Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2020 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Пам’яті Романа Скворія
22.02.2012

Пам’яті Романа Скворія

Роман Скворій… Ім’я людини, яка протягом кількох десятиліть оберігала пам’ять про рідний край і тих, хто тут народився, жив, працював. Саме про нього, краєзнавчий музей, який він створив, його книжки “На болехівських видноколах“ (1991), “Розгадка Бубнища” (1994), “В Болехові баталія” (1997), “На перехрестях вічності“ (2007) йшла мова у годині-спомині “Став відомим під чужим іменем”, присвяченій 85-річчю від дня народження. Розповідь доповнювала книжкова виставка за однойменною назвою та слайди. Учасники заходу запалили свічку пам’яті та вшанували пам’ять видатної особистості хвилиною мовчання.
Багато хто вважав Р. Скворія корінним болехівчанином. Ніхто й подумати не міг, що він живе не під своїм ім’ям та прізвищем. Справжнє прізвище Скворія – Рудий, а ім’я – Володимир.
Народився Володимир Рудий 28 лютого 1927 року в с. Куличків Сокальського повіту в хліборобсько-ремісничій родині. Там учився в школі. І хто знає, як би простелилась дорога його долі, коли б не буремні події сорокових років. До Болехова Роман Теодорович приїхав у кінці п’ятдесятих, маючи бібліотечну освіту. Працював методистом, а відтак завідувачем книжкової світлиці.
Роман Теодорович Скворій – видатний краєзнавець, завдяки якому місто Болехів отримало чудовий музей із масштабною збіркою експонатів, дослідник життя і творчості письменниці та громадської діячки Наталії Кобринської.
На зустріч була запрошена його дочка – Галина Якимів. Її спомини про нелегкий життєвий шлях батька, про щоденник, з якого родина довідалася про його дитинство і не тільки до глибини душі схвилювали присутніх. Пані Галина зачитувала відгуки про роботу музею. Гості також мали можливість переглянути світлини родинного альбому, картини, написані батьком, і медаль лауреата обласної премії імені Івана Вагилевича.
Як колегу по роботі, професіонала, доброго наставника Романа Скворія згадувала у своєму виступі директор ЦБС Людмила Фреїв.
Гостями зустрічі були люди, які особисто знали, спілкувалися і товаришували з цією непересічною людиною: почесний голова РО ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка Степан Янковський, голова РО ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка Василь Олійник, бібліотекар Марія Комар, перший голова районної ради Олег Дудар, письменник, журналіст Іван Ярич, начальник відділу культури райдержадміністрації Володимир Гібчинський. В їхніх спогадах Роман Теодорович постав як патріот, просвітянин, громадський діяч, щира, добра і скромна людина.
Пішов з життя Роман Скворій 20 лютого 1996 року. Поховали його на болехівському кладовищі, що нагадує музей під відкритим небом, поруч з Іваном Озаркевичем, батьком Наталії Кобринської. Це справедливо, якщо пам’ятати, що обом цим людям дісталася нелегка, проте, почесна місія – бути просвітителями. Одному – в столітті ХIХ, другому – в ХХ.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)