Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Долинщина бібліотечна » Долина » Бібліотека для дітей

Бібліотека для дітей

Районна бібліотека для дітей організована в 1950 році. Вона знаходилась в старій частині м. Долини. Першою завідувачкою бібліотеки була Струтинська Ада. В 1965 році установі, першій в області серед дитячих бібліотек, було присвоєно звання „Бібліотека відмінної роботи”. Бібліотека знаходилась у пристосованих приміщеннях, часто змушена була переїжджати.

В 1976 році створено ЦБС, зав. районною дитячою бібліотекою є одночасно заступником директора ЦБС по роботі з дітьми.

В кінці 1979 року в Міжнародний Рік Дитини бібліотека була переведена в нове просторе приміщення на проспекті Перемоги, 7 (тепер пр. Незалежності, 7), де й знаходиться дотепер.

З липня 1980 року Районну бібліотеку для дітей очолила Галина Троянда, яка працювала до жовтня 2016 року. Далі з жовтня 2016 року по лютий 2021 року – Ірина Бабінчук. Зараз бібліотеку очолює Ірина Холозінська.

Від початку створення районна бібліотека для дітей є районним методичним центром по роботі з дітьми, надає методичну і практичну допомогу сільським та шкільним бібліотекам. Вона забезпечує участь бібліотек району у Всеукраїнських, обласних, районних заходах по популяризації книги.

Бібліотека є активним учасником регіональних та всеукраїнських конкурсів. Відзначена активна участь юних читачів бібліотеки у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості „Христос – моя любов” (2000 р.). Його учасниця, учениця 9 кл. природничо-математичного ліцею Ломако Ольга зайняла перше місце в номінації „Літературний конкурс” за вірш „Христос – моя любов”.

Бібліотеки Долинщини – активні учасники Всеукраїнського конкурсу „Найкращий читач України”. Кожного року м. Долина представляє своїх читачів на конкурс. Читач районної бібліотеки для дітей, учень ЗОШ №7 Любенко Андрій зайняв призове друге місце в обласному турі конкурсу „Найкращий читач України-2004 р.”. Разом з іншими учасниками конкурсу він був запрошений на „Свято дитячого читання” на Форумі видавців у м. Львові. Діти були нагороджені цінними подарунками.

Районна бібліотека для дітей обслуговує 2460 читачів, їм видано 54435 книг. Бібліотечний фонд – близько 36 тис. примірників книг. Бібліотека одержує 40 назв періодичних видань.

Завдяки спонсорській допомозі районна бібліотека для дітей у березні 2008 року почала надавати своїм користувачам Інтернет-послуги. У 2011 році книгозбірня стала однією з фіналісток другого раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках Програми «Бібліоміст», завдяки якому отримала нове комп’ютерне обладнання. 10 листопада цього ж року відбулася урочиста презентація Інтернет-центру.
У 2012 році створено блог бібліотеки «Бібліознайки».
У нинішньому складному світі, потрібно вчити дітей уміти відчувати красу, розуміти її, цінити, а найголовніше – творити її. З цією метою при бібліотеці працює гурток «Умійко», учасники якого своїми руками мають змогу створити поробки, іграшки, вироби з природних матеріалів, пластиліну, бісеру тощо. У 2013 році за підсумками районного огляду-конкурсу клубів за інтересами та любительських об’єднань «Місце зустрічі – бібліотека» «Умійко» отримав 1 місце.
У 2015 році користувачка бібліотеки Ілона Тихонюк стала одним із переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Книга пам’яті мого роду» (до 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні).
У 2018 році на базі районної бібліотеки для дітей відбувся семінар бібліотечних працівників району «Духовно-моральні цінності як гармонійна основа процесу формування світогляду дитини». Учасниками семінару, окрім бібліотекарів, були священик храму св. ап. Андрія Первозванного м. Долини о. Богдан Тисяк та заступник директора з навчально-виховної роботи Долинського ліцею №7 Уляна Дмитрів.
У 2021 році однією із найцікавіших та найвідвідуваніших форм роботи бібліотеки стала Школа юної леді «Панянка на всі 100%». Для учасниць школи відбулося чимало занять від викладачів різного напрямку: вокал, малювання, бальні танці, психологія, кулінарія та ін. Всі випускниці отримали дипломи.
Цього ж року бібліотека здобула перше місце у загальносистемному конкурсі артбуків «Бібліотека – наша територія: стоп-кадр із бібліотечного життя».
У 2023 році у бібліотеці відкрито цифровий навчальний центр, який має на меті забезпечити доступ дітей віком від 6 до 17 років до дистанційного навчання та інтерактивної неформальної освіти. Центр засновано в межах проєкту «Реагування на надзвичайні ситуації та підтримка доступу до якісної освіти для постраждалих від конфлікту та переміщених дітей в Україні в центрах цифрової освіти», який реалізує в Західній Україні Міжнародна неурядова гуманітарна організація Save the Children in Ukraine у партнерстві з ГО Донецька обласна організація ВО Союз осіб з інвалідністю України.
Впродовж 2023 – 2024 рр. здійснено капітальний ремонт приміщення бібліотеки.
Більше дізнатися про сучасне життя бібліотеки та поспілкуватися в онлайн-режимі можна у соціальній мережі Фейсбук на сторінці Бібліотека для дітей КЗ «Долинська ЦПБ».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)