Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


Відвідування



Актуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 





Архів публікацій


Княжолука

1914 р. в с. Княжолука діяло багато товариств:

  • Братство Найсвятіших тайн (налічувало 154 члени);
  • Читальня Качковського – 35 членів;
  • Товариство «Самопоміч» — 27 членів та ін.

В 1930 році село мало кооператив, в кооперативному домі приміщувались і інші товариства. Українське освітнє товариство мало різні гуртки: аматорський, самоосвітній, молоді, протиалкогольний і жіночий. Сходини членів відбувалися тричі на тиждень. В цей же час у селі почала діяти хата-читальня. Бібліотека мала 180 книжок. При хаті-читальні також діяли різні гуртки та платні курси, де навчали в’язати, шити, вишивати та куховарити. Своє вміння учасники гуртків демонстрували на так званих чайних вечорах, на які запрошували всю інтелігенцію села. Наприкінці вечора зазвичай влаштовувалися танці в сільському клубі для всіх учасників. В старому приміщенні хати-читальні довгий час знаходилась Княжолуцька сільська бібліотека. У 1997 році бібліотеку перенесли в нове приміщення адмін. будинку. Сьогодні фонд бібліотеки становить близько 11 тис. примірників документів. Послугами бібліотеки користуються понад 1 тис. осіб, яких обслуговують: зав. бібліотеки-філії Яремко Любов Михайлівна та бібліотекар Бабінчук Марія Ярославівна. В бібліотеці діють різноманітні книжкові виставки, краєзнавчий та інформаційний кутки. У 2011 році бібліотека-філія стала однією з фіналісток другого раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках Програми «Бібліоміст», завдяки якому отримала нове комп’ютерне обладнання. 11 листопада тут відбулася урочиста презентація Інтернет-центру.

Цього ж, 2011 року бібліотека отримала перемогу в районному етапі огляду-конкурсу «Краща сільська бібліотека 2011 року» в номінації «Проект року».
У 2012 році створено блог бібліотеки та відеоролик, за який книгозбірня отримала диплом учасника Інтернет-фестивалю “Це цікаво для місцевої громади”, що проводився ОУНБ ім. І. Франка серед бібліотечних закладів області в лютому-серпні 2012 року.

У 2013 році бібліотека відзначена серед переможців районного огляду-конкурсу «Бібліотека очима дітей» у номінації «У мереживі слова» (літературні замальовки). А бібліотекарі стали учасниками міжрегіонального ярмарку «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє» (м. Львів), ініційованого програмою «Бібліоміст».
2014 рік приніс бібліотеці перемогу у номінації “Бібліотека у віртуальному світі” районного етапу обласного конкурсу «Краща бібліотека 2014 року». У 2015 році бібліотекар Бабінчук Марія Ярославівна отримала 1 місце в районному етапі та 3 місце в обласному етапі конкурсу професійної майстерності «Кращий дитячий бібліотекар року», що проводила Івано-Франківська обласна бібліотека для дітей.
2016 рік також не минув намарно – бібліотека отримала перемогу у номінації «Бібліотека – технологія успіху» районного етапу обласного конкурсу «Краща бібліотека року».
З цікавими деталями діяльності бібліотеки, окрім блогу, можна ознайомитись на бібліотечній сторінці у мережі Фейсбук.

У 2017 році згідно з планом занять у Школі удосконалення бібліотечної майстерності відбувся бриз-візит (або ж навчальний візит з обміну досвідом) до Княжолуцької бібліотеки-філії. Метою навчання стало сприяння налагодженню співпраці серед бібліотечних фахівців району і удосконаленню практичної та теоретичної підготовки бібліотекарів.

Наприкінці року бібліотека долучилась до учасників проекту Молодіжної секції УБА «Display-кросинг», присвяченого Міжнародному року сталого розвитку туризму. Оскільки виставка «Мрій! Читай! Мандруй!» примандрувала до бібліотеки у казковий передноворічний час, коли хочеться дива, казки, хочеться помріяти з книгою в руках біля теплого каміна, то тут можна було ознайомитись з найкращими місцями зимового відпочинку в Карпатах, легендами та літературними творами, пов’язаними з нашим краєм тощо.

Також досягненням цього року можна вважати те, що бібліотечна виставка-порада «Веселкові острови книжкового світу» отримала друге місце районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».

У 2020 році бібліотека взяла участь у етнографічному районному конкурсі-виставці «Лялька-мотанка – берегиня роду». Представлена нею лялька-мотанка «Бажаниця» отримала відзнаку у номінації «За грайливість, втілену у ляльці».

У 2021 році за підсумками загальносистемного конкурсу артбуків «Бібліотека – наша територія: стоп-кадр із бібліотечного життя» бібліотеку відзначено як одну із кращих у номінації «Мереживо бібліотечних буднів і свят» та у номінації «Краща інноваційна послуга» загальносистемного конкурсу проектів «Бібліотека на службі громади».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)