Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2020 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Шевченкове

Древнє село Велдіж (тепер Шевченкове) своїми коренями сягає глибини віків. Тут народилося багато людей, імена яких відомі не лише в Україні, а й за її межами: Василь Тисяк – Європейський тенор, Климентина Попович-Боярська – соратниця і друг Івана Франка, Володимир Охримович – журналіст, адвокат, дослідник народного побуту та багато інших, які примножували і примножують славу села і славу України.
По сьогоднішній день цінують тут українську пісню, вишивку, звичаї та традиції предків. Багато корисних справ для згуртування і підняття національного духу народу зробило товариство «Просвіта».
У Велдіжі його осередок був створений у 1898 році. Товариство збиралось по хатах, де організовувались перші читання, а далі й вистави. Далеко за межами села був відомий просвітянський хор «Співуча родина». Одним з перших керівників цього колективу був сільський дяк Іван Брик, напрочуд закоханий у народне мистецтво. На початку 30-х років виникла потреба збудувати в селі громадську читальню. Василь Балазюк, житель села, погодився віддати під забудову кілька арів ґрунту. Управитель панського маєтку поляк Злямаль виділив на будову ліс. Розпочали будувати читальню всім селом у 1928 році, а завершили в 1935.
Під час війни робота читальні послабилась. Протягом десятиліття бібліотекарі змінювались кожних 3-4 місяці. Переважно це були спеціалісти зі Східної України.
Та пізніше робота книгозбірні значно активізувалась. При бібліотеці працював фольклорний колектив «Шевченківські вечорниці», програмою якого служив фольклор, зібраний в рідному селі. Відгуки друкувались в обласній та районній періодиці, фрагмент виступу демонстрував канал «1+1».
Минали роки і майже столітня будова почала руйнуватися. Умови роботи ставали щораз гіршими. Та працівники бібліотеки, незважаючи на аварійний стан приміщення, зуміли своєю працею довести необхідність бібліотеки та утвердити високий рівень її діяльності.
Сьогодні при філії діє дитячий фольклорний колектив «Барвіночок», який виступав як в районі, так і за його межами, знімався на місцевому телебаченні «Галичина» у програмі «На добраніч діти». Старша група «Барвіночку» брала участь у І, II, III молодіжних фестивалях духовної пісні «Відлуння» відповідно у Івано-Франківську, Львові, Гошеві, де були нагороджені дипломом та духовною літературою.
Працює при бібліотеці і клуб молодої сім’ї, з учасниками якого проводяться цікаві заходи.
Шевченківська бібліотека-філія є активним учасником різноманітних конкурсів, як районного, так і обласного рівнів, де неодноразово займала призові місця:

 • 2007 р. – ІІІ місце у районному огляді діяльності сільських бібліотек-філій на визначення бібліотечної премії «Краща бібліотека року»;
 • 2008 р. – одна з переможиць у обласному конкурсі сценаріїв культурно-просвітницьких заходів до відзначення 10-ї річниці Всеукраїнського дня бібліотек;
 • 2010 р. – перемога у номінації «Автентичність матеріалу та повнота його зібрання» конкурсу «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня» та ІІ місце у літературній експедиції «Веселимось, читаємо, літечко вітаємо!»;
 • 2011 р. – номінація «Проект року» у районному етапі огляду-конкурсу «Краща сільська бібліотека 2011 року»;
 • 2012 р. – 1 місце в номінації «Читати разом – цікаво» обласного фотоконкурсу «До бібліотеки – всією родиною».
 • 2013 р. – 1 місце в номінації «Використання сучасних технологій у розкритті спадщини Т.Г. Шевченка» обласного конкурсу авторських проектів «Бібліотечна Шевченкіана» за проект «Кобзар у моїй родині»; гран-прі районного огляду-конкурсу клубів за інтересами та любительських об’єднань «Місце зустрічі – бібліотека»; перемога в номінації «Кольоровий світ дитячого малюнка» районного огляду-конкурсу «Бібліотека очима дітей» та районному етапі обласного конкурсу «Краща сільська бібліотека» у номінації «Кращий читацький клуб, любительське об’єднання».
 • 2015 рік – 2 місце районного етапу обласного конкурсу «Краща бібліотека 2015 року».
 • 2017 рік – виставка-порада «Україна-мати стравами багата» отримала гран-прі районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».
 • 2019 рік – перемога у номінації «Соціальні послуги: забезпечення потреб місцевої громади» районного етапу обласного конкурсу «Краща бібліотека року», а також світлини «Бринить природи мова кольорова» та «Збережи дивосвіт природи» здобули перемогу в номінації «Конкурс фото та малюнків на тему збереження довкілля» районного етапу обласного конкурсу «Доторкнутись до природи серцем».

