Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2020 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Кальна

Хата-читальня «Просвіти» в с. Кальна була створена в на початку 1930 року. Окремого приміщення не було, читальня знаходилась у приватних садибах сільських жителів. У 1934 – 35 рр. громадою села побудовано нове приміщення для «Просвіти», де розмістилась і читальня. В 50-х рр. у селі створено бібліотеку, яка на той час налічувала близько 4 тис. примірників літератури.
Зі зміною часу змінювалась і бібліотека. Сьогодні – це основний інформаційний центр на селі. Вона працює в тісному зв’язку з школою, будинком культури, громадськими організаціями села.
Велика увага приділяється наочному оформленню. До користувачів промовляють бібліотечні виставки: виставка-подорож «Я гордий тим, що в мене є Карпати», виставка-пошук «Духовний олімп батьківської землі», виставка-знайомство «На літературних обріях», виставка-порада «Любій малечі про цікаві речі», виставка-роздум «Любімо світ, в якому ми живем» та ін.
Значне місце у житті книгозбірні займає соціокультурна діяльність. Бібліотека приймає активну участь у проведенні державних, релігійних та народних свят, проводить заходи до ювілейних дат визначних діячів історії, культури, літератури та мистецтва. Окремо можна згадати краєзнавчу роботу, адже це і родинні свята «Від усієї душі», «Вода найсмачніша у ріднім краю, з криниці де батько і мати пили…», і Андріївські вечорниці, і Дні села та багато ін. Традицією стало вітання з колядою 14 січня всіх Василів. До цього заходу долучаються будинок культури, бібліотека та активні учасники художньої самодіяльності.
Бібліотека є активним учасником районних оглядів, конкурсів, акцій. Неодноразово, спільно з будинком культури, приймала участь в огляді вертепів. У 2010 році за рішенням журі районного огляду-конкурсу «Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня» увійшла до числа книгозбірень, які зібрали найбільше старовинних пісень.
При бібліотеці працює клуб любителів драми «Мельпомена», члени якого відтворили на сцені твори багатьох класиків української літератури: Івана Карпенка-Карого «Безталанна», Тараса Шевченка «Назар Стодоля», «Мати-наймичка», Івана Франка «Украдене щастя», Олексія Коломійця «Фараони», Ольги Кобилянської «В неділю рано зілля копала» та ін. Колишня зав. бібліотеки-філії Дяк Катерина Юріївна не тільки керує клубом, а й кожного разу виступає на сцені, втілюючи різні ролі. З листопада 2015 року завідувачкою бібліотеки стає Дрешер Ольга Степанівна.
Фонд бібліотеки становить понад 10 тис. примірників документів. Обслуговує книгозбірня 515 користувачів.
У 2017 році бібліотека увійшла до складу Витвицької ОТГ.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)