Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Гошів

Гошів - село, відоме далеко за його межами. Здавна воно славилося своєю духовністю. Велику роль у розвитку шкільної освіти, культури жителів села відіграли сільські священики, а також священики монастиря на Ясній Горі. При церквах були бібліотеки, в яких зберігалася релігійна література і її поширювали священики , які займалися не лише душпастирською діяльністю. Так, парох села Гошів Теофіл – Теодозій Горникевич опікувався розвитком шкільної освіти, був засновником і керівником читальні «Просвіти», яка виникла в селі в 1895 році. У зв’язку з першою світовою війною та військовим станом діяльність «Просвіти» була паралізована і тільки після війни відновлена. Читальня в Гошеві, як і багато інших, не мала власного приміщення, а наймане.

Після смерті о. Горникевича парохом с. Гошів став о. Петро Стернюк. Парох села був дуже освіченою людиною. За його ініціативи проводився збір коштів на будівництво читальні «Просвіти», яка пізніше стала осередком культури в селі. Читальня «Просвіти» була відкрита в 1930 р. Пізніше в читальні відкрили бібліотеку, але невідомо точно коли. Вона займала тоді одну невеличку кімнатку, фонд був незначний.

Тепер бібліотека займає дві кімнати загальною площею 36 кв.м.,  будує свою роботу відповідно до вимог державної політики в бібліотечній галузі та намагається максимально наблизити свої послуги до реальних потреб користувачів.

Написана історія села, оформлені папки «Про нас і наше село» (в періодиці), «Історія церкви св. Миколая в Гошеві», «Відомі люди нашого села», «Родинні династії», «Таланти твої, село моє», «Пройдемось вулицями нашого села».

До уваги жителів села інформаційний куток, де зібрані матеріали на теми:

  • «Нове в законодавстві України»,
  • «Україна, область, район: перспективи економічного розвитку»,
  • «Запитуйте – відповідаємо»,
  • «В коридорах районної влади»,
  • «Рішення сільської ради» та ін.

Бібліотека бере участь у відзначенні державних та релігійних свят, проводить роботу по національному і духовному відродженню, екологічному, морально-етичному, правовому вихованню і т.ін. Є активним  учасником оглядів-конкурсів, які оголошуються в Україні, області, районі. За підсумками районного огляду-конкурсу «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня» стала одним із переможців у номінації «Автентичність матеріалу» (2010 р.) і цього ж року зайняла перше місце серед сільських бібліотек за результатами літературної експедиції «Веселимось, читаємо, літечко вітаємо!».

Обслуговує філія 550 читачів. Фонд документів становить більше 10 тис. примірників. Зав. бібліотеки-філії – Сметаняк Ніні Іванівні вдалося налагодити плідну співпрацю зі школою, будинком культури, сільською радою, громадськими організаціями тощо. Її досвід перейняла та продовжує втілювати нова завідувачка бібліотеки-філії – Хомин Ганна Юріївна.

При бібліотеці працює дитячий клуб “Дзвіночок”, який було створено в 1996 році. Його мета – відродження національних традицій, обрядів, повернення забутої літературної спадщини, виховання любові до всього українського – мови, пісні, книги. Членами клубу проведено багато цікавих масових заходів. За підсумками районного огляду-конкурсу клубів за інтересами та любительських об’єднань «Місце зустрічі – бібліотека» «Дзвіночок» отримав 1 місце.

У 2011 році бібліотека-філія с. Гошів стала одним із переможців районного етапу огляду-конкурсу «Краща сільська бібліотека 2011 року» у номінації «Майстер бібліотечної справи», а за підсумками обласного етапу цього конкурсу книгозбірня отримала 1 місце.

У 2013 році книгозбірня отримала перемогу в районному етапі обласного конкурсу авторських проектів «Бібліотечна Шевченкіана» у номінації «Інноваційний пошук і професіоналізм бібліотечного фахівця у популяризації життя і творчості Великого Кобзаря» та у номінації «Поетичні родзинки» районного огляду-конкурсу «Бібліотека очима дітей».

Свої плоди приніс 2020 рік: ІІІ місце у номінації «Краща друкована реклама» районного конкурсу «Давайте всім розповімо про себе» та відзнаку у номінації «За представлення історичної спадщини» етнографічного районного конкурсу-виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду» (лялька-мотанка «Трипільська»).

З метою кращого задоволення потреб місцевої громади у 2017 році за кошти районного бюджету для бібліотеки-філії було придбано ноутбук та принтер. Цього ж року бібліотеку підключено до мережі Інтернет та створено сторінку у Фейсбук.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)