Саме тут народився гімн бібліотекарів Долинщини «Дім науки» на слова жительки села Мирослави Пилипчук та музику композитора Ярослава Шершеня.
Роботу бібліотеки підтримують мешканці села та органи місцевого самоврядування. Свідченням цього є розпочате у 2006 р. будівництво нового приміщення для будинку культури та бібліотеки. Оскільки будівництво ще не завершено, для участі у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках Програми «Бібліоміст» бібліотеці виділено додаткове приміщення у сільській раді.
У 2011 році книгозбірня стала однією з фіналісток другого раунду цього конкурсу. 15 листопада того ж року відбулася урочиста презентація Інтернет-центру.
У 2019 році бібліотеку відвідали колеги з усього району в рамках бриз-візиту. Велдіжани зустріли гостей хлібом-сіллю, а на подвір’ї школи відбувся флеш-моб «Читай!». Неабияку увагу в бібліотеці привертала виставка-інсталяція «У чарівний світ розкритої книги всім доступний вхід!». Завідувачка сільської бібліотеки Надія Олійник та завідувачка клубу Павліна Кордасєвич підготували для учасників бриз-візиту захід «Сузір’я вічного й святого – дитяча книга на землі». Пісні, вірші, інсценізації не залишили байдужими глядачів. Свої вірші про книгу зачитали Ольга Литвин, Мирослава Пилипчук та Тетяна Бріцька. На завершення свята всі присутні отримали книжкові закладки.
Бібліотечний фонд на сьогоднішній день становить понад 12 тис. примірників. Зав. бібліотеки Олійник Надія Василівна та бібліотекар Дзесів Наталія Миколаївна щороку обслуговують близько 1 тис. користувачів, надаючи їм понад 20 тис. примірників документів.
Впровадження комп’ютерних технологій, надання доступу до електронних носіїв, використання Інтернету призвело до певних змін в обслуговуванні населення. З метою активізації роботи бібліотеки, привернення до неї більшої кількості користувачів, налагодження з ними взаємодії, популяризації бібліотечних ресурсів та можливостей було створено блог – «Велдіж бібліотечний».

25 коментарів
 1. Larysa коментує:

  Мені дуже сподобалося, що таке маленьке село Шевченкове завдяки Інтернету може спілкуватись з цілим світом. Чудовий сценарій.

 2. Antonina коментує:

  On the Internet I saw my grandma, Oliynyk Nadia, who works as the deputy head of the library. I really enjoyed the video, the scenario was great. I am happy that I can talk with my grandma on the Internet.

 3. Nadia коментує:

  Декому здається, що професія бібліотекаря полягає в тому, щоб взяти з полиці книжку і видати її читачеві. А, насправді, бібліотечна професія вимагає знань та підготовки в спеціалізованому навчальному закладі. Оскільки бібліотекар працює з людиною, у нього мають бути розвинені комунікаційні якості, інтелект. Саме всіма цими якостями наділена дорога мені людина – моя тітка Олійник Надія Василівна, зав. бібліотеки с. Шевченкове. Вона приклала чимало зусиль для покращення стану бібліотеки та оновлення її сучасними технологіями, зокрема, доступом до Інтернету. Я рада, що школярі мають можливість скористатись послугами Інтернету. Я пишаюсь Тобою, моя Тіточко!!!

