Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


Відвідування



Актуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 





Архів публікацій


Головна » Долинщина бібліотечна » Долина » Міська публічна філія

Міська публічна філія

Міська масова бібліотека була створена в серпні 1954 р. Першою завідувачкою була Грицик М.С. З 1990 р. на посаді завідуючої бібліотекою-філією – Швець З.І.

За перший рік роботи в бібліотеку надійшло 3683 примірники документів. На початок централізації, в грудні 1976 р. книжковий фонд бібліотеки налічував понад 30800 примірників книг. В центрі уваги роботи бібліотеки, починаючи з 1990 р. стали заходи, націлені на відродження історико-культурної спадщини краю, удосконалення краєзнавчої роботи, пропаганду літератури репресованих та незаслужено забутих письменників. В практиці роботи бібліотеки з’явилися нові ефективні форми масової роботи: дні краєзнавства, історичні та літературні години, діалоги за круглим столом, зустрічі з місцевими літераторами, свято рідної мови та інше. У 2012 році для покращення роботи книгозбірні з центральної районної бібліотеки передано два комп’ютери. Цього ж року при бібліотеці розпочав роботу клуб «Шляхетна бойківчанка». Основна мета його діяльності: допомогти членам клубу більше дізнатися про історію, звичаї, побут і обряди українського народу, прищепити любов до рідного краю; утвердити думку, що кожна людина неповторна, а людська гідність – основне в житті.

Завдяки діяльності клубу та активізації роботи книгозбірні, її визнано переможцем у номінації «Шляхетність – у сьогодення» районного огляду-конкурсу «Успіх року», який проводився серед міських та селищних бібліотек-філій впродовж 2012 року. А у 2013 році за підсумками районного огляду-конкурсу клубів за інтересами та любительських об’єднань «Місце зустрічі – бібліотека» клуб «Шляхетна бойківчанка» отримав 2 місце.

У 2016 році бібліотека стала одним із переможців районного етапу обласного конкурсу бібліографічних посібників національно-патріотичної тематики «Незалежній Україні – 25» у номінації «Кращий бібліографічний посібник» за інформаційний буклет «Любе слово моє – Україна».
У 2017 році бібліотечна виставка-подорож «Ти в серці вічна і єдина, моя маленька Батьківщино» була відзначена у номінації «Від краєзнавства до краєлюбства» районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки». У 2020 році бібліотека взяла участь у етнографічному районному конкурсі-виставці «Лялька-мотанка – берегиня роду». Представлена нею лялька-мотанка «Утішниця» отримала відзнаку у номінації «За оригінальність виконання виробу».
Сьогодні бібліотека обслуговує понад 3000 користувачів і видає їм щорічно понад 58500 примірників документів. Наявність бібліотечного фонду на 1.01.2011 р. – 28056 примірників документів. За результатами соціологічного дослідження, проведеного в старій частині міста, підтверджено, що є потреба в реорганізації публічної бібліотеки в бібліотеку нового типу – «Бібліотеку сімейного читання». Роботу з її створення вже розпочато.
З метою залучення більшої кількості користувачів, осучаснення власної роботи, наближення до реального та потенційного користувача бібліотека створила власну сторінку у соціальній мережі Фейсбук.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)