Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2020 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Сенечів

Серед засновників читалень, а отже й бібліотечної справи в Україні, дуже багато відомих людей. Наприклад, впродовж багатьох років видавничою діяльністю, створенням бібліотек, народних читалень у селах займався й Іван Франко. Він був переконаний: доки не буде належної організації бібліотечної справи в Україні, доки кожен мешканець міста чи села не матиме змоги одержати необхідну йому літературу, доти й культурне, політичне життя країни залишатиметься на дуже низькому рівні розвитку. Селяни й городяни звикали шукати в книгах та часописах поради у справах господарських, судових, громадських і навіть релігійних та церковних. Вони не тільки читали, а й засновували у селах свої власні читальні, тобто хати, у яких можна було збиратися для того, щоб читати книжки та газети або слухати, як інші читають вголос, спілкуватись та радитись. Саме з читальні розпочалась бібліотечна справа і в селі Сенечів. Це село, ліси якого дали прихисток не одному борцеві за волю України, не один його житель віддав за свої переконання власне життя та свободу. Люди тут зріднилися із землею, на якій живуть та тяжко працюють.
Сенечів – високогірне село, найвіддаленіше від районного центру (50 км), тому й бібліотека є тим центром, який об’єднує довкола себе місцеву громаду, дає можливість людям поспілкуватись та отримати необхідну інформацію з книг і періодичних видань. Сьогодні однією з найбільш поширених та важливих послуг бібліотеки є своєчасне та якісне надання інформації. Інформаційні запити своїх користувачів бібліотека намагається задовольняти за допомогою традиційного довідково-бібліографічного апарату. Вагомим доповненням в цьому плані є тематичні папки: «Одна в нас земля і одна Україна», «Наша мова солов’їна», «Народні звичаї і традиції», «Дивосвіт рідної природи» тощо.
У 2016 році завдяки допомозі меценатів бібліотека отримала комп’ютерну техніку, а в 2017 році тут вдалося встановити інтернет-підключення.
Насиченою є соціокультурна діяльність бібліотеки, яка дає змогу користувачам приємно та з користю відпочити, проявити свої індивідуальні таланти та знайти цікавих друзів. При бібліотеці діє клуб «Книголюб», члени якого є активними учасниками життя книгозбірні.
Сьогодні бібліотека обслуговує більше 500 користувачів, до послуг яких близько 6,5 тис. примірників документів. Щорічна книговидача становить понад 10 тис. примірників. Завідувачка бібліотеки-філії – Максимів Оксана Василівна.
З метою активізувати відвідування бібліотеки, привабити молодь та спонукати користувачів соціальних мереж стати активними відвідувачами бібліотеки у 2017 році створено бібліотечну сторінку у Фейсбук.
У 2019 році бібліотека увійшла до складу Вигодської ОТГ.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)