 4. о. Віталій коментує:

  “Книги – морська глибина: Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч і труду мав досить, Дивнії перли виносить.” За цими словами Каменяра працю з книгами можна прирівняти до праці з перлами. Професія бібліотекаря є працею духовного ювеліра. Щасти Вам на цій почесній ниві! Христос Воскрес! Слава Україні!

 5. Марія коментує:

  Я дуже зраділа, що маю тепер можливість, сидячи у місті Львові, поспілкуватись по Інтернету з такою енергійною і розумною людиною – завідувачкою бібліотеки Надією Олійник. Дай Боже їй здоров‘я і багато років життя, і тоді буде процвітати і бібліотека, і її велика родина, і село Шевченкове. Хай Вам щастить у всіх ваших справах!

 6. Віталій коментує:

  Надзвичайно цікаве відкриття Інтернет-центру в сільській бібліотеці. Прекрасний сценарій, якому можуть позаздрити відомі шоу. Звичайна сільська бібліотека показала, що можливості бібліотеки в наш час досить великі. Вона може задовольнити попит широкого кола читачів.

 7. Люба коментує:

  Сьогодні бібліотеки є необхідною складовою нашого життя, саме вони зберігають надбання літератури і науки. Це просто чудо, що в них почали відкривати безкоштовно Інтернет! Це змога маленької сільської бібліотеки зв‘язатися з найвідомішими бібліотеками світу… Сценарій прекрасний! Видно, що в селі всі люди ще й артисти. Хронічного Вам здоров‘я, невиліковного щастя і нехай ніколи у Вас не виходять з ладу сучасні засоби масової інформації – комп‘ютери!

 8. o.Myxail коментує:

  Бібліотека старовинного поселення стає відомою поза межами України. Це прекрасно. З останньої розмови з учасником “Спілки німців східної Галичини” паном Христианом Гайнсом можна очікувати гостей з Польщі і Німеччини в будь-який момент. І Шевченкове гідне достойно по-бойківськи їх прийняти!

 9. Наталя Іванюк коментує:

  Сьогодні існує погляд на бібліотекаря як на комунікатора в сучасному суспільстві. Комунікація – це суттєвий бік спілкування. Бібліотекознавець Л.В. Хавкіна образно називала бібліотекаря “душею бібліотеки, тією живою силою, яка приводить в дію всі її органічно зв’язані частини”. На мою думку, «душею бібліотеки» в селі Шевченкове є саме Надія Василівна Олійник. Адже вона повністю віддається своїй роботі. Це освічений і висококваліфікований бібліотекар, людина «з великої букви». Вона дуже багато зробила для села Шевченкове, а також є великим патріотом своєї Батьківщини.

 10. Люба коментує:

  Я приєднуюсь до думки Наталії Іванюк, що “душею бібліотеки” в с. Шевченкове є Олійник Надія Василівна. Вона більше часу віддає людям, ніж родині.

 11. Шутка Ганна Італія м. Скіо коментує:

  Передаю вітання своїй кумі Олійник Надії і її рідним. З великим задоволенням подивилася про відкриття інтернет-центру. Рада, що молодь зможе багато почерпнути зі світової павутини. Siete molto bravi, tanti auguri e felicita. Complimenti per gli artisti.

 12. Іванка Костецька коментує:

  Ще з дитинства я пам’ятаю, як Надія Василівна організовувала різні заходи. Вона є лідером своєї праці. Про це свідчить і те, що завдяки Їй створилась нова бібліотека з новітніми технологіями. Адже, бібліотека – це скарб знань. Я і моя родина бажаємо їй міцного здоров’я, плідної праці, натхнення в створенні таких заходів.

