Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2020 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Новошин

Історія бібліотеки с. Новошин, як і історія багатьох інших книгозбірень Прикарпаття, починається від хати-читальні «Просвіти». Фонд хати-читальні був невеликим і складався із книг, подарованих жителями села. У 1953 році в селі відкрито бібліотеку, яка належала до Вигодського відділу культури. З побудовою нового приміщення сільського клубу, до нього перенесено і бібліотеку. Тут вона є і донині.
В бібліотеці оформлено цікаві виставки: виставка-подорож «В серці моїм Україна», виставка-казка «У світі казки чарівної» та виставка-календар «За листком календаря». Активною є соціокультурна та інформаційна робота книгозбірні, творча співпраця з сільським клубом, школою, місцевою владою.
Користувачі бібліотеки цікавляться новинками літератури, періодики, історією та традиціями рідного села. І тут бібліотека має що показати, адже, беручи участь у районному огляді-конкурсі «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня», вона не лише акумулювала традиції та побут села, а й була названа журі серед книгозбірень, що зібрали найбільше старовинних пісень. Окрім того в книгозбірні оформлено «Літопис села», який постійно оновлюється.
Бібліотека обслуговує 500 користувачів, яким видає близько 11 тис. примірників літератури. До їх послуг – понад 8 тис. бібліотечного фонду. Зав. бібліотеки-філії Рухляк Галина Анатоліївна зуміла завоювати любов і повагу жителів села, привернути їх увагу до книгозбірні.
З метою кращого задоволення потреб місцевої громади у 2017 році за кошти районного бюджету для бібліотеки-філії було придбано ноутбук та принтер.
У 2019 році бібліотека увійшла до складу Вигодської ОТГ.

1 коментар
 1. Олег коментує:

  Пані Галино, добрий день. Ми з Канади, а тепер тимчасово приїхали до Естонії.
  Нам дуже приємно Вас знайти на сторінках Інтернету і віримо у Вашу цінну справу. Жаль, що ми не можемо ознайомитися через Інтернет з історією Вашого села Новошин. Це батьківщина наших дідів і ми обов’язково хочемо до Вас приїхати і про все довідатися. Може ми зуміємо знайти сліди наших предків. Збирайте і зберігайте, примножуйте і пишіть про все в Інтернеті.
  З повагою
  Оксана Макойонов
  Канадське товариство УНР

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)