Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

    
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2019 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » У сумерках віків
02.11.2016

У сумерках віків

Серед книжок, які мали можливість отримати цього року бібліотеки району, особливу цінність має книга Антона Вартового «У сумерках віків». Це перше з часів незалежної України видання історичної драми «У сумерках віків» уродженця Долини, письменника, педагога, члена ОУН Антона Стефанишина. До цього часу ця драма існувала в машинописному варіанті, сторінки її вже з часом пожовкли і були місцями затерті багаторазовим читанням вдячного читача. Цей машинописний матеріал ще на початках 90-х років був подарований бібліотеці патріотом, багаторічним в’язнем радянських концтаборів, українським краєзнавцем, учнем Антона Стефанишина, уродженцем с. Раків Петром Лаврівим. Ще в 1995 році в одному із своїх досліджень, присвяченому своєму вчителю, він писав про те, що прикарпатське місто Долина «виплекало чотирьох видатних діячів нашої історії : кардинала Мирослава-Івана Любачівського, політичного діяча ОУН, адвоката, др. Володимира Горбового, поета Богдана Кравціва та забутого письменника Антона Стефанишина, який писав під псевдонімом Антін Вартовий».
Антін Вартовий створив драму під час проживання в рідній Долині. Вперше драма була надрукована в 1936 році у львівському видавництві «Українська культура». Твір розповідає про історичне минуле нашого краю, заснування міста Долини, патріотизм та боротьбу за мир, про любов та людяність, про цілющу силу рідної природи, про передхристиянські вірування білих хорватів у Карпатах. Ліричні герої драми наділені непохитною життєвою позицією і чистотою душевних поривів буття. П’єса «У сумерках віків» – один з найкращих творів А. Вартового. І не дивно, що у 2007 році в постановці Долинського театру під керівництвом режисера Надії Костьович з великим успіхом відбулась прем’єра п’єси. У 2015 році громадою Долини Антону Стефанишину (А. Вартовому) присвоєно звання Почесного громадянина міста Долини (посмертно).
Нове видання драми «У сумерках віків» вийшло за ініціативи й безпосереднього сприяння голови м. Долини Гаразда Володимира Степановича. Розвідку про життєвий і творчий шлях Антона Стефанишина цікаво і змістовно написала молода письменниця, журналіст Галина Максимів, яка є також редактором та упорядником книги. Член національної спілки письменників України Надія Дичка розкрила свій талант художника в ілюстраціях до тексту книги. Зверстав книгу та зробив обкладинку до неї художник Юрій Фреїв.
Бібліотеки Долинщини отримали таку довгоочікувану книгу нашого краянина. Його забуте десятиліттями ім’я повернуто долинській землі. І за це велика подяка Долинській міській раді та всім, хто причетний до виходу цієї книги. Запрошуємо до читання!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)