Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

    
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2019 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Та велика історична мить
03.11.2011

Та велика історична мить

За українським історичним календарем цього року відзначаємо 93- тю річницю від часу створення Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) – української держави, що виникла на західноукраїнських землях у буремні часи закінчення Першої світової війни.
Західноукраїнська Народна Республіка (скорочено — ЗУНР; до 13 листопада 1918 року — Українська Держава) — короткочасна держава, створена у Східній Галичині після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорщини. Проголошена 19 жовтня 1918 року у Львові. А 1 листопада, в результаті Першолистопадового повстання, взяла контроль над більшістю територій, на які претендувала.
В зв’язку з цією історичною подією у секторі краєзнавства відбувся перегляд літератури під назвою “Та велика історична мить”, на якому були представлені книги вітчизняних істориків, краєзнавців та дослідників цієї теми. Висвітлено історичні передумови виникнення ЗУНР, її становлення, події, що відбувалися на її території. На заході було наголошено про те, що літератури про історію ЗУНР є чимало, але навіть і на сьогодні є різні оцінки та розуміння феномену ЗУНР у загальному контексті національно-визвольних змагань українського народу в 1917-1920 роках.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)