Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

    
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2019 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » «Вузлик думок зі смаком полину»
21.02.2019

«Вузлик думок зі смаком полину»

Таку назву має перша поетична ластівка Ольги Литвин, провідного бібліотекаря бібліотеки-філії с. Максимівка Долинської ЦБС, презентація якої відбулась у літературно-мистецькій залі в Міжнародний день рідної мови. Ця збірка побачила світ наприкінці минулого року у київському видавництві «АВІАЗ». Модерувала презентацію книги провідний бібліотекар центральної районної бібліотеки Валентина Любенко.
Невелика за обсягом, але надзвичайно щира. Ольга зуміла вилити у поетичні рядки мелодію прожитого, пережитого, обдуманого і переосмисленого, в якій кожен рядочок віршів – то сторінка її життя. Поезії збірки нагадують ліричні сповіді, які переходять у філософські роздуми. Тут живуть поруч радість і щастя, гірка сльоза і біль, надія і безнадія, велика повага та любов до мами, до батька, до рідної землі. Але найбільше там Любові…

А любов для Ольги – це любов і до рідного краю, і до батьків, дітей, онуків, родини, до коханого чоловіка. Ці поняття нероздільні, бо є частиною її життя, бо вони – її натхнення. Особливо зворушливо і лірично звучали поезії у виконанні авторки, присвячені батькам, коханому чоловіку, дітям, онучці.

Неможливо не почути і не відчути у збірці чистий передзвін із природою. Бо Україна для авторки – це її рідний Лолин, білокора берізка, липка, це синичка і сойка, це просто сонце над обрієм. Це мальовничий карпатський край, прекрасний у будь-яку пору року. Читаєш цю поезію і ніби сам стаєш частиною цієї природи, розчиняєшся в її неповторних акварелях.

Вірші у виконанні Ірини Кульчицької, Надії Кушнірчук, Ганни Юсип та Ірини Холозінської викликали у присутніх почуття радості, піднесення, а подекуди і сльози. Невимовним болем озвався у присутніх вірш «Сумні жнива» про війну на Донбасі.

Потужні крила віршам дає пісня. Не кожен вірш може стати піснею, бо пісня – це особливий жанр. Поезія ж Ольги Литвин надзвичайно пісенна і такі крила її віршам подарував Мирон Кузьмич. Тому присутні з великою насолодою слухали пісні у виконанні Алли Безділь та дочки Алли.
Щоб розділити радість творчого успіху на зустріч з поезією Ольги Литвин прийшли її рідні, численні друзі, колеги-бібліотекарі.
Теплих емоцій до атмосфери заходу додав виступ долинської поетеси Оксани Сподар, яка була редактором та автором передмови до цієї збірки. Власними почуттями й асоціаціями від прочитання віршів поділилися меценати, без підтримки яких ця збірка не побачила б світ: Олександр Матусевич (директор ДП Вигодське лісове господарство, депутат обласної ради) та Тарас Керніцький (однокласник Ольги Литвин). Зі щирими словами привітань та побажаннями продовжувати творити рідною батьківською мовою, безмежного натхнення, енергії, подальших творчих злетів та добрих справ виступили начальник відділу культури Долинської райдержадміністрації Володимир Гібчинський, заступник начальника управління освіти, молоді та спорту Долинської РДА Віталій Олійник та директор Долинської ЦБС Людмила Фреїв.
Багато добрих слів сказали колеги Надія Олійник та Ольга Гладич і побажали, щоб поетична зірка Ольги Литвин світила довго і яскраво, а наступною була збірка під назвою «Вузлик думок зі смаком щастя».

З теплими словами до своєї матусі від імені всієї родини звернулася донька Алла.
Після цієї зустрічі у залі не залишилось жодного байдужого.
Автор відчинила комірчину своєї душі нам, читачам, дозволила зазирнути у її закапелки та пошукати там щось для себе.
Шановні наші користувачі! Літературна Долинщина поповнилась ще однією збіркою поезій. Якщо ви не були на цій презентації, то приходьте до бібліотеки і цю збірку ви знайдете на виставці «Моя найкраща в світі рідна мова», яка діє в залі абонементу.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)