Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2020 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Раків

В 1948 році в селі Раків було створено хату-читальню в колишньому будинку читальні, що збудований на кошти громади в  1897 році. В цьому ж році в селі було створено «Просвіту». В 30-х роках на кошти «Просвіти», зібрані від вистав, добудували сцену, а в 1952 році добудували ще зал клубу.

В  1950 році на базі хати-читальні було створено клуб і бібліотеку. Збереглись перші інвентарні книги. Перший запис зроблено 7 червня 1950 року. Станом на 26 червня 1950 року в бібліотеці було 780 книг на суму 3315 крб. 30 коп.

В бібліотеці збереглось Реєстраційне свідоцтво №10, за яким Раківська сільська бібліотека зареєстрована 13 червня 1954 року в Долинському відділі культури. Завідувала бібліотекою на той час Пронів Анастасія Михайлівна. Завдяки її зусиллям в бібліотеці зібрано багато літератури з української діаспори Канади, США, Великобританії та Австралії.

В 1988 році в селі побудували новий будинок культури, де бібліотека отримала гарне, світле приміщення на 2-му поверсі, площею 90 кв.м.

Сьогодні бібліотека обслуговує 555 читачів. Фонд літератури в 1977 році становив 9919, а тепер – понад 12 тис. примірників. З 2006 року бібліотекою завідує Сащак Світлана Богданівна.

Більше про роботу бібліотеки можна дізнатись з презентації «Дім, де живуть не тільки книги…»

2007 рік приніс книгозбірні перемогу у районному огляді діяльності сільських бібліотек на визначення бібліотечної премії «Краща бібліотека року» (3 місце).

В 2008 р. бібліотека отримала комп’ютер, який підключено до мережі Інтернет.

У 2009 р. на базі Раківської бібліотеки-філії відбувся майстер-клас молодих працівників бібліотечної галузі Долинської ЦБС «Молоді в бібліотечній справі».
Відзначило журі районного огляду-конкурсу «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня» і діяльність філії у 2010 році, назвавши її серед бібліотек, що найповніше записали старовинні обряди, звичаї і традиції.

У 2011 році бібліотека стала одним із переможців районного етапу огляду-конкурсу «Краща сільська бібліотека 2011 року» у номінації «Сільська бібліотека – центр творчого розвитку дітей та юнацтва», а у 2012 році книгозбірня отримала 1 місце в обласному конкурсі «Краща сільська бібліотека 2012 року». 2013 рік приніс бібліотеці перемогу в районному рівні обласного фотоконкурсу «На гостини до книжкової родини» у номінації «Книготерапія» та у районному огляді-конкурсі «Бібліотека очима дітей» в номінації «Цікава мить, зупинена у кадрі» (фотоколаж).

У 2017 році бібліотечна виставка-мандрівка «Подорож у Читай-місто» отримала третє місце районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».
2017 рік за рішенням Генеральної Асамблеї ООН оголошено Міжнародним роком сталого розвитку туризму. З цієї нагоди в рамках проекту «Display-кросинг» Молодіжної секції УБА бібліотеками України подорожувала виставка «Мрій! Читай! Мандруй!». Взяла участь у проекті і Раківська сільська бібліотека. Книги, розміщені на виставці, нагадували користувачам, що мандрувати можна не тільки в географічному просторі, а й в часі: книга переносила у минулі часи, привідкривала таємниці майбутнього, розповідала про теперішнє. А ще помандрувати з літературними героями тут можна було не тільки сторінками книжок, а й по мапі світу.

Цього ж року за кошти районного бюджету для бібліотеки було придбано ще один комп’ютер та веб-камеру.

У 2019 році бібліотека перейшла в інше приміщення. Чимало зусиль було докладено для його оформлення, створення комфортного середовища. Благодійна організація «Своя сторона» (США) подарувала бібліотеці комп’ютер.

Цього ж року бібліотека отримала перемогу у номінації «Територія творчості» районного етапу обласного конкурсу «Краща бібліотека року».

При бібліотеці діє Школа комп’ютерної грамотності «З комп’ютером на ти», а для активних користувачів-дітей створено гурток «Цікаве дозвілля», учасники якого ліплять, малюють, захоплюються бісероплетінням та вишиванням, орігамі та витинанкою, беруть активну участь у бібліотечних заходах.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)