Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Гериня

Бібліотека села Гериня має досить давню історію, яка починається з «Просвіти». Перша згадка про це товариство в селі датується 1910 роком. На той час «Просвіта» нараховувала 52 члени. Та з побудовою в 1946-47 рр. хати-читальні їх кількість збільшується. Ініціаторами будівництва хати-читальні були священик Домчевський та сільський війт Филик Степан Дмитрович, який і керував будівництвом. У селі не було жодної хати, яка б не взяла участь у будівництві.
Уже в радянський час у цьому ж приміщенні розпочали свою діяльність клуб і бібліотека. У 1991 році бібліотека переходить в приміщення колишньої школи, де вона є і сьогодні.
Зав. бібліотеки-філії Радухівська Ірина Миколаївна активно співпрацює з клубом, церквою та громадськими організаціями села («Просвіта», «Союз українок»). Бере книгозбірня і постійну участь у різноманітних оглядах та конкурсах. За підсумками районного огляду-конкурсу «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня» (2010 р.) вона ввійшла до числа бібліотек, що зібрали найбільшу кількість старовинних пісень. У бібліотеці ведеться також «Літопис села». Робота з користувачами-дітьми ще більше активізувалась зі створенням при книгозбірні гуртка «Всезнайко».
На сьогодні філія обслуговує 540 користувачів, до послуг яких понад 10 тис. примірників фонду документів. Щороку книговидача становить близько 11 тис. примірників літератури.
У 2012 році в бібліотеку-філію, для покращення її роботи, з центральної районної бібліотеки передано комп’ютер, спонсорами подаровано принтер та цифровий фотоапарат. 2015 року бібліотеку вдалося підключити до всесвітньої мережі Інтернет. Завдяки меценатам у бібліотеці з’явився ще один комп’ютер.
У 2017 році бібліотека стала учасником проекту Молодіжної секції УБА «Display-кросинг», присвяченого Міжнародному року сталого розвитку туризму. Її варіант виставки «Мрій! Читай! Мандруй!», яка подорожувала бібліотеками України, запрошував поринути у мандри міжзоряними просторами, зіткнутися з позаземними цивілізаціями та ознайомитись з цікавинками нашої планети. «Родзинкою» виставки можна назвати справжній «трон Божої Матері», який знаходиться на Долинщині, місце паломництва – Гошівський монастир.
Ще одним визнанням цього року можна вважати те, що бібліотечна виставка-знайомство для учнів 1-9 класів «Це моя Україна, це моя Батьківщина» була відзначена у номінації «Краща дитяча виставка» районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».
У 2020 році бібліотека взяла участь у етнографічному районному конкурсі-виставці «Лялька-мотанка – берегиня роду». Представлена нею лялька-мотанка «Княгиня» отримала відзнаку у номінації «За ніжність та стриманість виробу».
За сприяння сільської ради було оновлено інтер’єр бібліотеки, придбано оргтехніку.
Ірина Миколаївна власні знання та досвід передала своїй наступниці – Косило Світлані Миронівні, яка продовжує спрямовувати діяльність бібліотеки на задоволення потреб місцевої громади.
Детальніше з роботою бібліотеки можна також ознайомитись на сторінці у Фейсбук.

1 коментар
  1. Trip Impressions коментує:

    Доброго дня! Ділюся враженнями від поїздки в Гериню. Дякую!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)