Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2020 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Пшеничник

На Прикарпатті у передгір’ї гори Лисої розташувалось невеличке с. Пшеничник. Село маленьке, та його жителі постійно дбали про свій духовний розвиток. В хаті одного з жителів села розміщувалась хата-читальня, де збиралось багато людей. Тут читали «Кобзар», вивчали напам’ять вірші. Книги дарували люди, позичали в читальні сусіднього с. Велдіж (Шевченкове). У 1905 році силами громади збудовано новий будинок для «Просвіти», де одна кімната була виділена для читальні. В цей час створюється драматичний гурток та гурток художнього читання, учасники яких з власними постановками виступали не тільки у рідному селі, але й у сусідніх. За виручені під час таких виїздів кошти купували літературу для хати-читальні.
Після Другої світової війни робота книгозбірні відновлюється уже як бібліотеки. Зі здобуттям Україною незалежності, змінюються напрямки, форми та методи роботи, але основною все ж залишається просвітницька діяльність установи.
Одним із напрямків роботи книгозбірні є краєзнавча діяльність. У бібліотеці акумульована історія села, інформація про його визначних жителів, звичаї, обряди та традиції. За підсумками районного огляду-конкурсу «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня» (2010 р.), журі відзначило книгозбірню як таку, що зробила основний акцент на зібрання легенд, приказок та поговірок.
Сьогодні бібліотечний фонд нараховує близько 5 тис. примірників документів, з допомогою яких книгозбірня обслуговує понад 450 користувачів. Бібліотекар Дубська Ганна Миколаївна всю роботу бібліотеки спрямовувала на задоволення основних потреб своїх користувачів. Її наступниця – Чігур Іванна Іванівна об’єднала творчих дітей у гурток модульного оригамі «Чарівний папір» й разом вони створюють дійсно надзвичайні речі.
Разом з учасниками гуртка бібліотекар розробила та оформила виставку-роздум «Книга – дивовижний сад – знайди плоди на свій смак», яка була відзначена у номінації «Актуальність теми та повнота її розкриття» районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».
У 2019 році бібліотека увійшла до складу Вигодської ОТГ.

1 коментар
  1. Діяга Ґалятовська Мельник коментує:

    Пишу з Канади.
    Мого чоловіка батько народився у селі Пшеничник. Ми би хотіли знати про село. Чи можна нам вислати копії книжок?

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)