Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

    
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2019 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Іскри Франкової любові
22.08.2016

Іскри Франкової любові

Про особисте життя видатних людей треба говорити дуже делікатно й обережно. Бо це та сфера життя людини, яка часто не піддається логіці.
Напередодні ювілею Івана Франка, 21 серпня у літературно-мистецькому залі бібліотеки відбулася літературно-мистецька година «Іскри любові у житті Івана Франка» за книгою Романа Горака «Твого ім’я не вимовлю ніколи». Члени клубу «Золота осінь» та всі бажаючі зазирнули в потаємні куточки життя великого поета.
Книгу представила завідувачка сектору краєзнавства і національного відродження Ганна Юсип. Вона розповіла про біографічні дослідження відомого франкознавця і наголосила, що його частка з написаного франкознавцями найбільша. Автор переконує, що все-таки то була Вона. Хто Вона? Хто та Єдина, чиє ім’я Франко «не вимовить ніколи»? Ольга Рошкевич чи Ольга Хоружинська? Уляна Кравченко? Ольга Білинська? Целіна Журовська? То хто та незнайомка, яку покохав поет і взаємності якої не знайшов? Ім’я її так і не було відкрито – Франко вмів зберігати таємниці.
Присутні коротко ознайомилися з іменами коханих жінок Івана Франка, які згадуються у книзі:
Ольга Рошкевич – перша любов.

«Ти одна моя правдивая любов,
Та, що не суджено в житті їй вдовольниться;
Ти найтайніший порив той, що бурить кров,
Підносить грудь, та ба – ніколи не сповниться.»

Друге кохання – Юзефа Дзвонковська, яка не пішла за нього заміж , бо був у неї культ «голубої крові».
Ольга Хоружинська – жінка, яка була завжди поруч…

«Спасибі тобі, моє сонечко,
За промінчик твій – щире словечко!»

Нові три захоплення поета: Уляна Кравченко, Климентина Попович та Ольга Білинська, що серйозно збиралася за Франка заміж.
Розповідь ведучої вдало доповнювали: слайд-презентація, відеоролики та уривки з повісті-есе у виконанні головного бібліотекаря відділу обслуговування користувачів Валентини Любенко. Присутнім була представлена міні-виставка за однойменною назвою з відомими та маловідомими висловлюваннями Франка про коханих жінок.
Захід глибоко схвилював присутніх і викликав жваве обговорення книги. Висловлювались різні думки стосовно того, кому ж все-таки присвятив Франко свою збірку «Зів’яле листя». Та кому б вона не була присвячена – це гімн палкому коханню, одному з найкращих людських почуттів. Вірші, виспівані серцем Франка, глибоко западають у душу кожному, хто любить поезію.
Як би там не було, ми маємо бути вдячні жінкам, котрі надихали Івана Франка. Без них українська література не мала б нев’янучого вінка поезій, що стали поруч з кращими зразками світової інтимної лірики.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)