеки-філії Сенів Марія Богданівна докладає значних зусиль для задоволення потреб жителів села, та чи не найцікавішою категорією користувачів є наймолодші дітки. При бібліотеці створено гурток «Первоцвіт», учасники якого пробують власні сили, готуючи саморобки, пишучи вірші, малюючи малюнки. Їхні вироби потім експонуються на бібліотечних виставках.
З метою кращого задоволення потреб місцевої громади у 2017 році за кошти районного бюджету для бібліотеки було придбано комп’ютер та принтер, а у 2018 році бібліотеку було підключено до мережі Інтернет.
У 2020 році бібліотека взяла участь у етнографічному районному конкурсі-виставці «Лялька-мотанка – берегиня роду». Представлена нею лялька-мотанка «Родючість» отримала відзнаку у номінації «За досконале виконання мотанки».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)