Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Надіїв

В с. Надіїв, як і в багатьох інших населених пунктах Західної України, історія бібліотеки розпочинається з історії «Просвіти». У 1896 році «Просвіта» створила першу у цьому селі читальню. Жителі села приходили сюди, щоб з книг та часописів дізнаватися про життя, яке вирувало за межами їх домівки. Оскільки більшість сільського населення в той час була малограмотною або й взагалі неписьменною, для неї проводились голосні читання. При читальнях «Просвіти» організовувались курси для неписьменних.
Наприкінці 40-х років минулого століття в центрі села було збудовано невелике приміщення, де знаходились клуб і бібліотека. 1976 року побудували нове приміщення будинку культури, куди перевели і бібліотеку.
Бібліотека-філія активно працювала багато років на підняття свого іміджу, брала участь у багатьох конкурсах. У 2007 році вона отримала ІІІ місце в огляді діяльності сільських бібліотек-філій на визначення бібліотечної премії «Краща бібліотека року». 2010 року книгозбірня названа серед тих, що зібрали найбільше старовинних пісень за підсумками районного огляду-конкурсу «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня», а також у числі найактивніших бібліотек при проведенні літературної експедиції «Веселимось, читаємо, літечко вітаємо!». Надзвичайно успішним для бібліотеки став 2011 рік, адже вона стала одним із переможців районного етапу конкурсу «Краща сільська бібліотека 2011 року» у номінації «Успіх року».
У 2012 році для покращення роботи книгозбірні з центральної районної бібліотеки передано комп’ютер. Цього ж року на базі бібліотеки пройшов майстер-клас «Складові успіху: професіоналізм і креативність», важливим моментом якого стало підведення підсумків громадських обговорень «Якою має бути бібліотека нашої громади?», що проходили у Долинській ЦБС з червня по жовтень 2012 року.
Продуктивним був для бібліотеки і 2013 рік. Одним із найголовніших досягнень стало підключення книгозбірні до всесвітньої мережі Інтернет. Свої здобутки приносила і участь у різноманітних конкурсах. Так, бібліотека здобула перемогу в обласному фотоконкурсі «На гостини до книжкової родини» у номінації «Миттєвості бібліотечного життя» та обласному конкурсі «Краща бібліотека року» в номінації «Краща мультимедійна презентація бібліотеки».
Окрім того на районному рівні бібліотека стала одним із переможців обласного конкурсу авторських проектів «Бібліотечна Шевченкіана», отримавши номінацію «Розкриття творчих здібностей читацької аудиторії», районного огляду-конкурсу «Бібліотека очима дітей» у номінації «Кольоровий світ дитячого малюнка», а також отримала 1 місце за підсумками районного етапу обласного конкурсу «Краща сільська бібліотека року». У 2015 році бібліотека зайняла 3 місце у районному етапі обласного конкурсу «Краща бібліотека 2015 року».
Цього ж року до книгозбірні завітали учасники Школи удосконалення бібліотечної майстерності в рамках обміну досвідом «Досвідчені – молодому поколінню». Молоді бібліотечні спеціалісти мали змогу ознайомитись з різними напрямками роботи бібліотеки, перейняти цікаві форми та методи діяльності, ознайомитись з інноваціями.
У 2016 році бібліотека стала одним із переможців районного етапу обласного конкурсу бібліографічних посібників національно-патріотичної тематики «Незалежній Україні – 25» у номінації «Кращий бібліографічний посібник» за літературний дайджест «Хай в серці кожної дитини живе любов до України».
Свої досягнення приніс і 2017 рік: бібліотека отримала перемогу в районному етапі обласного конкурсу «Краща бібліотека 2017 року» у номінації «Бібліотека – територія творчості», а її виставка-експозиція «Надіїв – моє село, мій рідний дім», яка включає понад 100 експонатів, відзначена у номінації «Від краєзнавства до краєлюбства» районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».
Цього ж року за кошти районного бюджету для бібліотеки було придбано ще один комп’ютер, а також принтер та веб-камеру.
У 2019 році бібліотека стала одним із переможців районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Успішні бібліотечні програми для молоді» в номінації «Знаємо, пам’ятаємо, зберігаємо» та була відзначена у номінації «Бібліотечне краєзнавство: пошук, збереження та популяризація самобутності краю» районного етапу обласного конкурсу «Краща бібліотека року».
Багатим на здобутки був і 2020 рік, який приніс бібліотеці:

  • І місце у етнографічному районному конкурсі-виставці «Лялька-мотанка – берегиня роду» за ляльку «Багаторучка»;
  • ІІ місце у районному етапі обласного конкурсу «Краща бібліотека року»;
  • перемогу у номінації «Краща відеоробота» районного конкурсу «Давайте всім розповімо про себе».

На сьогодні бібліотека обслуговує 545 користувачів, яким видає понад 10 тис. документів. До їх послуг понад 11 тис. примірників бібліотечного фонду.
Завідувачка бібліотеки-філії Бойчук Лариса Федорівна, прийшовши на цю посаду, згуртувала активних читачів у дитячий театр книги «Паросток». Разом вони інсценізують казки, цікаві гуморески, оповідання, створюють декорації, костюми. «Паросток» отримав визнання не тільки у рідному селі, а й неодноразово запрошувався в інші села та організації міста.
З 2008 року при бібліотеці діє краєзнавчо-пошукова група «Берегиня», учасники якої зібрали цікавий матеріал про історію, звичаї, фольклор села, бойківський одяг та стародавні речі вжитку. Все це представлено в краєзнавчому кутку бібліотеки, на стенді «Мого села історія жива», в тематичних теках та фотоальбомах. Робота «Берегині» сприяла і проведенню багатьох заходів краєзнавчого спрямування та створенню відеофільмів «Стежками рідного села» і «Таланти мого села».

З метою популяризації роботи бібліотеки серед широкого загалу було створено бібліотечну сторінку у мережі Фейсбук.

1 коментар
  1. Дарія коментує:

    Українські села завжди славились талановитими людьми. Був час, коли ми забували свою історію, рвались вперед, вважаючи сільських жителів “відсталими”. Тепер, на щастя, ця тенденція залишилася позаду. Ми повертаємось до своїх витоків. Знову в моду входить рукоділля, українською вишивкою захоплюються світові дизайнери. То ж ви молодці, що створили такий фільм!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)