Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Белеїв

У 1900 році в с. Белеїв була заснована хата-читальня «Просвіти». До 1911 року вона знаходилась у приватній хаті, а пізніше – в спеціально збудованому громадою приміщенні, разом із дитячим садком, хором, театральним гуртком тощо. Окрім книг, бібліотека мала популярні на той час часописи: «Новий час», «Свобода», «Народна справа», «Неділя».
У 1952 році в селі створено бібліотеку. Як і в багатьох інших селах, у 50-х роках книгозбірня розташовувалась у хаті репресованих селян. У 1975 році бібліотеку перенесено в новозбудоване приміщення, де також знаходились клуб та колгоспне управління. Тут книгозбірня знаходиться і сьогодні.
Понад 40 років віддала бібліотечній роботі Матійців Марія Степанівна. Впродовж цих років бібліотека працювала під гаслом «Кожній книзі свою адресу», обслуговування спрямовувалось на працівників сільського господарства. З залученням активних читачів було організовано книгоношення, подвірні обходи, а також пункт видачі книг на фермі, яка в літній період знаходилась в с. Оболоня, а в зимовий – в с. Белеїв.
Мінялись часи, мінялась історія… Бібліотека завжди намагалася йти в ногу з часом, реагувати на суспільні зміни. У 1990-х роках, з прийняттям Акту про незалежність України, книгозбірня спрямувала свою діяльність на відродження і розкриття правдивих сторінок рідного краю, відродження народних свят, звичаїв та обрядів, популяризацію літератури репресованих та незаслужено забутих письменників тощо.
Сьогодні бібліотека систематично інформує користувачів про нові надходження літератури, організовує виставки та викладки літератури, зустрічі з цікавими людьми, використовує нові форми роботи (брейн-ринги, турніри ерудитів, квести, «Хроноскопи» та ін.). Завідує бібліотекою з 2011 року Галів Ольга Іванівна. За короткий період своєї роботи вона велику увагу приділила оформленню бібліотеки, розуміючи, що комфорт та затишок, а також використання різноманітних нестандартних елементів є однією з основних умов привернення уваги користувачів до книгозбірні.
У зв’язку з цим, у листопаді 2014 року на базі книгозбірні відбувся майстер-клас для бібліотекарів району «Виставка в бібліотеці: новий погляд на традиційну форму». Окрім цікавих та корисних виступів, порад, консультацій, медіапереглядів та обміну досвідом, не залишила байдужими учасників заходу літературно-музична композиція «Моє безсмертя воїна і сина в тобі, моя велична Україно», підготовлена бібліотекою, школою та сільським клубом. Пісня і слово, плач скрипки і грація танцю розповідали про події Майдану та сьогодення… Прозвучали зі сцени й вірші вчительки місцевої школи Галини Крайник, яка подарувала всім присутнім власну збірку поезій «Я тобою живу, Україно». Окрім того, працівники бібліотек району мали змогу відвідати кімнату-музей родини о. Андрія Бандери в с. Тростянець та дізнатись багато цікавого під час екскурсії, проведеної завідувачкою кімнати-музею Марією Перегіняк.
Бібліотека є активним учасником районних оглядів, конкурсів, акцій. У 2010 році, за рішенням журі районного огляду-конкурсу «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня», книгозбірня увійшла в число бібліотек, що зробили основний акцент на зібрання легенд, приказок та поговірок. У 2011 році бібліотека отримала номінацію «Бібліотечна надія» районного етапу огляду-конкурсу «Краща сільська бібліотека 2011 року», а у 2013 році – дві номінації районного огляду-конкурсу «Бібліотека очима дітей»: «Кольоровий світ дитячого малюнка» та «У мереживі слова» (літературні замальовки). Плідним був і 2014 рік, у якому бібліотека отримала перемогу в номінації «Утвердження іміджу модельної бібліотеки» районного етапу обласного конкурсу «Краща бібліотека 2014 року». У 2015 році бібліотека стала не тільки переможцем районного етапу, а й отримала 3 місце обласного етапу конкурсу «Краща бібліотека 2015 року». Основний напрямок конкурсної роботи – бібліотечне краєзнавство.
Плідним був і 2017 рік, адже бібліотека стала переможцем районного етапу обласного конкурсу «Краща бібліотека 2017 року» у номінації «Бібліотека. Громада. Соціальне партнерство», а її бібліомлин «Перлини душі народної» відзначено у номінації «Від краєзнавства до краєлюбства» районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».
У 2020 році бібліотека отримала гран-прі етнографічного районного конкурсу-виставки «Лялька-мотанка – берегиня роду» за роботу «Родина».
Також у 2017 році за кошти районного бюджету бібліотека отримала комп’ютер, принтер та веб-камеру.
У 2018 році бібліотеку вдалося підключити до мережі Інтернет. З метою популяризації роботи бібліотеки серед широкого загалу та відповідно до вимог сьогодення створено бібліотечну сторінку у соціальній мережі Фейсбук.
2019 рік також був результативним – бібліотека отримала перемогу у номінації «Територія творчості» районного етапу обласного конкурсу «Краща бібліотека року».
Фонд книгозбірні перевищує 7 тис. примірників літератури, 11 назв газет та журналів, якими користуються 505 читачів. Щорічна книговидача – понад 10 тис. примірників документів.
При бібліотеці діє клуб «Недільна світлиця», який об’єднав активних талановитих жінок, що використовують свій вільний час з метою цікавого та змістовного дозвілля. Девізом клубу його учасники обрали слова Антуана де Сент-Екзюпері: «Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)