Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


Відвідування



Актуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 





Архів публікацій


Підбережжя

За свідченнями о. Миколи Пристая, у Підбережжі було засновано читальню «Просвіти» у 1915 році і носила вона москвофільський напрямок. Після втечі Червоної армії, у тому ж році читальня перестала існувати, оскільки найактивніші її члени подалися на Східну Україну, щоб уникнути розправ з боку мадяр. У 1925 році читальня «Просвіти» у селі поновлює свою роботу. Архівні документи читальні «Просвіта», які зберігаються в Львівському державному архіві за 1933-39 рр., докладно висвітлюють діяльність читальні у селі. Тут сказано, як пише голова Управи Марко Гаврилишин, що засновниками цієї читальні були Петро Пристай, Йосип Рознятовський та Іван Дяків. Читальня не мала власного будинку, містилася у приватному приміщенні і не велась ніяка документація. У 1932 р. роботу в читальні було поставлено на належний рівень. Читальня нараховувала 104 члени. Сюди входила вся молодь віком до 35 років. На кінець 1932 р. у читальні було 114 книжок, з них 15 – релігійного характеру. А також надходили часописи «Неділя», «Стрийська думка», «Христос – наша сила», газета «Народна справа» та журнал «Дзвіночок».
У 1933 р. закуплено ділянку, на якій пізніше побудовано хату-читальню. При читальні діяв хор, аматорський драматичний гурток та гурток з вивчення письма.
Із 1944 р. змінився зміст і форма роботи бібліотеки. У фонді були тільки книги радянських письменників, партійні матеріали та твори класиків марксизму-ленінізму. Тепер сюди зганяли людей силоміць (часто це робили червонопагонники з автоматами у руках) на збори і читали їм лекції на антинародну комуністичну тематику. Товариство “Просвіта” діяло до 1949 р.
У 1961 році у селі відкрили клуб, де розмістилась і бібліотека. Завідували бібліотекою Стефа Грицило із Царківни, Магда Хромяк (з 1959 по 1976 рр.), Стефа Григорська (з 1976 по 1981 рр.), Ольга Долішня (з 1981 по 1982 рр.), Віра Надольська з Яворова (з 1982 по 1985 рр.), Марія Василенко (з 1985 по 2010 рр.) Із серпня 2010 р. на посаді завідувачки бібліотеки працює дочка Марії Дмитрівни – Лідія Василенко, яка гідно продовжує бібліотечну справу, веде пошукову роботу, є власником багатьох подяк та грамот. У 2008 році увійшла у трійку кращих працівників бібліотек області, а 2012 – у сотню кращих дитячих бібліотекарів України.
У 2007 р. у селі була організована мистецька акція «Мистецтво одного села». За сценарієм завідувачки бібліотеки знятий фільм «Село моє, краплиночка на карті».
У 2011 р. представляла Болехівщину у обласному конкурсі «Знахідка року – 2011»; взяла участь у конкурсі на кращу бібліотечну виставку до 155-річчя І. Франка. Підберезька виставка «Апостол правди і науки» виборола І місце у міському етапі конкурсу та нагороджена Дипломом за 2-ге місце в обласному конкурсі «Краща бібліотечна виставка». Брала участь у обласному конкурсі «Краща сільська бібліотека», де у міському етапі конкурсу посіла почесне І місце, а у обласному – стала найкращою у номінації «Кращий читацький клуб, любительське об’єднання». За підсумками обласного конкурсу-презентації «Творчі таланти бібліотекарів Івано-Франківщини» завідувачка бібліотеки с. Підбережжя Лідія Василенко отримала перше місце у номінації «Візитна картка». Знято відеоролик «З любов’ю створена краса». За підтримки «Благодійної фундації Вячеслава Кредісова» у травні 2012 р. до бібліотеки завітали журналісти телеканалу УТ-1 для зйомок програми «Країна онлайн».
Участь у обласному конкурсі «Краща сільська бібліотека-2015» принесла перемогу в міському етапі та перше місце у номінації «Бібліотека – територія творчості» в обласному етапі конкурсу.
У 2019 році у книгозбірні за кошти з бюджету сільської ради зроблено капітальний ремонт, а сільські депутати допомогли коштами у придбанні бібліотечних меблів.
2020 рік приніс перемогу у першому та ІІІ заключному етапі обласного конкурсу «Краща бібліотека року». Цього ж року за кошти сільської ради закуплено ноутбук.
У 2012 та 2017 роках бібліотеку відвідали колеги з Воєводської публічної бібліотеки ім. Е. Смолки польського м. Ополє.
Бібліотека дає можливість кожному розвинути свій інтелект. Тут проводяться цікаві масові заходи, що виховують доброту, повагу до старших, любов до Батьківщини, розвивають інтелектуальний рівень читачів, розповідають про письменників, українські обряди, свята і святих і т. п.

Краєзнавча робота – один з основних напрямків роботи бібліотеки, особлива увага приділяється вивченню історії краю та його видатних особистостей, популяризації краєзнавчої літератури. Проводяться презентації книг, різноманітні виставки та майстер-класи підберезьких умільців, краєзнавчі години, діє краєзнавчий куток «Диво фантазії і праці».
Щиро вдячна бібліотека за велику кількість подарованих із власної бібліотеки книг Василю Гаврилишину – уродженцю с. Підбережжя, який проживав у м. Львові, Заслуженому журналісту України, лауреату премії «Сучасність», кавалеру особливої відзнаки «Золота медаль української журналістики» та вищої «Відзнаки Львівської обласної ради», поету та письменнику.
На даний час фонд Підберезької книгозбірні налічує 5000 примірників документів. Окрім книг та періодики, бібліотекарем зібрано 100 папок-досьє найрізноманітнішої тематики. Користувачами бібліотеки є 560 людей різного віку. Бібліотека має власну сторінку у мережі Фейсбук, здійснює активну видавничу діяльність.
У 2021 році Підбережжя увійшло до складу Долинської ТГ, а бібліотека стала філією КЗ «Долинська центральна публічна бібліотека».
Цього ж року бібліотека стала переможцем загальносистемного конкурсу проектів «Бібліотека на службі громади».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)