Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2020 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Кобзар живий через віки
11.03.2020

Кобзар живий через віки

Він був сином мужика, простим допитливим хлопчиком з важкою долею, наймитував, а у вільний час читав та малював – Тарас Григорович Шевченко.
До дня народження поета та 180-річчя з часу виходу першого видання і 160-річчя з часу виходу повного друку «Кобзаря» у літературно-мистецькому залі центральної бібліотеки відбулась музично-поетична акварель: «Кобзар живий через віки».
На заході були присутні учні Долинського ліцею №7 та вчителі, які мали можливість пережити тривогу, патріотизм та любов, а також спробувати себе у ролі акторів (роль Шевченка зіграв учень 1-А класу Арсеній Холозінський, журби – учениця 8-Б класу Юлія Данилів, долі – учениця 3 класу Вигодського ліцею Дарина Васильків).
Прозвучали вірші Кобзаря «Минають дні, минають ночі», «Не нарікаю я на Бога», «Розрита могила» у виконанні бібліотекарів: Ірини Кульчицької, Валентини Любенко, Марії Креховецької та учениці
9-Б класу Долинського ліцею №7 Вікторії Романчукевич німецькою мовою.
Прекрасні слова поета описані у книзі-біблії для українського народу «Кобзар». Там все, чим жив Тарас Шевченко, що любив та до чого прагнув, присутня простота і мудрість, душевність та щирість, непоборна та важка жіноча доля, яку бібліотекарі ЦРБ Ірина Холозінська, Надія Кушнірчук, Любов Чолій та учениця 6 класу Долинського ліцею №6 Аріна Гаврилишин відобразили в інсценізації поеми Катерина. На заході прозвучав музичний твір «Шлях до Тараса» у виконанні викладача Долинської школи естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича Віктора Холозінського.

На завершення зі словами подяки звернулася заступник директора з навчально-виховної роботи Долинського ліцею №7 Уляна Дмитрів.

Присутні мали змогу ознайомитись з виставкою «Світлиця Шевченкового «Кобзаря»», яка демонструє колекцію видань «Кобзарів» із фондів нашої книгозбірні.

Минають роки, але слово Тараса Шевченка живе і вічне…

Свою Україну любіть,
Любіть її… во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.


Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)