Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


Відвідування



Актуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 





Архів публікацій


Рахиня

В 1946 році у селі Рахиня створено хату-читальню в будинку, що збудований на кошти громади 1898 року.
В 50-х роках замість хати-читальні свою роботу розпочинає бібліотека, яку перенесено в приміщення сільської Ради, розташованої біля колгоспу. Бібліотека розміщувалась в двох невеличких кімнатах.
Голова сільської ради з громадою села розпочав будівництво двоповерхового будинку культури , який закінчено в травні 1974 року. І тоді бібліотека розмістилась в гарному приміщенні на другому поверсі, займаючи три кімнати. В одній кімнаті був читальний зал, в інших влаштовані книжкові виставки та музейний куток уродженки села художниці Галини Захарясевич.
З 1973 по 2002 рік завідувачкою бібліотеки працювала Турчин Марія Павлівна. Вона проводила активну роботу із залучення жителів села до діяльності бібліотеки. В 1990 році вперше в районі тут проведено інсценізоване свято Івана Купала, сценарій якого також склала Марія Павлівна. Разом з поетом, членом НСПУ Василем Олійником завідувачка бібліотеки розпочала збір матеріалів про Галину Захарясевич.
В 2005 р. бібліотеку переносять в будинок тваринника. Завідувачкою бібліотеки Тихонюк Тетяною Федорівною, яка працює на цій посаді з 2003 року, обладнано краєзнавчу кімнату, перенесено та відновлено музейний куток Галини Захарясевич, 100-річчя від дня народження якої відзначало село у 2010 році. Проводиться постійна робота з популяризації діяльності бібліотеки. У 2011 році бібліотека стала одним із переможців районного етапу огляду-конкурсу «Краща сільська бібліотека 2011 року» у номінації «Бібліотечна надія», а в 2013 році – районного огляду-конкурсу «Бібліотека очима дітей» у номінації «Кольоровий світ дитячого малюнка».
У 2017 році бібліотечна виставка-панорама «Україна! Від подиху століть до сьогодення» була відзначена у номінації «Актуальність теми та повнота її розкриття» районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».
У 2020 році бібліотека отримала ІІІ місце у районному етапі обласного конкурсу «Краща бібліотека року» та ІІІ місце у етнографічному районному конкурсі-виставці «Лялька-мотанка – берегиня роду» за ляльку-мотанку «Травниця».
2021 рік також приніс свої плоди – бібліотека визнана однією з кращих у номінації «Мереживо бібліотечних буднів і свят» загальносистемного конкурсу артбуків «Бібліотека – наша територія: стоп-кадр із бібліотечного життя».
Бібліотека обслуговує 535 користувачів, до послуг яких понад 12 тис. документів. Книговидача бібліотеки становить понад 11 тис. документів протягом року.
Творчо обдаровану молодь бібліотека об’єднала в арт-клубі «Ідея», на заняттях якого популяризуються традиційні та сучасні види мистецтва, народні звичаї, хенд-мейд.
З метою кращого задоволення потреб місцевої громади у 2017 році за кошти районного бюджету для бібліотеки було придбано комп’ютер, принтер та веб-камеру. За сприяння сільської ради та меценатів бібліотеку було підключено до мережі Інтернет.
Детальніше з роботою бібліотеки можна ознайомитись на бібліотечній сторінці у мережі Фейсбук.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)