Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2020 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Чародій «Чорних очей»
16.02.2012

Чародій «Чорних очей»

2 лютого виповнилося 200 років від дня народження Євгена Гребінки. Сьогодні є потреба знову й знов згадувати про нього не лише з нагоди ювілею, а тому, що з-під пера цього письменника вийшли твори, якими вже тоді, у першій половині ХІХ століття, могли пишатися й інші, розвиненіші літератури.
Євген Гребінка, в основному, відомий українському читачеві як байкар. Хоча він – значно багатогранніша постать: талановитий лірик, прозаїк, видавець. За своє коротке життя (36 років) він встиг написати понад 40 повістей, романів, оповідань, видав 8 томів творів. Прикро, що на рідній Україні його мало читають…
Гортаючи сторінки усного журналу «Чародій «Чорних очей», слухачі (учні та вчителі ЗОШ №7) мали змогу пройти життєвими та творчими стежками письменника; послухати уривки з віршів та байок; дізнатися про участь Гребінки у вирішенні Шевченкової долі та народженні першого видання «Кобзаря».
І якби не Гребінка, світ ніколи б не почув чудовий романс «Очи черные»… Прозвучали відеозаписи відомого романсу у виконанні Федора Шаляпіна, Володимира Висоцького, Алли Пугачової та інших.
Доповненням послужила книжкова виставка з однойменною назвою, слайди, відеосюжети про життя та творчість видатного українця.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)