Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Благодійний фонд громади м. Долина Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах
ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

    
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2019 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Лолин

У с. Лолин бібліотека була створена у 1948 році і завідувачкою бібліотеки тут працювала жителька цього ж села Прокопишин Тамара Данилівна. Це було невеличке бібліотечне приміщення, заставлене саморобними стелажами. Книжковий фонд – 200-300 книг.

Сьогодні бібліотекою завідує Підберезька Любомира Федорівна. Бібліотечне приміщення перетворилося у святково прибрану світлицю. Тут завжди є відвідувачі. Одні відчувають спрагу до рідного слова, до рідної історії, інших цікавлять новини політичного життя України, художня література, а хто приходить просто погомоніти про різне.

2006 рік – підключено до мережі Інтернету Лолинську сільську бібліотеку-філію – першу сільську бібліотеку в Івано-Франківській області. У 2007 році бібліотека зайняла І місце в районному огляді сільських бібліотек „Краща бібліотека року”. За підсумками рейтингової оцінки, а тут оцінювалась в першу чергу краєзнавча робота бібліотеки, створення літопису історії населеного пункту, бібліотека-філія с. Лолин у 2010 році теж отримала І місце. Цього ж року бібліотека отримала гран-прі  обласного конкурсу робіт діяльності бібліотек «І знов озвалися трембіти…» та ІІ місце за підсумками літературної експедиції «Веселимось, читаємо, літечко вітаємо!», яка проходила у районі.

Насиченим подіями було життя Лолинської сільської бібліотеки-філії в 2011 році: бібліотеку відвідали учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції директорів державних та обласних універсальних наукових бібліотек “Публічні бібліотеки України в контексті реформ”, яка проходила 6-9 вересня на базі Івано-Франківської ОУНБ ім. І.Я. Франка. Цього ж року бібліотека стала одним із переможців обласного конкурсу «Краща бібліотечна виставка», присвяченого 155-річчю від дня народження І.Я. Франка та районного етапу огляду-конкурсу «Краща сільська бібліотека 2011 року» у номінації «Майстер бібліотечної справи».

Багатий на здобутки був і 2013 рік: перемога в районному етапі обласного конкурсу авторських проектів «Бібліотечна Шевченкіана» у номінації «Творча робота бібліотекаря», районному етапі обласного конкурсу «Краща сільська бібліотека» у номінації «Краща мультимедійна презентація бібліотеки» й у номінації «Оригінальність оформлення та подачі матеріалу» районного огляду-конкурсу «Бібліотека очима дітей».

24-25 вересня 2013 року завідувачка бібліотеки філії с. Лолин взяла участь у ярмарку бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: рухаємось вперед», ініційованому програмою «Бібліоміст» (м. Київ).

У 2014 році бібліотека отримала перемогу в обласному конкурсі «Краща бібліотека 2014 року» в номінації “Бібліотека – центр розвитку туризму”.

Успіхом у відвідувачів користується книжкова виставка “З Франком сьогодні Лолин розмовляє”, адже Лолин – село Франкового кохання. Тут підібрана література про той чарівний світ ніжності і краси, який кликав Франка у Лолин, тут кожного року, починаючи з 1993 р., проходять свята Франкової ліричної поезії, організатори якого мріють про те, щоб воно перетворилося на всеукраїнське.

7 липня 2008 року до Лолина з’їхалося багато гостей, щоб взяти участь у районному семінарі бібліотечних працівників та літературних читаннях “На Франкові вакації до Лолина”. Гостями та учасниками цього свяaткового заходу, який дарував добрий настрій, хвилини естетичної насолоди, були бібліотекарі всього району, голова обласного товариства “Просвіти” Петро Арсенич, професор, директор Львівського музею Івана Франка Роман Горак, поет Василь Олійник, автор книги “Тут витав у мріях молодий Франко” Іван Гачка, представники влади  та інші.

У Лолині бували письменники: Ольга Слоньовська, Степан Пушик, Дмитро Павличко, Володимир Качан, Дмитро Юсип, Юлія Курташ-Карп, Євген Баран, Нестор Чир, Василь Ганущак, Дарія Рихтицька (США), Микола Кондратенко, Олександр Смоляк, Любомир Михайлів, Ярослав Ярош, Люба Василик, Іван Павліха, Ярослав Дорошенко та ін.

При бібліотеці працює історико-етнографічна вітальня “Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня “. Вдалось об’єднати однодумців, людей, що мають спільні інтереси, уподобання, а основне – любов до свого краю, села, народу.

Їхніми дбайливими руками зібрана юлекція виробів майстрів різних поколінь під назвою “Сімейна реліквія”. Це і національне вбрання, і вишивки,і старовинні предмети побуту. Цю колекцію доповнює книжково-експонатна виставка ” Гобі розкаже сива давнина, як край мій жив. боровся і трудився”. Надовго зупиняються читачі та відвідувачі біля фотовиставкі   “Історія села у фотографіях”. Тут є світлини з обрядом весілля 1938 р., вертепом 1963 р., сільським хором 1930 р., фотографії учасників УПА і багато інших цікавих фотографій.

У 2011 році бібліотека поділилася досвідом своєї роботи в інформ-досьє «Моя гостинна і свята Лолинська рідна сторона».

Відновлено такі забуті форми роботи, як вечорниці, лолинське весілля. Значну роль у цьому відіграли учасники клубу «Каменяр», який успішно діє при бібліотеці. У 2013 році за підсумками районного огляду-конкурсу клубів за інтересами та любительських об’єднань «Місце зустрічі – бібліотека» «Каменяр» отримав 1 місце.

У 2015 році бібліотеку відвідали учасники Школи удосконалення бібліотечної майстерності в рамках обміну досвідом «Досвідчені – молодому поколінню». Молоді бібліотечні спеціалісти мали змогу не тільки ознайомитись з різними напрямками роботи бібліотеки, а й побачити кімнату-музей Івана Франка, екскурсію якою провела Любомира Федорівна.

2016 року минуло 160 років від дня народження та 100 років від дня смерті І.Я. Франка. Також 2016 рік – Рік Івана Франка на Прикарпатті. З цієї нагоди на свято ліричної Франкової поезії до Лолина завітали літератори не тільки з Долини, Рожнятова та Івано-Франківська, а й голова Національної Спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

У 2017 році завітати до столиці Франкового серця та пройтися стежками Франкового кохання запрошувала і виставка «Мрій! Читай! Мандруй!» в рамках проекту Молодіжної секції УБА «Display-кросинг», присвяченого Міжнародному року сталого розвитку туризму.

Цього ж року бібліотека отримала перемогу в районному етапі обласного конкурсу «Краща бібліотека 2017 року» у номінації «Бібліотечний простір – від традицій до новацій», а її виставка-подорож «На крилах мрій – до Бойківського краю» відзначено у номінації «Від краєзнавства до краєлюбства» районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».

Бібліотечний фонд становить понад 8 тис. примірників документів. Обслуговує бібліотека 525 користувачів, яким видається більш як 10 тис. примірників літератури за рік.

З цікавими деталями діяльності бібліотеки можна ознайомитись також на її сторінці у мережі Фейсбук.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)