Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

    
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2019 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Одержима свободою
11.05.2018

Одержима свободою

Незабутньою залишиться зустріч з книжкою “Одержима свободою. Шлях Героїні Світу Ірини Сеник», яка побачила світ у 2017 році у видавництві Discourse.
Дуже шкода, що ми так мало знали про цю дивовижну жінку за її життя. Бо найчастіше шукаємо чогось незвичайного, екзотичного десь далеко, не помічаючи дива поруч. Її назвали «мадонною українського опору», визнали однією зі ста жінок Героїнь Світу. Ірина Сеник – найдовгостроковіший політв’язень (34 роки в’язниць, таборів і заслань), талановита майстриня українського слова і вишивки, член Міжнародного ПЕН-клубу, член Гельсінської спілки, громадський діяч за часів незалежної України. Життєва дорога Ірини Сеник – дорога боротьби, невимовних страждань і величезного оптимізму. 34 роки неволі, знищене назавжди здоров’я. Однак не зламалася, не озлобилася. Тільки надзвичайна людина могла сказати: «Для мене мета життя – творити добро! Для мене насолода – це квіти, поезії, вишивки…».
Ірина Сеник володіла надзвичайно талановитим, образним словом, в цьому можна переконатися, читаючи її листи і статті. До речі, пані Ірина є автором десятків статей про повстанський і правозахисний рух в Україні та 6 книг, виданих як в Україні, так і за кордоном. З книгами присутні могли ознайомитися, переглянувши відеоматеріали «Видання Ірини Сеник», бо бібліотека, на жаль, не володіє жодною із них.
Ця жінка жила Україною і для України. Її життя, як великий подвиг служіння Україні, описаний багатьма авторами у різних збірниках. І ось презентована книжка «Одержима свободою» про надзвичайно сильну жінку та неординарну особистість, якою була Ірина Сеник. В книзі – її листування, вибрані поетичні твори, світлини, спогади людей, які знали Ірину Михайлівну. Видання проілюстроване авторськими орнаментами вишивок. Усіх зразків вишивок є понад 1500, більшість із них виконано пані Іриною у нелюдських умовах тюремного ув’язнення.
Презентувала книжку Галина Литвин – філолог, журналіст і дослідник, упорядник цього видання. Її щира розповідь про незламність духу героїчної львів’янки, цікаві факти з її нелегкого, сповненого любові до України життя, не залишила байдужими нікого з присутніх. А ще вона розповіла про роботу над книжкою, відповіла на запитання, які виникли під час зустрічі, читала вірші.
Спогадами поділився ще один гість – о. Орест Смицнюк, якому випала щаслива доля бути знайомим з Іриною Сеник. У виконанні Лесі Васьків звучали пісні на слова Ірини Сеник, які викликали не просто захоплення, а особливе піднесення.
Щирі слова подяки прозвучали від директора Долинської ЦБС Людмили Фреїв, яка подарувала гостям книги про національно-визвольний рух на Долинщині та про видатних людей нашого краю.
Презентацію книжки «Одержима свободою» проведено спільно з управлінням освіти, молоді та спорту Долинської РДА. Добре, що на зустріч з цією книжкою завітала молодь, бо життя і боротьба Ірини Сеник – це приклад саме для них.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)