Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Конституція моєї держави
26.06.2020

Конституція моєї держави

Про неї мріяли, її чекали, на неї покладали сподівання мільйони українців… І мрії збулися: 28 червня 1996 року Парламент ухвалив Конституцію України. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою.
З того часу, щорічно 28 червня, Україна святкує День прийняття найважливішого документа країни. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу. Вона – не ідеальна, звичайно, але прийняття Конституції в Україні стало найважливішою подією для зміцнення її суверенітету, а також підвищення міжнародного авторитету як самостійної та незалежної держави.
З нагоди 24-ї річниці прийняття Конституції бібліотека пропонує користувачам книжкову виставку «Конституція моєї держави». Але в зв’язку з карантином, матеріали доступні тільки зорово – через віконну вітрину при вході в бібліотеку, а перегорнути сторінки документів можна буде тільки після завершення карантину.
З дотриманням усіх карантинних вимог у літературно-мистецькій залі бібліотеки відбувся інформ-екскурс «Конституція – фундамент правової держави». Захід розпочався виконанням Гімну України та переглядом уривку із передачі «День в історії. Прийняття Конституції України». Надія Кушнірчук, т.в.о. директора Долинської ЦБС, нагадала присутнім, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та ознайомила із добіркою цікавих фактів про Основний Закон.

Українська правознавча традиція дуже багата взірцевими прикладами правового законотворення. Низка книжкових видань висвітлює історію української Конституції та конституційного процесу в Україні з найдавніших часів до сьогодення. Провідний бібліотекар Валентина Любенко презентувала книжкову виставку, детальніше зупинившись на представлених матеріалах.

Начальник відділу культури Долинської РДА Володимир Гібчинський зупинився у своїй розповіді на першій вітчизняній конституції, якою вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Побажав усім напередодні свята впевненості, сили, гідності, необхідності дотримуватись законів, тим самим зміцнюючи нашу державу.

Щиро вітаємо всіх з Днем Конституції України!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)