Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2020 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Старий Мізунь

Бібліотека – скарбниця знань, вона є дієвою часткою національного відродження. В селі Старий Мізунь ідейна і культурно-просвітницька робота почала зосереджуватись навколо «Просвіти». Сільська молодь активно брала участь у різних гуртках при «Просвіті»: хоровому, танцювальному, драматичному. Жителі села збиралися в читальні, щоб обговорити політичне становище, ознайомитись з історією рідної України.
Бібліотека с. Старий Мізунь багато років була розташована в пристосованих приміщеннях, а в 1963 р. був побудований новий будинок культури, де бібліотека знаходиться і донині.
Діяльність сучасної бібліотеки спрямована на якісне та культурне обслуговування користувачів, інформаційне обслуговування, ефективне використання книжкового фонду.
Книгозбірнею експонуються постійно діючі та тематичні книжкові виставки. Організовуються літературні і тематичні вечори, зустрічі за круглим столом, години духовності та ін.
У 2008 році бібліотека брала участь у конкурсі «Кращий читач року «Книгоманія». Троє читачів бібліотеки виграли в районному етапі конкурсу та взяли участь в обласному.
В 2009 році бібліотека отримала перемогу в районному огляді-конкурсі «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня» у номінації «Автентичність матеріалу».
У 2012 році для покращення роботи книгозбірні з центральної районної бібліотеки передано комп’ютер.
Не даремним був для бібліотеки і 2013 рік – районний огляд-конкурс «Бібліотека очима дітей» допоміг ще більше привернути до бібліотеки увагу користувачів-дітей, а рішення журі визнати бібліотеку серед переможців у номінації «Кольоровий світ дитячого малюнка» додало бажання творити і креативити. Складено пам’ятку користувачу бібліотеки «Прочитай та зроби навпаки» – антиправила користування сільською бібліотекою.
У 2015 році рішенням журі бібліотеці присвоєно друге місце у районному етапі обласного конкурсу «Краща бібліотека 2015 року».
На початку 2016 року бібліотеку підключено до Інтернету. Цього ж року бібліотека отримала перемогу у номінації «Бібліотечний простір – від традицій до новацій» районного етапу обласного конкурсу «Краща бібліотека року» та стала одним із переможців районного етапу обласного конкурсу бібліографічних посібників національно-патріотичної тематики «Незалежній Україні – 25» у номінації «Кращий бібліографічний посібник» за пам’ятку користувачу «Людина з легенди».
Серед досягнень 2017 року варто згадати перемоги в районному конкурсі “Родзинка бібліотечної виставки” (виставка-досьє “Україна в боротьбі за збереження незалежності”) – 1 місце, районному етапі обласного конкурсу «Краща бібліотека 2017 року» та створення сайту бібліотеки, а також друге місце в обласному конкурсі «Краща бібліотека 2017 року».
У 2018 році бібліотекар Наталія Мельник стала одним із переможців від Івано-Франківської області в Регіональному конкурсі-проекті «Молоді обличчя бібліотеки», який проходив у рамках Проекту професійного партнерства «КББ: конструкторського бюро бібліотекарів» обласних бібліотек для дітей Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Хмельницької областей.
На сьогодні філія обслуговує більше 1 тис. користувачів. Бібліотечний фонд складає понад 9 тис. примірників документів. Постійну допомогу користувачам бібліотеки впродовж не одного року надавали завідувачка Бібик Галина Дмитрівна та бібліотекар Гладич Ольга Анатоліївна. Їхній вклад у розвиток не тільки бібліотеки, а й культури села в цілому важко переоцінити. Та проходить час, який міняє і обставини, і людей, і події. Тепер Гладич Ольга Анатоліївна працює на посаді завідувачки бібліотеки-філії, а допомагає їй задовольняти потреби користувачів бібліотекар Мельник Наталія Романівна. Ці двоє людей, залучивши меценатів, спонсорів та волонтерів, зуміли повністю переобладнати свою бібліотеку, створити в ній неповторну атмосферу, яка приваблює користувачів. Поділитися власним досвідом роботи, своїми досягненнями бібліотекарі мали змогу під час районного семінару «Краєзнавство – важлива складова діяльності бібліотек».
Цікавим є власний проект бібліотеки «Літературні зустрічі», в ході реалізації якого бібліотекарі запрошують до спілкування з користувачами відомих письменників. За час дії проекту бібліотеку відвідали: долинський поет та журналіст, член НСЖУ та НСПУ Ярослав Савчин; письменниця та журналістка зі Львова, «Золотий письменник України» Галина Вдовиченко; письменниця з Івано-Франківська Оксана Кузів; лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, «Золотий письменник України» Мирослав Дочинець; поетеса з Івано-Франківська Марія Микицей; поетеса з Харкова Юлія Баткіліна.
Детальніше з роботою установи та різноманітними фактами, цікавими для користувачів бібліотек, можна ознайомитись на бібліотечній сторінці у мережі Фейсбук.
У 2019 році бібліотека увійшла до складу Вигодської ОТГ.

1 коментар
  1. Василь Лаба коментує:

    За посередництва п. Ольги встановлено контакт з громадою Ст. Мізуня, завдяки чому ще цього року громада отримає унікальну монографію “Літопис парафії Мізунь”, повністю оперту на церковних джерелах з Львівського історичного архіву. Якби в кожній бібліотеці працювали такі люди як п. Ольга, прогрес України відбувався би значно швидше. Вона зробила ніби небагато: дала відповідь на скерованого в сільраду листа. Подвиг її в тому, що на 90% відправлених місцевим органам влади, священикам та директорам шкіл листів, написаних у громадських справах, взагалі немає відповідей. Ми стаємо черствими і байдужими. А вона – людяна.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)