 13. Людмила коментує:

  Что такое для нас Интернет? Интернет – это не просто провод, который подключен к твоему компьютеру. Это мир безграничных возможностей. Мы знакомимся, общаемся, делаем покупки, узнаем новости, смотрим фильмы, видеоролики, слушаем музыку. Интернет – это неиссякаемый источник информации.
  Много людей сейчас пользуются онлайн-сервисами, платежными системами, интернет-магазинами и прочими популярными услугами. Через Интернет можно купить авиа- и железнодорожные билеты.
  Большой популярностью пользуются сервисы для общения, такие как ISQ, Mail.ru и Skype. Но не каждый в глубинке имеет возможность купить компьютер. Поэтому создать компьютерный центр в библиотеке – это очень мудрое и правильное решение. Но надо иметь в виду, что компьютер, несмотря на все его удобства, все же не может заменить живого общения.

 14. леся коментує:

  Як приємно навіть далеко від дому відчути подих нашої України!!!! Дивилась і плакала… Які чудові наші люди, як змогли зберегти народні надбання. Завдяки Інтернету ми, українці всього світу, зможемо спілкуватись із своїми родинами в Україні. Дякую вам за такий гарний сценарій, а пісня мене зворушила!!!!

 15. Julia коментує:

  Сьогодні Інтеренет є майже всюди, і ось він, нарешті, добрався до с. Шевченкове. За його допомогою люди зможуть спілкуватись із родичами в інших областях України та за кордоном. Це надзвичайно корисно, адже не всі можуть мати Інтерент вдома. А, відвідавши бібліотеку, є ще можливість поспілкуватись із приємною Надією Василівною, яка і покаже все, і розкаже. Дякую, реально гарний сценарій, все продумано.

 16. Мирослава коментує:

  Бібліотека – це храм науки. Все найкраще, найрозумніше ми черпаємо із книг. А завдяки Інтернету у нас з’явилося багато можливостей. Це – можливість отримати знання з різних галузей, спілкування з цілим світом, обмін думками і досвідом. Завідувачка бібліотеки с. Шевченкове Н.В. Олійник – це розумна, енергійна жінка, котра є прекрасним організатором, дбає про культурний розвиток села, знає і вивчає його історію, проводить різноманітні заходи з молодим поколінням. Тому і йдуть до бібліотеки і старі і малі, щоб почерпнути для себе щось нове, пригадати давно забуте старе.

 17. ludmila Pelcher - London (Великобританія) коментує:

  Всім працівникам бібліотеки і особисто Надії Василівні Олійник шлю вітання з Лондона. Рада за вас, за відкриття швидкісного доступу до Інтернету в нашому селі Шевченкове. Для людей похилого віку, крім читання різної літератури, бібліотека – це чудова можливість поспілкуватися з читачами. А Інтернет надає можливість не тільки знайти будь-яку потрібну інформацію, але й спілкуватися по “Скайпу” з друзями і рідними, а також розмістити фото та інформацію про розвиток та життя нашого села. Велика допомога школярам і студентам. Створений комп’ютерний центр – це правильне рішення. Ваша землячка Людмила Пельчер (Бердар).

 18. Galina Plavina (Diza) - Ireland коментує:

  Очень была рада узнать, что в нашем селе наконец-то появился Интернет! У молодых людей (и не только) появилась возможность общаться и развиваться с помощью Интернета! Большое спасибо тем, кому не безразлично наше село и наши люди! Очень горжусь вами!

 19. Вікторія, м. Львів коментує:

  Відкриття Інтернет-центру у селі Шевченкове стало для мене дуже приємною несподіванкою. Це чудово, що бібліотека цього села йде в ногу з часом. Інтернет дасть змогу його мешканцям отримувати більше цікавої інформації, розширювати межі спілкування, ділитися своїми творчими здобутками з цілим світом.
  Хочу сказати, що бібліотека і будинок культури завжди відігравали вагому роль в житті села Шевченкове, вони були і, я впевнена, залишаються його важливими культурними осередками. Тут допитлива дітвора втамовує свою жагу до знань, талановита молодь розвиває творчий потенціал, а досвідчені жителі села відроджують та примножують народні традиції, втілені у піснях, вишивці, давніх обрядах.
  Впевнена, що Інтернет-центр не лише покращить дозвілля постійних відвідувачів бібліотеки, а й привабить нових. Хочу побажати завідуючій бібліотеки Олійник Надії Василівні та бібліотекарю Дзесів Наталії Миколаївні натхнення і успіхів у їх потрібній та важливій справі.

