Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

    
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2019 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Слово до слова – зложиться мова
07.11.2016

Слово до слова – зложиться мова

Так говорить народна мудрість. Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Це свято ми присвячуємо її величності Українській мові, щоб ще раз підкреслити, що те, чим ми повсякденно користуємося, є справжнім дивом, великим і прекрасним.
З нагоди свята у залі абонементу презентується книжкова виставка «Слово до слова – зложиться мова». Саме вона, наша мова, втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської. Мова – це душа мільйонів українців, відточена творчістю найталановитіших письменників. Вона почалася з писемності, витоки якої йдуть з далекого минулого: з творів Нестора Літописця, «Слова о полку Ігоревім», «Послання Володимира Мономаха», шліфувалася у творах Григорія Сковороди, Івана Вишенського, поглиблювалась під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалася Іваном Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Іваном Франком, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями і продовжує розвиватися сучасними авторами. Знайомство з такими виданнями допомагає формувати мовний і літературний смак.
Цікавим доповненням до виставки є цитати відомих людей про мову: «Мово рідна! Ти є вічність. Ти є Правда, Добро і Краса народу нашого. Тож такою і будь вічно, мово рідна! А з тобою будемо вічними і ми, діти твої, на розкішних і безкінечних берегах твоїх»( Сергій Плачинда).
Вітаємо з Днем української писемності та мови! Нехай українське слово буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)