Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

    
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2019 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Лялька-мотанка – берегиня роду
14.05.2018

Лялька-мотанка – берегиня роду

Життя починається з сім’ї, у ній проходить формування людини, як громадянина. Сім’я залишається берегинею людських цінностей, бо завдяки їй міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!
У літературній студії «Слово» до Міжнародного дня сім’ї, у Всесвітній та Всеукраїнський день Матері відбулася година творчості «Навчайся разом з нами робити ляльку-мотанку – берегиню роду».
Розпочалася творча зустріч із розповіді про сім’ю, та про роль у ній матері, бо саме мама і є берегинею роду. Вона виготовила першу у світі ляльку-мотанку, якій вже більше
5 тисяч років. Колись, народна лялька була невід’ємною частиною кожного дому, символом добробуту і щастя родини, родючості землі, продовження роду, посередницею між поколіннями, а головне оберегом від злих сил та помислів. Таку ляльку мати передавала дочці, віддаючи заміж, а та, в свою чергу, дарувала Берегиню своїй дитині. Її розміщували над ліжечком дитини, щоб оберігала її, а над дверима, щоб зустрічала гостей.
З підготовленої презентації «Таємничий світ ляльки-мотанки» студійці дізналися про історію виникнення ляльки, про те, чому вона немала очей і обличчя, замість якого був намотаний хрест, про типи і види мотанки, яка символізує дух та мудрість предків.
Прекрасно, що традиції створення та використання таких іграшок збереглися та продовжують відроджуватися. І на нашому майстер-класі, який провела директор Народного дому «Просвіта» Катерина Тусик, попередньо розповівши про процес створення, який майстрині називають «кутанням», бо він дуже схожий на сповивання маленької дитини. А ще майстриня вела мову про кожен елемент одягу ляльки-мотанки, що має символічне значення: спідниця символізує землю, сорочка — три часи: минулий, теперішній та майбутній, а хустка або стрічка — зв’язок із небом.
Ще однією особливістю також є те, що лялька-мотанка ніколи не шиється і не проколюється голками, а виключно мотається шляхом перемотування тканини та стрічок. Звідси походить і назва – мотанки.
Створення ляльки перетворилося на захопливе заняття для дорослих та дітей. Після виготовлення своєї красуні – берегині, учасники сфотографувались на пам’ять.
Із власноруч створеним ексклюзивним подарунком, наділеним теплом рук та позитивною енергетикою, поспішили привітати своїх любих матусь.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)