 20. Юдита (Литва) коментує:

  Я познакомилась с Надеждой Васильевной Олейник в Англии, сама я родом из Литвы. Я очень рада, что имею возможность общаться с Надеждой по Интернету, хотя нас разделяет огромное расстояние. Только люди активные, любящие искренне свое дело, могут так творчески и интересно подходить к своей работе. Интернет нам доказывает, что нет преград для общения. Интернет – это, словно, нить, которая связывает нас и позволяет находить радость в общении, получать важную информацию, учиться и получать визуальное и интеллектуальное удовольствие, несмотря на то, в какой по размеру стране, городе, селе находишься. Такие творческие, яркие, безупречно выполняющие любимую работу люди, как Надежда Олейник, вносят в жизнь новшества, которые помогают людям! Спасибо вам огромное!!!! Желаю вашей библиотеке и дальше процветать, радовать людей, расширять их знания. А самой Надежде оставаться таким же неиссякаемым творческим лидером!

 21. Ольга Кириченко коментує:

  Надя, я страшенно рада, що завдяки Інтернету шлях між Франківщиною та Волинню став таким близьким. Чудово, що у вашій сільській бібліотеці завдяки програмі “Бібліоміст” є комп’ютерний центр. Будемо спілкуватися!
  До речі, зайди на наш блог. Набери в Інтернеті: ПЧІЛКИ-ПОЛІГЛОТИ!

 22. Halyna коментує:

  Мені дуже приємно, що і в маленькому селі люди можуть спілкуватися з цілим світом, бачачи один одного, хоч і на відстані, так як бабця побачила свою новонароджену внучку Анну. Успіхів і процвітання Вам…

 23. Nadia Italy Roma коментує:

  «Бібліотека – це відкритий стіл ідей, за яким кожен знайде ту їжу, яку шукає; це – запасний магазин, куди одні поклали свої думки і відкриття, а інші беруть їх в зростання». (Герцен О.І.)

  Бібліотекар – одна з найпрекрасніших професій. Бібліотечна професія знаходиться в тій точці людського буття, в якій повсякденно стикаються скупість і щедрість, минуле, сьогодення і майбутнє, світ книг і світ людей. Де одне переходить в інше, вимагаючи великих зусиль.
  Бібліотекар – це професія, однією з основних функцій якої є здійснення зв’язку часів як в історії людства, так і в історії науки.
  Відродження духовності, інтелігентності, моральності – це головні завдання в роботі бібліотеки сьогодні.

 24. Надія коментує:

  Шановні володарі книжок та книжкових полиць, покровителі каталогів та картотек, заручники періодичних видань, газет та журналів!! Вітаю з Вашим професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства. Особливі найщиріші привітання моїй тіточці Олійник Надії Василівні, яка виплекала в мені любов та повагу до книг, а також, дякуючи їй, я обожнюю читати книги. З дитинства дуже полюбляла приходити в бібліотеку до тітки і розглядати стелажі з дитячими журналами “Барвінок” та “Малятко”, в яких багато цікавої інформації для діток. Дякую Тобі тіточко!

 25. Vira коментує:

  Привіт, Надіє Василівно! Побачила тебе і твою роботу! Молодець! Впізнаю колишню однокурсницю, землячку, повну сил і енергії. Бачила тебе по телевізору, коли Долина встановлювала рекорд з виконання колядки “Нова радість стала”. Давай зв’яжемося! Добре?

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)