Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

    
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2019 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Історія, омита кров’ю
29.01.2018

Історія, омита кров’ю

29 січня, бій під Крутами – 100-річна подія, яка стала для українського народу символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.
Про ті трагічні події, що відбулися у січні 1918 року під станцією Крути, йшла мова під час години-реквієму «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ», яка пройшла за участі учнів 9-Б класу ЗОШ №7 та їх класного керівника. Старшокласники отримали інформацію про тогочасні події, які передували бою, переглянули фрагменти відеофільмів, присвячених Героям Крут, ще раз згадали імена загиблих крутянців, в тому числі і нашого земляка – Миколу Корпана з села Тяпче. А ще читали вірші О. Яворської, М.Вереса, М.Дяченка, М.Луківа про тих юних сміливців, які загинули в бою під Крутами, новелу В.Поліщука «Над свіжою могилою» та знайомилися з літературою, яка розповідає про одну з найбільш героїчних і, водночас, найболючіших сторінок в історії України.
Завершився захід хвилиною мовчання в пам’ять про тих, хто загинув під Крутами.
До речі, за однойменною назвою в залі абонементу експонується книжково-ілюстративна виставка, присвячена подвигу тих молодих лицарів, які далекого січневого ранку заступили собою шлях ворогам на Київ в iм’я своєї Вітчизни. Вони загинули, щоб ми жили. Серед представлених на виставці видань – документи, свідчення, спогади учасників бою під Крутами, роздуми сучасників, поетичні твори. Окремий розділ виставки займають матеріали про життя нашого краянина – Миколу Корпана.
Запрошуємо у бібліотеку переглянути книжково-ілюстративну виставку та відеофільми, присвячені Героям Крут.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)