Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2020 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Ліна Костенко: життя у слові
17.03.2020

Ліна Костенко: життя у слові

Безумовний класик, чиї поетичні твори, сповнені глибокої емоційності, ліризму, філософської заглибленості, увійшли до навчальних програм, стали піснями, символами, крилатими висловами. Безкомпромісна, принципова, вперта, вимоглива, горда. Часом різка, гостра, як бритва, з блискавичною реакцією і неабияким почуттям гумору. Усе це – про Ліну Костенко, яка 19 березня святкуватиме свій ювілей.
Почесний професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”, почесний доктор Львівського та Чернівецького національних університетів.
Її твори перекладено багатьма європейськими мовами.
За історичний роман у віршах “Маруся Чурай” і книжку поезій “Неповторність” Ліна Костенко стала лауреатом Державної премії ім. Тараса Шевченка (1987 р.). Лауреат міжнародної премії Фонду Омеляна і Тетяни Антоновичів (1990 р.), премії ім. Ф. Петрарки за книжку поезій у перекладі італійською мовою “Інкрустації” (1994 р.). Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О. Теліги (2000 р.). Нагороджена Почесною відзнакою Президента України (1992 р.) і орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2000 р.), відзнакою “Золотий письменник України” (2012 р.). Відмовилась від звання Героя України (“політичної біжутерії не ношу”).
З нагоди ювілею в залі абонементу організовано книжкову виставку-присвяту «Ліна Костенко: життя у слові». Маємо можливість згадати цікаві факти з біографії Ліни Костенко, оскільки на долю цієї надзвичайної жінки випали як гучна слава, так і не менш гучне мовчання.
Вибрати найкраще з найкращого непросто, та все ж пропонуємо увазі наших користувачів ті твори письменниці, які найбільше на слуху і на вустах. Як у нас, так і за межами нашої країни. Вони проймають до мурашок, змушують думати, відчувати, розуміти. Спонукають змінюватися та змінювати світ навколо себе. Це її вірші переписували від руки і вивчали напам’ять тоді, коли вони не друкувалися, коли навіть ім’я поетеси було під забороною. А українці про неї знали, потай захоплювались і насолоджувались красою та глибиною її слова.
Своїм життям та творчим доробком письменниця заслужила титул «сумління нашої нації», бо не мовчала в складні для України часи, не ховалася ні за чиї спини і нічого та нікого не боялася. Не боїться і сьогодні.
Багато часу віддає збереженню спадщини Чорнобильщини, постійно порушує гострі побутові проблеми “зони”. Приєдналася до гуманітарної акції «Другий фронт АТО» та передала на фронт кілька збірок своїх поезій із побажаннями та словами підтримки.
Звичайно, пізнання творчості кожного великого поета потребує серйозної інтелектуальної напруги. Стосується це і Ліни Костенко. Адже, незважаючи на класичну простоту її поетичного вираження, необхідна напружена робота розуму і серця, щоб піднятися до її думки і почуття. Тож нехай її творчість слугує нам орієнтиром у житті й буде джерелом духовності.
Гадаю, найкращий спосіб привітати поетесу – розгорнути томик її віршів і тим самим залишитись з нею наодинці…
Поетичний камертон «Дотиком пера», присвячений творчості Ліни Василівни, запланований на 22 березня, «звучатиме» в літературно-мистецькій залі бібліотеки у квітні по завершенню карантину, пов’язаного із пандемією коронавірусу. Слідкуйте за анонсами!
Ліно Василівно, Ви – справжнє втілення української душі!
Здоров’я Вам міцного і творчої наснаги!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)