Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

    
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2019 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Повернення до Правди
21.05.2018

Повернення до Правди

З нагоди вшанування пам’яті жертв політичних репресій
20 травня в лекційно-мистецькій залі бібліотеки відбулась презентація книжкової виставки «Повернення до Правди». 20 травня – це День пам’яті і скорботи про ті жертви, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.
На жаль, наше інтелектуальне багатство, нашу духовність більшовики нищили постійно – від самого жовтневого перевороту 1917р. і до проголошення незалежності України. Особливо репресивна машина набрала обертів у криваву добу сталінщини. Краще уявити масштабність терору радянської влади проти власного народу, її ницість і безкарність допоможуть матеріали, які представлені у розділі «Борги пам’яті нашої». Тут – книги про Биківню, яка була одним із місць масових розстрілів під час сталінських репресій, про жертв репресій на Івано-Франківщині та про урочище Дем’янів лаз, яке після 1939 року теж стало місцем масових поховань, архівні матеріали з архівів ГПУ, КГБ та НКВС, спогади іноземців про українських політв’язнів та інші. Тут також матеріали про розстріл 1111 в’язнів Соловецької тюрми особливого призначення в кінці
жовтня – на початку листопада 1937 року в урочищі Сандармох на півдні Карелії, серед яких 290 українців,
у т.ч. режисер театру «Березіль» Лесь Курбас.
В Україні були замордовані тисячі вчених, інженерів, агрономів, лікарів, вчителів, письменників, художників. Фабрикувалися для цього різні процеси, вигадані організації і партії з контрреволюційними програмами. Особливо великих втрат зазнала українська література. Серед них – письменники: Василь Стус, Євген Плужник, Михайло Драй-Хмара, Мирослав Ірчан, Микола Вороний, Микола Зеров, Дмитро Фальківський, Михайль Семенко. І цей список, як своєрідний мартиролог, можна продовжити. Про все це можна дізнатись, звернувшись до літератури другого розділу «Розіп’ята муза». В розпорядженні користувачів також книги із серії «Розстріляне Відродження» видавництва «Смолоскип», які є в бібліотеці.
А ось у розділі «Слово із-за ґрат» зібрано спогади та твори другої половини XX століття тих українців-страдників, які зазнали переслідувань радянської влади та перебували в ув’язненні. Творчість допомагала їм вижити в тих нелюдських умовах. Тут представлені також і твори наших земляків Зеновія Красівського та Ярослава Лесіва.
За час репресій була понівечена доля мільйонів людей. В атмосфері страху, наклепів, насильства виховувалось ціле покоління людей. Але всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність. І серед тих, хто наближав цей день В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, Михайло Горинь, Ірина Калинець, Ірина Сеник, Олекса Гірник, наші земляки Михайло Дяк та Дмитро Квецко, та багато-багато інших, книги про яких ми не в змозі були помістити у розділі виставки «Задля України жити».
Низько схиляємо голови перед нашими співвітчизниками – безвинними жертвами кривавого тоталітарного режиму. Бережімо пам’ять про ці великі жертви!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)