Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

    
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2019 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Історія православної Русі в ликах її святих
25.07.2016

Історія православної Русі в ликах її святих

Давня Русь… Ці два простих слова викликають у пам’яті білокам’яні собори, важкі, мерехтливі темним золотом дошки ікон, суворі й просвітлені лики фресок на стінах храмів, кіноварні ініціали старого пергамена церковних книг.
День хрещення Київської Русі-України – державна пам’ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі, що відзначається щорічно 28 липня – у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі. З нагоди цієї визначної події в читальній залі організовано книжкову виставку «Історія православної Русі в ликах її святих».
Книжкова експозиція відтворює історію священного хрещення Київської Русі, яке стало точкою відліку нової епохи духовного розвитку та становлення слов’янських народів. Писемність, освіта та духовна культура отримали потужний імпульс до розвитку. Вони стали тим фундаментом, на якому сьогодні ґрунтується державність та соціум.
Матеріали виставки розповідають про те, що християнство у нашій історичній свідомості починається ще від Аскольдового хрещення (ІІ половина ІХ ст.) та хрещення княгині Ольги.
Безумовно, цікавими документами виставки є розповіді про житія православних святих, серед яких Іоан Княгиницький, Анатолій і Феодосій, Борис і Гліб, Петро Могила та ін. Додатком до виставки є фільм «Житія святих» – цикл документально-постановчих теленовел про життя святих і подвижників благочестя Української Православної Церкви, який можуть переглянути всі бажаючі.
Сьогодні це свято об’єднує нас навколо справжньої духовної радості та національної ідеї. Воно є важливим етапом очищення суспільства й поваги до вічних цінностей нашої історії. Це свято, яке духовно об´єднує українців, живить нашу віру у мир та добро на землі.
Запрошуємо до перегляду!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)